معرفی و دانلود کتاب صوتی بازی تاج و تخت – نغمه آتش و یخ: جلد اول (کتاب سوم) | جرج آر. آر. مارتین | نشر ماه آوا

هنگامی که جنگ به پایان رسید، دنی اسب نقره‌ای‌ش را در دشت پر از مرده پیش راند. ندیمه‌‌ها و مردان خاصش همراهش بودند. لبخند می‌زدند و با هم شوخی می‌کردند. سم اسب‌های دوتراکی‌ها زمین را شخم زده بودند و آراخ‌ها و تیرها جویی از خون به راه انداخته بودند. اسب‌های در حال مرگ سرهایشان را بلند می‌کردند و برای او که از کنارشان می‌گذشت شیهه می‌کشیدند. مردان زخمی ناله می‌کردند و دعا می‌خواندند. جاکاران بین آن‌ها رفته بود. مردان مرگ با تیرهای سنگینشان سرهای مردگان و زخمی‌ها را قطع می‌کردند. پشت سر آن‌ها گروهی از دختران جوان تیرها را از جسدها بیرون می‌کشیدند و در سبدهایشان می‌گذاشتند. بعد از آن‌ها نوبت آمدن سگ‌ها بود که بو می‌کشیدند و گرسنه روی اجساد خم می‌شدند… .


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AC-%D9%88-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D9%86%D8%BA%D9%85%D9%87-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D9%88-%DB%8C%D8%AE-%D8%AC%D9%84%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%88%D9%85/book/68890

در نبرد قدرت چه کسی زنده خواهد ماند؟ کتاب صوتی بازی تاج و تخت – نغمه آتش و یخ: جلد اول (کتاب سوم) داستان استارک‌ها را پی می‌گیرد و آخرین قسمت این داستان ستودنی است که پایان جسورانه‌اش شما را غافلگیر خواهد کرد. جرج آر. آر. مارتین در این اثر تحسین‌شده مهارت خود در ادبیات فانتزی را به رخ کشیده و توانسته افتخاراتی مانند پرفروش نیویورک‌تایمز و نامزدی جایزه لوکاس را کسب کند.

درباره‌ی کتاب صوتی بازی تاج و تخت – نغمه آتش و یخ: جلد اول (کتاب سوم)

– بهترین کتاب سال 1996. (Publishers Weekly)

– یک حماسه‌ی باشکوه، مبتکرانه و پیچیده. (BookPage)

– مارتین این اثر را بسیار فراتر از هنجارهای ژانر فانتزی خلق کرده. (Locus)

– اصلی‌ترین فانتزی قرن که خواندن آن برای همه اجباری است. (Denver Post)

– مطالعه این مجموعه مانند دعوت به یک جشن بزرگ و فراموش نشدنی است! (Chicago Sun-Times)

کتاب صوتی بازی تاج و تخت – نغمه آتش و یخ: جلد اول (کتاب سوم) مناسب چه کسانی است؟

افرادی که به تاریخ اروپا در قرون وسطی علاقه دارند بسیاری از المان‌های تاریخی، مذهبی، سیاسی و اجتماعی آن دوران را در مجموعه‌ی نغمه آتش و یخ خواهند یافت. مارتین روایت خود از وستروس را بر پایه اتفاقات واقعی بنا کرده و به همین دلیل مجموعه‌ی نغمه آتش و یخ با تنش میان خاندان‌ها آغاز می‌شود. اما وقایع داستان خیلی زود از سایه‌ی تاریخ خارج شده و متوجه می‌شوید این سرزمین تاریخی شوم از دیوانگی، بی‌رحمی و وحشت دارد که مردم عصر حاضر ترجیح داده‌اند آن را فراموش کنند… .

واقعیت این است که خانواده‌ی باراتئون، تخت پادشاهی را از خاندان باستانی به نام تارگرین‌ها ربوده‌اند. آن‌ها که صدها سال کنترل وستروس را در دست داشتند سلطه‌ی بی‌چون و چرای خود را مدیون کاریزما، زیرکی و البته قساوتی بودند که هیچ دشمنی را مورد بخشش قرار نمی‌داد. حضور اژدهایانی قدرتمند که تنها از آنان اطاعت می‌کردند قدرت خونین آن‌ها را تکمیل می‌کرد اما هیچ‌چیز در دنیا همیشگی نیست. تکبر، جنون، افول نسل اژدها و طمع دیگر خاندان‌ها باعث سقوط تارگرین‌ها شد. خانواده‌های اشرافی علیه آن‌ها شوریدند، فرزندان شاه به خارج از وستروس گریختند و فرمانروایی جدید بر تخت نشست.

یکی از متفاوت‌ترین آثار فانتزی و محبوب قلب میلیون‌ها خواننده در سراسر جهان! کتاب بازی تاج و تخت -اولین جلد مجموعه- به محض انتشار در میان پرفروش‌ترین کتاب‌های سال قرار گرفت و جرج آر. آر. مارتین را از نویسنده‌ای گمنام، به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل کرد. حماسه‌ی نغمه‌ی آتش و یخ (A Song of Ice and Fire) در دنیایی به نام وستروس اتفاق می‌افتد که به وسیله‌ی یک دیوار عظیم و یخی از سرزمین وحشی‌ها جدا شده است.

جرج آر. آر. مارتین (George R R Martin) تاکنون کتاب‌های بسیاری در ژانر فانتزی منتشر کرده است که بیشتر آن‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌های جهان نشسته‌اند. از این نویسنده، پیش از این چندین کتاب به فارسی برگردانده شده که «شاهزاده شریر یا برادر یک پادشاه»، «شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم» و… از جمله‌ی آن‌هاست.

