معرفی و دانلود کتاب صوتی اشک بهشت | دانته آلیگیری | انتشارات جیحون

این کتاب صوتی به دوستداران اشعار کلاسیک و کتاب بزرگ کمدی الهی توصیه می‌شود.

با دانته آلیگیری بیشتر آشنا شویم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%DA%A9-%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA/book/76418

کتاب صوتی اشک بهشت ابیاتی از کمدی الهی را گردآوری و این سفر حماسی را خلاصه کرده است. وحید کیان مترجم این اثر، از هر سه قسمت دوزخ، برزخ و بهشت شعرهایی انتخاب کرده و به نحوی در کنار یکدیگر قرار داده تا پیوستگی کتاب اصلی حفظ شود.

کتاب صوتی اشک بهشت، دربردارنده‌ی اشعاری از کتاب کمدی الهی دانته آلیگیری است که به صورت دوزبانه روایت می‌شوند. کمدی الهی از بزرگ‌ترین کتاب‌های ادبی دنیا و شرح سفر حماسی دانته از انتهای دوزخ به اوج بهشت است. کتاب پیش رو، منتخبی از اشعار دورخ، برزخ و بهشت را گردآورده و کوشیده این سفر را به صورت خلاصه روایت کند.

درباره‌ی کتاب صوتی اشک بهشت

معرفی کتاب صوتی اشک بهشت

کمدی الهی اثری استعاری و سمبلیک است. عموماً قدرت ادبی و تخیل دانته در این کتاب ستایش شده، اما علاوه بر محتوا، اشعار او ازنظر فرم و زبان هم اهمیت خیلی زیادی دارند و نبوغ او را کاملاً نشان می‌دهند.

دانته الیگیری (Dante Alighieri) در سال 1308 میلادی و دوران تبعیدش نوشتن کتابی را آغاز کرد که تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین کتاب‌های تاریخ شد. نوشتن این کتاب که کمدی الهی (Divine Comedy) نام گرفت، تا آخرین روزهای زندگی دانته ادامه داشت. این کتاب شعر، شرح سفر ادیسه‌وار و تخیلی دانته از تباهی به‌سوی تعالی است. شعر او از جنگلی هولناک آغاز می‌شود؛ در پست‌ترین جای جهنم و در محاصره‌ی حیواناتی درنده و ترسناک. ویرژیل خود را به دانته می‌رساند و می‌گوید از سوی فرشته‌ی خداوند، بئاتریس آمده و اگر می‌خواهد به او در بهشت برسد باید از دوزخ و برزخ بگذرد. دوزخ در قعر زمین واقع‌شده و دانته با راهنمایی و کمک ویرژیل طبقه به طبقه از آن می‌گذرد تا به برزخ می‌رسد. در برزخ آن‌ها از کوهی صعود می‌کنند و از هفت حلقه‌ی آن می‌گذرند تا به دروازه‌های بهشت می‌رسند. در آستانه‌ی بهشت ویرژیل، دانته را به بئاتریس می‌سپارد و او را ترک می‌کند. دانته با همراهی بئاتریس به آسمان می‌رود، حلقه‌های بهشتی را پشت سر می‌گذارد تا در نهایت به عرش خدا دست می‌یابد.

21 دقیقه

اشک بهشت – فارسی

کتاب صوتی اشک بهشت را انتشارات جیحون با صدای فریبا فصیحی منتشر کرده است. نسخه‌ی مکتوب این اثر به‌همت نشر ارس به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان به قلم دانته قرار گرفته است.

کتاب صوتی اشک بهشت برای چه کسانی مناسب است؟

دانته آلیگیری (1321-1265 میلادی) شاعر و فیلسوف ایتالیایی و خالق شاهکار «کمدی الهی» است. او در فلورانس و در دوره‌ای زندگی می‌کرد که این سرزمین دستخوش جنگ و درگیری‌های داخلی زیادی بود. در همان دوران کودکی عاشق دختری به نام بئاتریس شد و گرچه هیچ‌گاه به او نرسید، ولی عشق او را همیشه دل داشت و در اشعارش ابراز می‌کرد. زمانی که دانته به جوانی رسید خاندان او بر فلورانس حاکم شد و قدرت را به دست گرفت. به‌واسطه‌ی همین او به سیاست روی آورد و حتی در برهه‌ای رئیس دیوان عالی کشور هم شد. اما با شعله‌ور شدن اختلافات داخلی، مخالفان او را از تمام مناصبش برداشتند و در دادگاه محکوم کردند. دانته ازآن‌پس تا پایان عمر در تبعید و آوارگی به سر برد و همسر و دخترانش را دیگر هرگز ندید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

19 دقیقه

اشک بهشت – انگلیسی