معرفی و دانلود کتاب صوتی اما | جین آستن | آوانامه

علی‌رغم اینکه اما و خانواده‌اش از جایگاه ممتازی برخوردارند و معمولاً جزء اولین دعوت‌شدگان به مهمانی‌های شهرشان به حساب می‌آیند، اما چندان با دیگران مراوده ندارند. زندگی این دختر جوان به پدری خجول، مادری که در کودکی از دست داده، خواهری که ازدواج کرده و پسری تهی‌دست به نام هریت اسمیت محدود می‌شود. هریت پسر ساده‌دلی‌ست که هرچند اما علاقه‌ای نسبت به او در قلبش احساس نمی‌کند اما می‌خواهد با ترتیب دادن مراسمی مجلل، درخور خانواده‌ی اشرافی‌اش، به همسری او دربیاید. از سوی دیگر با شخصیت دیگری به نام آقای نایتلی نیز مواجه خواهیم شد که جرقه‌هایی از عشق را در دل اما بیدار می‌کند. بااین‌وجود، غرور این دخترک سربه‌هوا مانع عواطف درونی او خواهد شد. باید دید آیا اما سرانجام پی به احساسات خود درمورد آقای نایتلی می‌برد یا خود را برای همیشه از یک زندگی عاشقانه محروم خواهد کرد.

کتاب‌های «غرور و تعصب»، »عقل و احساس» و «پارک منسفیلد» از رمان‌های شاخص جین آستن به شمار می‌آیند. این نویسنده در سال 1818 درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی اما می‌شنویم

اشاره به آداب‌و‌رسوم مردم و گاه انتقاد از آن‌ها بخش عمده‌ای از مطالب کتاب را تشکیل می‌دهند. کاراکتری که جین آستن برای کتاب صوتی اما برگزیده، به گفته‌ی نویسنده، قرار بود شخصیتی نه‌چندان دلنشین باشد که تنها خود آستن می‌توانست دوستش بدارد. اما فروش کتاب طی این سال‌ها و اقبالی که علاقه‌مندان آثار ادبی نسبت به اما داشته‌اند، ثابت کرد که نه‌تنها جین آستن، بلکه هزاران نفر در سراسر دنیا مجذوب این شخصیت شده‌اند.

طرفداران رمان‌های کلاسیک عاشقانه و حال‌و‌هوای داستان‌های ویکتوریایی، شنیدن کتاب صوتی اما را حتماً در لیست برنامه‌های خود قرار بدهند.

با جین آستن بیشتر آشنا شویم

این داستان طنز، گرم و اطمینان‌بخش، مورد قدردانی خوانندگان قرار گرفته است. کتاب اما برای مطالعات گروهی انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. (اسکول لایبرری ژورنال)

 • از کتاب اما، به‌عنوان کامل‌ترین رمان جین آستن یاد می‌شود. (گودریدز)

 • اقتباس‌های فرهنگی و سینمایی از کتاب اما

  این کتاب گویا را با برگردان رضا رضایی و خوانش سحر بیرانوند و مهبد قناعت پیشه می‌شنوید. نشر نی چاپ نسخه‌ی متنی و نشر آوانامه انتشار نسخه‌ی صوتی آن را به عهده داشته است.

  نکوداشت‌های کتاب اما

  • تاکنون اقتباس‌های بسیاری در حوزه‌ی سینما، رادیو، نمایش، داستان و همچنین سریال‌های تلویزیونی از رمان اما صورت گرفته. در زیر معرفی گزیده‌ای از این آثار را می‌بینیم:

   • 1995: یک فیلم سینمایی مدرن آمریکایی با بازی آلیسیا سیلوراستون.
   • 1967: یک مینی‌سریال اسپانیایی پنج قسمتی با بازی لولا کاردونا.
   • 2009: مینی‌سریال چهار قسمتی از شبکه‌ی بی‌بی‌سی، با بازی رومولا گارای.
   • 2009: نمایش تئاتری در سیاتل، به کارگردانی مارکوس گودوین با هنرپیشگی سیلوی دیویدسون در نقش اصلی.
   • 2010: رمان اما و خون‌آشام‌ها (Emma and the Vampires)، نوشته‌ی وین جوزفسون که طرح اصلی خود را از کتاب اما وام گرفته بود.

   کتاب صوتی اما برای چه کسانی مناسب است؟

   خوشبختانه در هایبری که ناحیه‌ی کشیشی‌اش شامل رندالز هم می‌شد و همچنین در دانول‌ابی در ناحیه‌ی مجاور که محل زندگی آقای نایت‌لی بود، از این‌جور دوستی‌ها و مراوده‌ها زیاد دست می‌داد. گاهی البته به توصیه‌ی اما، آقای وودهاس بهتر‌ها را گلچین و به صرف شام دعوت می‌کرد.


  منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%A7/book/75417

  معرفی کتاب صوتی اما

  جین آستن نویسنده‌ی محبوب من است! (ای. ام. فوستر)

 • اِما دختر جوانی‌ست که خوشبختانه خانواده‌ی ثروتمند و زیبایی ظاهری را یک‌جا باهم دارد. همین دو ویژگی از او دختری مغرور و خودشیفته ساخته‌ که گویا جز خود و نیازهایش چیزی دیگری را نمی‌بیند و به اطرافیان و خواسته‌هایشان توجهی ندارد. تصور کنید چنین دختری روزی آتش عشق را در قلب خود احساس کند. آیا با بی‌اعتنایی‌ها و بی‌توجهی‌های خود نسبت به دیگران، اصلاً متوجه این احساس خواهد شد؟ جین آستن (Jane Austen) در کتاب صوتی اما (Emma) صبورانه به این پرسش پاسخ خواهد داد.

  سادگی، غرور و عشقی که دیرهنگام در قلب «اِما» بیدار می‌شود، درون‌مایه‌ی اصلی کتاب صوتی اما را می‌سازند. جین آستن با قلم ماهرانه‌ی خود در این رمان برتر مجله‌ی گاردین، سرانجامِ خودشیفتگی و بی‌توجهی به احساسات دیگران را به شما نشان خواهد داد. اثری که پیش رو دارید از بهترین نمونه‌های ادبیات کلاسیک به شمار می‌رود که با مضمون عاشقانه‌ی خود تاکنون نظر مخاطبان و منتقدان بسیاری را به خود جلب کرده است.

  درباره‌ی کتاب صوتی اما

  آقای وودهاس به سبک و سیاق خودش آدم به‌جوشی بود. خیلی علاقه داشت که دوست و آشناها به دیدنش بیایند. به دلایل گوناگون، از جمله سکونت طولانی‌اش در هارت‌فیلد، خوش‌قلبی‌اش، مال و منالش، خانه‌اش و دخترش، می‌توانست دید و بازها در محفل کوچک خودش آن‌طور که خوشش می‌آمد سر و سامان بدهد. با خانواده‌های خارج از این محفل، مراوده‌ی چندانی نداشت. چون از مهمانی‌های طولانی که تا آخر شب ادامه پیدا می‌کرد و همین‌طور از ضیافت‌های بزرگ شام خوشش نمی‌آمد، آدمی نبود که برای هر نوع دوستی و آشنایی آمادگی داشته باشد. مگر اینکه این دوستی‌ها و آشنایی‌ها با اخلاقش جور دربیاید.

  اگر پیش از این، رمان‌های غرور و تعصب یا عقل و احساس جین آستن را خوانده یا شنیده باشید، حتماً با سبک نوشتاری و روند داستان‌های او آشنایی کلی دارید. چنانچه اثر حاضر نخستین رمان جین آستن است که قصد شنیدن آن را دارید، لازم است چند توصیه‌ی مهم را از ما به یاد داشته باشید. در رمان‌های این بانوی نویسنده، از سیر تند وقایع یا هیجان، به آن شکلی که در رمان‌ها معمایی می‌بینیم خبری نیست. حتی می‌‌توان گفت جریان اتفاقات از یک کتاب درام معمولی نیز کُندتر پیش می‌رود. از طرف دیگر، توجه به جزئیات که حاصل نگاه زنانه‌ی نویسنده است در جای‌جای اثر دیده می‌شود. جین آستن از هر فرصتی استفاده می‌کند تا نکات و آموزه‌های اخلاقی را به مخاطبش گوشزد کند. بنابراین، تعجب نکنید اگر در کتاب صوتی اما با مکالمه‌ای بسیار طولانی که بی‌شباهت به موعظه‌های مذهبی در مراسم‌های کلیسا نیست، روبه‌رو شوید. آنچه که برای لذت بردن از داستان، بدون احساس ملالت و خستگی نیاز دارید، تنها در یک کلمه خلاصه می‌شود: صبر!

  جین آستن از بانوان مشهور و مطرح ادبیات جهان است که در قرن‌های هجدهم و نوزدهم میلادی در انگلستان می‌زیست. او در شانزدهم دسامبر 1775، در جنوب شرقی انگلستان متولد شد. از همان سنین پایین به نویسندگی روی آورد و کوشید تا در آثار خود همواره به مسائل زنان و مشکلات زندگی‌شان توجه داشته باشد. انسان‌دوستی نویسنده و ظرافت دیدگاه او نسبت به زندگی موضوعاتی هستند که از چشم منتقدان آثار آستن و همچنین خوانندگان کتاب‌هایش پنهان نمانده است.