معرفی و دانلود کتاب صوتی اسب سیاه | تاد رز | رادیو گوشه

29 دقیقه

فصل هفتم: عهدنامه‌ی اسب سیاه – قسمت دوم

فرد دیگری به نام آلن رولو هم داریم که همین‌جوری دهان همه را از شگفتی باز گذاشته و مجله‌ی تاون‌ اند‌ کانتی نام او را به عنوان یکی از مهم‌ترین خیاط‌های کشور ثبت کرده؛ خیاط چیره‌دستی که همه‌ی برندهای مهم لباس برای همکاری با او سرودست می‌شکنند و لباس‌هایش زیبنده‌ی تن مدیران رده‌بالا، آدم‌های مشهور و ورزشکاران حرفه‌ای است. بوتیک او با نام آلن رولو کوتور در یکی از مجلل‌ترین محله‌های بوستون است و پذیرای برندهای مهمی چون تاج، تیتز-کارلتون، فور سیزنز و ماندارین اورینتال. به او لقب «استاد پارچه» داده‌اند؛ پارچه‌های کشمیر پیاچنزا، دراگو سوپر 180 و لوروپیانا 200 زیر دستش بدل به خلاقانه‌ترین البسه شده‌اند. سبک کاری او ملغمه‌ای است از محاسبات ریاضی دقیق، دانش عمیق از جنس و کیفیت پارچه و از همه مهم‌تر درک درست از آدم‌ها و مشتریان.

قدمت آموزه‌های مربوط به زندگی موفق، به طول عمر انسان بر کره‌ی زمین است. این آموزه‌ها را می‌توان در حوزه‌ای تحت عنوان ادبیات موفقیت گنجاند. در این ادبیات، اسب سیاه به قهرمان و برنده‌ای اطلاق می‌شود که هیچ کدام از شرایط برد را ندارد و همگام با هیچ کدام از معیارهای تعریف‌شده‌ی زمان خود برای موفقیت جلو نمی‌رود اما بر خلاف تمام پیش‌بینی‌ها، به موفقیتی شگفت‌انگیز دست پیدا می‌کند. اسب سیاه نشان می‌دهد که راه استاندارد و فرمول یکسانی را نمی‌توان برای دستیابی به موفقیت تعریف کرد و ویژگی‌های فردی انسان‌ها، عاملی بسیار تعیین‌کننده و تأثیرگذار در این مورد است.

26 دقیقه

سخن مترجم – قسمت اول

31 دقیقه

فصل هفتم: عهدنامه‌ی اسب سیاه – قسمت سوم

مشخصات کتاب صوتی

25 دقیقه

فصل پنجم: بی‌اعتنایی به مقصد – قسمت دوم

22 دقیقه

فصل چهارم: استراتژی‌هایتان را بشناسید – قسمت دوم

30 دقیقه

فصل دوم: خرده‌انگیزه‌هایتان را بشناسید – قسمت اول

24 دقیقه

سخن مترجم – قسمت دوم

معرفی و دانلود کتاب صوتی اسب سیاه

تاد رز (Todd Rose) و اگی اگاس (Ogi Ogas) در کتاب صوتی اسب سیاه (Dark Horse: Achieving Success Through the Pursuit of Fulfillment) دست به بازتعریف مسیرهای منتهی به موفقیت و کامیابی زده‌اند. اغلب ما برای دستیابی به موفقیت، قالبی از پیش‌تعریف‌شده داریم: آن‌قدر در رشته‌ای درس بخوانیم و اطلاعات جمع‌آوری کنیم که دکتری و فوق‌دکتری بگیریم و بعد تازه به صرافت پیدا کردن شغل بیفتیم و در صورتی که شانس یارمان بود، در شغلی که به سختی و با مشقت برای خودمان دست‌وپا کرده‌ایم، رشد کنیم و در نهایت، قبل از رسیدن به بازنشستگی، ارتقای شغلی‌مان را به یک پله بالاتر جشن بگیریم! اما در این میان، افرادی که تصور نمی‌کنیم در زندگی به موفقیتی دست پیدا کنند، یک‌باره این مسیر را میان‌بر زده و طوری در حرفه‌ی خود می‌درخشند که همه را شگفت‌زده می‌کنند. این انسان‌های موفق که هستند، چه ویژگی‌هایی دارند و از کجا مسیر موفقیت را پیدا می‌کنند؟ برای اشاره به این افراد اصطلاحی مشخص به کار برده می‌شود: اسب سیاه.

25 دقیقه

فصل پنجم: بی‌اعتنایی به مقصد – قسمت اول

20 دقیقه

فصل دوم: خرده‌انگیزه‌هایتان را بشناسید – قسمت دوم

24 دقیقه

فصل سوم: انتخاب‌هایت را بشناس – قسمت دوم

29 دقیقه

فصل ششم: گول زدن چشم، خیانت به روح – قسمت اول

25 دقیقه

فصل چهارم: استراتژی‌هایتان را بشناسید – قسمت اول

لابد خیال کرده‌اید این آدم در رسیدن به چنین جایگاهی راه درازی را رفته و همه‌ی زندگی‌اش را وقف همین کار کرده. البته که در آمریکا بیشتر خیاط‌ها و طراحان مد از خانواده‌هایی برخاسته‌اند که نسل‌اندرنسل کارشان همین بوده، یا از اروپا آمده‌اند که خیاط‌ها معمولاً از همان کودکی توی این کار بوده‌اند. ولی این مورد درباره‌ی آلن درست از آب درنیامد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

