معرفی و دانلود کتاب صوتی اول عاشق خودت باش: افزایش عزت نفس در 30 روز | مارک رکلاو | استودیو نوار

هدف واقعی افراد دارای عزت‌نفس کاذب این است که در مقابل کاهش اضطراب «اشتباه و آسیب‌پذیری» از خودشان محافظت کنند و حس امنیت کاذب را به وجود بیاورند و بنابراین، نیازهای عزت‌نفس واقعی را کاهش می‌دهند.

وجود منتقدی درونی که همیشه تفکراتی منفی دارد باعث می‌شود ترسی فلج‌کننده نسبت به قضاوت‌های دیگران داشته باشیم. مارک رکلاو در کتاب صوتی اول عاشق خودت باش به ما یاد می‌دهد تا این منتقد درونی را کنار گذاشته و عزت‌نفس خود را بسازیم. اینکه بتوانیم بدون احساس گناه اشتباه کنیم و از این اشتباهات درس بگیریم از نکات مهمی است که توصیه‌های او به شنوندگان این کتاب صوتی هدیه می‌دهد.

معرفی کتاب صوتی اول عاشق خودت باش: افزایش عزت نفس در 30 روز

عشق به خود و عزت‌نفس با هم رابطه‌ی مستقیم دارند. مارک رکلاو (Marc Reklau) در کتاب صوتی اول عاشق خودت باش (Love Yourself First) با تأکید بر اهمیت عزت‌نفس سعی می‌کند راه‌های غلبه بر اضطراب، تنش، حس ناامنی و عدم اعتمادبه‌نفس را آموزش دهد. عزت‌نفس بر تمام جنبه‌های زندگی ما تأثیر می‌گذارد؛ روابط ما با دیگران، سطح اعتمادبه‌نفس،‌ موفقیت حرفه‌ای، شادی و آرامش درونی تحت تأثیر میزان علاقه‌ای که به خودمان داریم تغییر می‌کند. کسی که حس خوبی به خود و توانایی‌هایش نداشته باشد نمی‌تواند از دیگران انتظار داشته باشد او را به رسمیت بشناسند. چنین فردی نمی‌تواند دیگران را دوست داشته باشد چراکه هیچ علاقه‌ای به خود ندارد.

بالا بردن عزت‌نفس بر تصمیم‌گیری‌های ما تأثیر عمیقی می‌گذارد. انگیزه‌های ما بر اساس تصوری که از خودمان داریم شکل گرفته و اهداف و عملکرد ما تابع باوری است که به خودمان داریم. برای مارک رکلاو تفاوت مهمی بین اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس وجود دارد. او اعتمادبه‌نفس را ناشی از عزت‌نفس می‌داند. تصوری که یک فرد از ارزش و توانایی‌های خود دارد، عزت‌نفس او را می‌سازد. عزت‌نفس احساسی است که فرد به خود دارد و بر روی جنبه‌های مختلف شخصیت او ازجمله اعتمادبه‌نفس تأثیر می‌گذارد. از نظر او اعتمادبه‌نفس معطوف به تصور ما از توانایی انجام یک کار خاص یا دست یافتن به هدفی مشخص است. کتاب صوتی اول عاشق خودت باش با کمک به بالا بردن عزت‌نفس یک فرد درواقع شرایط افزایش اعتمادبه‌نفس او را نیز مهیا می‌کند.

کسانی که دوست دارند عادت‌های خود تخریبی را از بین ببرند و حس بهتری به خودشان داشته باشند می‌توانند از توصیه‌های این کتاب صوتی استفاده کنند. خوانندگان و شنوندگان کتاب‌های صوتی انگیزشی از مخاطب‌های این کتاب خواهند بود.

با مارک رکلاو بیشتر آشنا شویم

عزت‌نفس واقعی را با نگرش و رفتار مردمی که خودشیفته، خودخواه و مغرور هستند، اشتباه نگیرید. این‌ها نشانه‌های عزت‌نفس نیست، بلکه نشانه کمبود آن است و به آن عزت‌نفس ساختگی یا عزت‌نفس کاذب گفته می‌شود. عزت‌نفس کاذب فقط تظاهر به خودباوری دارد و عزت‌نفسی است که حقیقت ندارد. در این افراد توهم داشتن خصوصیات عزت‌نفس وافعی بیش از دیگر افراد است.

