معرفی و دانلود کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم | جلال آل احمد | انتشارات آوای چیروک

28 دقیقه

داستان هفتم: روزهای خوش

مشخصات کتاب صوتی

32 دقیقه

داستان اول: دره‌ی خزان‌زده

ناشرین متفاوتی کتاب از رنجی که می‌بریم را منتشر کرده‌اند. نسخه‌ی صوتی این کتاب توسط انتشارات آوای چیروک و به گویندگی بهمن وخشور تهیه شده است.

کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم برای چه کسانی مناسب است؟

فقط صدای کریه سوسک‌ها از درزهای تاریک دیوار نم‌کشیده و خزه‌بسته‌ی زندان به گوش می‌رسید. رحمان سر پا به دیوار تکیه داده بود و گوش‌به‌زنگ در ساکت و آرام سرگرم افکار خود بود. همه خوابیده بودند. یا پشت به پشت هم تکیه داده بودند و یا سر در دامن یکدیگر خُرخُر می‌کردند و همه در هم پیچیده و مدهوش، خواب آزادی خود را می‌دیدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

معرفی کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم

35 دقیقه

داستان سوم: در راه چالوس

18 دقیقه

داستان چهارم: محیط تنگ

13 دقیقه

داستان ششم: آبروی ازدست‌رفته

جلال آل احمد (1302-1348) نویسنده و مترجم ایرانی‌ست. او در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود ولی برخلاف توصیه‌های پدرش، به تحصیل مذهبی و حوزوی نپرداخت و در مدارس دولتی نام‌نویسی کرد. جلال آل احمد مدتی در زمینه‌ی عقاید مذهبی دچار شک و تردید شد و به عضویت حزب توده در آمد. بااین‌حال، عقاید او در تضاد با این حزب بودند و پس از مدتی از آن بیرون آمد. جلال آل احمد تأثیر فراوانی در داستان‌نویسی ایران داشت و در طول زندگی ادبی‌اش، چندین داستان و سفرنامه از خود به چاپ رساند. از آثار مشهور این نویسنده می‌توان به کتاب‌های «خسی در میقات»، «زن زیادی» و «مدیر مدرسه» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم می‌شنویم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%86%D8%AC%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%85/book/78045

بیشتر داستان‌های کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم، به فلاکت مردم (به ویژه قشر کارگر) و مشکلات زندگی آن‌ها می‌پردازند. جلال آل احمد در سال‌های پیش از نوشتن این کتاب تازه با عقاید کمونیستی آشنا شده و حتی به عضویت حزب توده در آمده بود. او در این حزب بسیار سریع ترقی پیدا کرد و حتی مسئولیت راه‌اندازی و مدیریت چند نشریه‌ی حزب توده را نیز برعهده گرفت. اما پس از اینکه متوجه شد این حزب به حمایت از شوروی می‌پردازد، از آن جدا شد. کتاب از رنجی که می‌بریم هم‌زمان با کناره‌گیری او از حزب توده منتشر شد و به نوعی بیانگر شکست مبارزات او و هم‌فکرانش در این رابطه است.

اگر به شنیدن داستان‌های کوتاه ایرانی علاقه‌مندید و از نثر صمیمی و زیبای جلال آل احمد لذت می‌برید، شنیدن این کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود. ازطرف دیگر، اگر می‌خواهید با شرایط سیاسی – اجتماعی دوران پهلوی آشنایی بیشتری پیدا کنید، شنیدن کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم می‌تواند برای‌تان جالب باشد.

با جلال آل احمد بیشتر آشنا شویم

34 دقیقه

داستان دوم: زیرآبی‌ها

جلال آل احمد کتاب از رنجی که می‌بریم را در سال 1326 منتشر ساخت. این کتاب که دومین اثرِ داستانی اوست، شامل هفت داستان به نام‌های «دره‌ی خزان‌زده»، «زیرآبی‌ها»، «در راه چالوس»، «محیط تنگ»، «اعتراف»، «آبروی ازدست‌رفته» و «روزهای خوش» است. جلال آل احمد در این داستان‌ها که در شرایط باز فرهنگی – اجتماعی ایران پیش از کودتای 1332 نوشته شده‌اند، فضای سیاسی کشور در آن دوران و زندگی مخالفین سیاسی شاه را نشان می‌دهد. این نویسنده در داستان‌های کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم، مضامین سیاسیِ زیادی را مطرح می‌کند و حرف خود را به شکلی واضح می‌زند.

کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم فضای اختناق و خفقانی را که در دوره‌ی پهلوی حاکم بود به تصویر می‌کشد و به شورش‌هایی می‌پردازد که باعث می‌شود زندانیان سیاسی بیشتر و بیشتر شوند. جلال آل احمد در این داستان‌ها، شکنجه‌هایی که این زندانیان تحمل می‌کنند و شرایط سخت زندگی‌شان را نشان می‌دهد. وقایع بیشتر این داستان‌ها در شمال کشور مانند چالوس، بهشهر و زیرآب رخ می‌دهد و هر داستان به شخصیتی متفاوت می‌پردازد ولی پیوندِ مضمونی این داستان‌ها با هم به اثر انسجام بخشیده است. لحن و سبک نگارش جلال آل احمد در این کتاب مانند دیگر نوشته‌هایش بسیار ساده، صمیمی و موجز است.

13 دقیقه

داستان پنجم: اعتراف

کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم، مجموعه‌ای متشکل از هفت داستان از نویسنده‌ی مشهور ایرانی، جلال آل احمد است. این داستان‌ها فضایی سیاسی – اجتماعی دارند و وضعیت زندانیان سیاسیِ دوران پهلوی را نشان می‌دهند. جلال آل احمد در این داستان‌ها، با لحنی ساده و صمیمی زندگی و سرنوشت افرادی را که به فعالیت سیاسی مشغول بوده‌اند روایت می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی از رنجی که می‌بریم