معرفی کتاب صوتی اسب سیاه

20 دقیقه

فصل ششم: گول زدن چشم، خیانت به روح – قسمت دوم

تاد رز، نویسنده‌ی کتاب اسب سیاه، از بنیان‌گذاران و رئیس Populace، اندیشکده‌ای در بوستون است. رز پیش از آن استاد دانشگاه هاروارد بوده و ریاست دانشکده‌ی مغز، ذهن و آموزش را بر عهده داشته و همچنین، آزمایشگاه علوم فردی را نیز مدیریت می‌کرده است. اگی اگاس، دیگر نویسنده‌ی این اثر، دکتر عصب‌شناس و پژوهشگر مدعو در دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی دانشگاه هاروارد است. در پروژه‌ای که به نگارش کتاب صوتی اسب سیاه انجامید، این دو پژوهشگر، زنان و مردانی را مورد آزمایش قرار دادند که با شکستن قالب‌های کلیشه‌ای و بدون استفاده از راه‌های متداول به موفقیت دست پیدا کرده‌اند. کتاب صوتی اسب سیاه را پیام بهرام‌پور به فارسی ترجمه کرده و خوانش آن را حمید محمدی انجام داده است. این کتاب به همت انتشارات رادیو گوشه به دست شما رسیده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی اسب سیاه

  • کتاب اسب سیاه تصور آشنای ما را از ماهیت موفقیت و چگونگی دستیابی به آن در هم می‌شکند. (امی کادی، روان‌شناس اجتماعی و نویسنده‌ی پرفروش)
  • کتاب اسب سیاه از افرادی که راه‌های متعارف موفقیت را رد می‌کنند و به شیوه‌ی منحصربه‌فرد خودشان به آن دست می‌یابند، تمجید می‌کند. (آدام گرانت، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز)
  • کتاب اسب سیاه می‌تواند نقشه‌ی راهی برای رسیدن شما به موفقیت باشد. (دن پینک، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز)

کتاب صوتی اسب سیاه برای چه کسانی مناسب است؟

اصطلاح اسب سیاه برای اولین بار در کتاب دوک جوان در سال 1831 استفاده شد و به‌سرعت جای خود را در میان عموم افراد پیدا کرد. قهرمان این داستان، روی اسبی شرط کلانی می‌بندد اما یک اسب دیگر، که به نظر می‌آید از شرایط برد در مسابقه کاملاً بی‌بهره است و هیچ کسی انتظار ندارد حتی به خط پایان برسد، از همه جلو می‌زند و جایگاه اول را به خود اختصاص می‌دهد. از آن زمان به بعد، سرگذشت اسب‌های سیاه، یا همان انسان‌هایی که در ابتدا گمانی به موفقیت‌شان نمی‌رود، مورد توجه قرار گرفت. تا آن زمان، آموزه‌ها می‌گفتند خیلی خیلی سخت کار کنید و با پشتکار از موانع عبور کنید تا به هدف برسید. فرمول استاندارد و ساده‌ای که همه آن را می‌دانند اما در دنیای پیچیده‌ی امروز، فرمول‌های ساده دیگر چاره‌ساز نیستند. اسب‌های سیاه برای رسیدن به موفقیت، مسیرهای دیگری را می‌پیماید و همین موضوع، درونمایه‌ی کتاب صوتی اسب سیاه را تشکیل می‌دهد.

32 دقیقه

فصل هفتم: عهدنامه‌ی اسب سیاه – قسمت اول

30 دقیقه

فصل اول: عهدنامه‌ی استانداردسازی – قسمت اول

19 دقیقه

فصل دوم: خرده‌انگیزه‌هایتان را بشناسید – قسمت سوم

کتاب صوتی اسب سیاه اثری در حوزه‌ی موفقیت و خودیاری است. تاد رز و اگی اگاس، نویسندگانِ این کتاب، مسیری کاملاً متفاوت از آنچه تاکنون شنیده و خوانده‌اید را برای دستیابی به موفقیت و کامیابی معرفی می‌کنند. اسب سیاه به شما می‌آموزد که چگونه حتی وقتی شانسی برای موفقیت نمی‌بینیم، به آن دست پیدا کنیم.

درباره‌ی کتاب صوتی اسب سیاه

22 دقیقه

فصل سوم: انتخاب‌هایت را بشناس – قسمت سوم

30 دقیقه

فصل اول: عهدنامه‌ی استانداردسازی – قسمت دوم

19 دقیقه

فصل پنجم: بی‌اعتنایی به مقصد – قسمت سوم

18 دقیقه

فصل ششم: گول زدن چشم، خیانت به روح – قسمت سوم

کتاب صوتی اسب سیاه مطالب و نکات جدید و جالب‌توجهی را در روان‌شناسی موفقیت و خودیاری در بر دارد و از این رو، به تمامی علاقه‌مندانِ این حوزه‌ها، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی اسب سیاه می‌شنویم

33 دقیقه

فصل سوم: انتخاب‌هایت را بشناس – قسمت اول

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87/book/79492