یکی از دلایل تنفر از خود و نداشتن عزت‌نفس خاطرات گذشته و تجربیاتی است که همواره به افراد هجوم می‌آورند. مارک رکلاو در کتاب صوتی اول عاشق خودت باش از امکان شروع دوباره سخن می‌گوید. اگر این افراد بتوانند تجربیات ناگوار گذشته را کنار گذاشته و از امروز آغاز کنند می‌توانند عزت‌نفس سالمی برای خود بسازند. از نظر او کسانی که هنوز خود را برای اشتباهات گذشته سرزنش می‌کنند باید از همین حالا برای تغییر عادت‌های خود اقدام کنند. آن‌ها باید صدای درونی خود را کنار گذاشته و با تکیه بر نکات مثبتی که از خود می‌دانند عاشق خود شوند.

به‌طور کلی، افرادی که دارای عزت‌نفس کاذب هستند، برای خودشان -و دیگران- طبق دستاورد و داشته‌هایشان ارزش قائل هستند و برای شخصیت واقعیت وجودی آن‌ها ارزش قائل نیستند. عزت‌نفس واقعی بر روی واقعیت بنا شده است؛ در عملکرد واقعی، در موفقیت واقعی و در تمرین واقعی. بله -احتمالا شاهد آمدن آن بودید- عزت‌نفس واقعی نتیجه تلاش و سخت‌کوشی است.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B4/book/74979

ترس از تأیید نشدن و موردپذیرش قرار نگرفتن می‌تواند زندگی آزاردهنده‌ای برای ما بسازد. مارک رکلاو نویسنده‌ی پرفروش آمازون در کتاب صوتی اول عاشق خودت باش راه‌کارهای مناسبی برای از بین بردن شک به خود، کمال‌گرایی و اضطراب پیشنهاد می‌دهد. با استفاده از ایده‌های او دیگر نیازی به تأیید دیگران نداریم. توصیه‌های نویسنده برای افزایش و بهبود عزت‌نفس در 30 روز طراحی شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی اول عاشق خودت باش

اما همه‌ی ما این را می‌دانیم. کسی که با خودنمایی وارد اتاق می‌شود، لاق می‌زند، مانند ملکه‌ها رفتار می‌کند، احتمالا اعتماد‌به‌نفس بالایی ندارد. درواقع، این رفتار دقیقا برعکس عزت‌نفس سالم است. افراد با عزت‌نفس بالا، تواضع بیشتری دارند و مدام خودنمایی نمی‌کنند.

مارک رکلاو در این کتاب صوتی ما را در مسیر پذیرفتن خود واقعی و دوست داشتن خودمان راهنمایی می‌کند. با به دست آوردن عزت‌نفس می‌توانیم اعتمادبه‌نفس بیشتر، روابط اجتماعی بهتر و آرامش درونی پررنگ‌تری داشته باشیم. کسی که پیش از هر چیز عاشق خود باشد می‌تواند احساسات، عقاید و باورهای خود را راحت‌تر بیان کند و تصویر دلخواه خود را بسازد.

مارک رکلاو نویسنده، سخنران و مربی درزمینه‌ی موفقیت و خودسازی است. او اولین کتاب خود را در سال 2014 بعد از اخراج شدن از کار نوشت. موفقیت او در سخت‌ترین شرایط باعث شد به‌عنوان مثالی از عملی بودن راه‌کارها و توصیه‌هایش موردتوجه خوانندگان در سراسر جهان قرار بگیرد. کتاب‌های او به بیش از 15 زبان مختلف ترجمه شده است. «در 30 روز عادت‌هاتو تغییر بده و زندگیتو بساز» و «مینیمالیست شاد» از کتاب‌های مارک رکلاو است که به فارسی ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی اول عاشق خودت باش می‌شنویم

باورهای مخربی وجود دارد که افراد به‌مرور دچار آن‌ها می‌شوند. کتاب صوتی اول عاشق خودت باش کمک می‌کند از این باورها خلاص شویم. جملاتی مانند «من قربانی هستم»، «من قدرت تصمیم‌گیری ندارم»، «من به‌اندازه‌ی کافی خوب نیستم» و «من لیاقت این دستاوردها را ندارم» صدای تفکر منفی درونی ما است. مارک رکلاو جمله‌های جدیدی پیشنهاد می‌کند تا تفکر منفی را با تفکر مثبت جایگزین کنیم. این شروع مسیر عشق ورزیدن به خود است. مرحله‌ی بعدی پذیرفتن اشتباهات، ‌ضعف‌ها و کاستی‌هایی است که در وجود ما قرار دارند.

کتاب اول عاشق خودت باش توسط فاطمه لطفی به فارسی ترجمه شده است. نسخه‌ی چاپی این کتاب را انتشارات یوشیتا در اختیار خوانندگان قرار داده و نسخه‌ی صوتی آن با همکاری استودیو نوار و صدای سحر بیرانوند تهیه و تولید شده است.

کتاب صوتی اول عاشق خودت باش برای چه کسانی مناسب است؟