معرفی و دانلود کتاب صوتی اولدوز و عروسک سخنگو | صمد بهرنگی | انتشارات ناک

۱۱ دقیقه

فصل چهارم: طاووسی با دم چتری و پرچانه

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DA%A9-%D8%B3%D8%AE%D9%86%DA%AF%D9%88/book/67759

۱۱ دقیقه

فصل هشتم: مهمانان زن‌بابا و پری

صمد بهرنگی، نویسنده‌ی معروف ایرانی، در سال 1318 در تبریز متولد شد. او جزء اولین نویسندگانی است که برای کودکان قلم زده، دانش گسترده‌ای از فرهنگ فولکلور آذربایجان دارد و داستان‌هایش همواره مورد توجه و علاقه‌ی خوانندگان فارسی زبان قرار گرفته است.

۱۴ دقیقه

فصل ششم: رقص گل سرخ

۱۱ دقیقه

فصل دوم: تلخ برای زن بابا، شیرین برای اولدوز

۱۰ دقیقه

فصل اول: عروسک سخنگو می‌شود

این داستان آموزنده مفاهیم اخلاقی بسیاری مانند مهربانی، فداکاری، دلسوزی و همدردی را به کودکان آموزش می‌دهد و به دلیل تخیل غنی و زیبای نویسنده، شنیدن آن تجربه‌ای لذت‌بخش برای همه‌ی شنوندگان خواهد بود.

کتاب صوتی اولدوز و عروسک سخنگو مناسب چه کسانی است؟

۹ دقیقه

فصل دهم: آه عروسک گنده!

مشخصات کتاب صوتی

معرفی کتاب صوتی اولدوز و عروسک سخنگو

۹ دقیقه

فصل نهم: گربه سیاه آخرش کار خودش رو کرد

۸ دقیقه

فصل سوم: شب جنگل، شبی که انگار خواب بود – پشتک وارو در آسمان

صمد بهرنگی (Samad Behrangi) در سال 1347 به شکلی مشکوک درگذشت، اما در طول عمر اندکش آثار بسیاری را تالیف کرد. «اولدوز و عروسک سخنگو»، «اولدوز و کلاغ ها»، «ماهی سیاه کوچولو»، ‌«یک هلو، هزار هلو» و «تلخون» معروف‌ترین داستان‌های بهرنگی هستند.

در بخشی از کتاب صوتی اولدوز و عروسک سخنگو می‌شنویم

پیدا کردن یک دوست وقتی کسی را برای درد و دل ندارید نعمت بزرگی است، اما نامادری بدجنس جشم دیدن شادی اولدوز را ندارد. او هر بار با بهانه‌های جدید دخترخوانده‌اش را آزار می‌دهد. اولدوز که دلش به بودن عروسک گرم است او را نادیده می‌گیرد، ‌تا اینکه نامادری درخواستی ظالمانه از همسرش می‌کند و اولدوز را بیشتر از همیشه می‌رنجاند…

کتاب صوتی اولدوز و عروسک سخنگو از صمد بهرنگی داستان دختربچه‌ای است که در خانواده‌اش احساس تنهایی می‌کند و هیچ دوستی ندارد، تا اینکه عروسک دوست داشتنی‌اش یک روز به حرف می‌آید و درهای دنیایی جدید را به روی او باز می‌کند. نویسنده در این کتاب زیبایی محبت، انصاف و احترام را به کودکان آموزش می‌دهد و از آن‌ها می‌خواهد در برخورد با دیگران رفتاری خیرخواهانه داشته باشند.

درباره‌ی کتاب صوتی اولدوز و عروسک سخنگو

کودکان 9 تا 12 ساله مخاطبان اصلی این اثر هستند.

با صمد بهرنگی بیشتر آشنا شویم

همه می‌دانیم که تا کنون هیچ بچه‌ای نتوانسته بود اینقدر خوب باشد که عروسکش را به حرف بیاورد. امیدوارم که دوستی اولدوز و یاشار و عروسکشان همیشگی باشد. حالا به افتخار مهمانان عزیزمان رقص گل سرخ را اجرا می‌کنیم».

فهرست مطالب کتاب صوتی

کنار برکه‌ی آب، سارا، بزرگ عروسک‌ها داشت حرف می‌زد و عروسک‌های دیگر ساکت گوش می‌دادند. اولدوز کنار ایستاده بود. سارا می‌گفت: ‌«من دیگر بیشتر از این دردسرتان نمی‌دهم. اول چله‌ی کوچک باز همدیگر را می‌بینیم و در پایان حرف هایم بار دیگر از مهمانان عزیزمان تشکر می‌کنم که با مهربانی‌ها و خوبی‌های خودشان عروسکشان را به حرف آورده‌اند.

روایت زیبای صمد بهرنگی از دوستی! اولدوز دختربچه‌ای است که مادرش را در سن کم از دست داده و پدرش دوباره ازدواج کرده است. نامادری که چشم دیدن دخترک را ندارد به هر دلیل با او بدرفتاری می‌کند و اولدوز همه‌ی تنهایی‌ها و غم هایش را پیش عروسکی می‌برد که مادرش قبل از مرگ با دستان خودش برای او ساخته. قهرمان کتاب صوتی اولدوز و عروسک سخنگو که کسی را برای دردودل ندارد، ‌هر روز با عروسک صحبت می‌کند؛ آنقدر که بالاخره او را هم به حرف می‌آورد!

۹ دقیقه

فصل پنجم: شب‌های تاریک جنگل و کرم شب‌تاب

۱۵ دقیقه

فصل هفتم: یاشار، نظرکرده‌ی امام‌ها شده بود