در بخشی از کتاب صوتی بازی تاج و تخت – نغمه آتش و یخ: جلد اول (کتاب سوم) می‌شنویم

این سرزمین پهناور میان خاندان‌های مختلف تقسیم شده که خیلی سریع با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شوید: باراتئون‌ها که پادشاهی را در دست دارند، لنستیرها خانواده‌ی همسر شاه و ثروتمندترین افراد وستروس که بسیار قدرتمند و بانفوذ هستند و استارک‌ها، خاندانی در مرزهای شمالی که از این سرزمین پهناور در برابر خطرات آن سوی دیوار محافظت می‌کنند.

1- بازی تاج و تخت (1996)

2- نبرد پادشاهان (1999)

3- طوفان شمشیرها (2000)

4- جشنی برای کلاغ‌ها (2005)

5- رقصی با اژدهایان (2011)

6- The Winds of Winter (منتشر نشده)

7- A Dream of Spring (منتشر نشده)

اقتباس از مجموعه‌ی نغمه آتش و یخ

معرفی کتاب صوتی بازی تاج و تخت – نغمه آتش و یخ: جلد اول (کتاب سوم)

این کتاب حماسی و شگفت‌انگیز را به تمامی بزرگسالان دوستدار ژانر فانتزی اکیدا توصیه می‌کنیم.

با جرج آر. آر. مارتین بیشتر آشنا شویم

مجموعه‌ی نغمه آتش و یخ به دلیل اقتباسی سریالی با همین نام که از سال 2011 تا 2019 پخش می‌شد به عنوان نمایشی از رقابت‌های سیاسی شهرت دارد که توانسته با چاشنی فانتزی و حماسه، توجه افرادی با علایق متفاوت را به خود جلب کند. با این حال جالب است بدانید جرج آر. آر. مارتین این داستان را با الهام از جنگ رزها (نبردی در قرن پانزدهم میلادی که میان اشراف انگلیسی صورت گرفت) و مجموعه رمان تاریخی پادشاهان نفرین شده از موریس دروئون تالیف کرده است.

شهرت این نویسنده‌ی آمریکایی در سال‌های اخیر بیشتر مرهون اقتباس سریال پرطرفدار «بازی تاج‌وتخت» از مجموعه‌ کتاب «ترانه‌ی آتش و یخ» اوست. جرج آر. آر. مارتین را «تالکین آمریکا» می‌نامند و او در سال 2001، موفق شد در فهرست 100 فرد تأثیرگذار مجله‌ی تایم قرار بگیرد.

رمانی که انتشار آن استانداردهای ادبیات فانتزی را دگرگون کرد! این داستان هیجان‌انگیز و حیرت‌آور روایت خاندان‌هایی است که مشغول جدالی پایان‌ناپذیر بر سر قدرت هستند. کتاب صوتی بازی تاج و تخت – نغمه آتش و یخ: جلد اول (A Game of Thrones) از جرج آر. آر. مارتین با سفر رابرت باراتئون، پادشاه وستروس به شمال سرزمینش آغاز می‌شود. او راهی وینترفل است، جایی که دوست دوران کودکی‌اش یعنی ند استارک بر آن حکمرانی می‌کند و همه به خوبی از بی‌علاقگی او نسبت به بازی‌های درباری مطلعند.

سلطنت جدید آرام‌تر و باثبات‌تر از گذشته سال‌ها را پشت سر می‌گذاشت اما وصلت خاندان جنگجوی باراتئون با لنیسترهای سیاستمدار قدرت آن‌ها را تضعیف کرد.همچنین امنیتی که به دلیل نگهبانان همیشه بیدار دیوار فراهم شده بود تیغ شمشیر شاه را کند و دشمنی‌های قدیمی میان خاندان‌ها را بیدار نمود. روابط پیچیده‌ی سیاسی به گونه‌ای پیش رفت که وستروس تنها یک گام با جنگی داخلی فاصله دارد در حالی که آن سوی دیوار جادویی قدیمی دوباره جان گرفته و آخرین نسل تارگرین‌ها مشغول جمع‌آوری ارتشی برای برگشت به سرزمین پدریشان هستند. چه کسی موفق می‌شود بر تخت پادشاهی بنشیند؟ برای یافتن جواب این پرسش و سفر به سرزمین شگفت‌انگیزی که جرج آر. آر. مارتین خلق کرده، شما را به شنیدن مجموعه‌ی صوتی نغمه آتش و یخ دعوت می‌کنیم.

جلدهای مجموعه‌ی نغمه آتش و یخ و سال انتشار آن‌ها

جایزه امی بهترین بازیگر درام (پیتر دینکلیج)، جایزه امی جلوه‌های ویژه، جایزه منتخب منتقدین تلویزیون و جایزه هوگو برای بهترین فیلم کوتاه درام (قسمت باران کستمیر یا عروسی خونین) بخشی از افتخارات این مجموعه هستند. سریال بازی تاج و تخت با انتشار فصل هشتم در سال 2019 به پایان رسید و با وجود افت قسمت‌های پایانی همچنان میلیون‌ها نفر تماشاچی داشت. از بازیگران سریال می‌توان به امیلیا کلارک، شان بین، پیتر دینکلیج، کیت هرینگتون، ریچارد مدن و سوفی ترنر اشاره کرد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی بازی تاج و تخت – جلد اول

– نامزد جایزه Nebula برای بهترین رمان (1997)

– جایزه لوکوس برای بهترین رمان فانتزی (1997)

– نامزد جایزه جهانی فانتزی برای بهترین رمان (1997)

– برنده‌ی جایزه ایگنوتوس اسپانیا برای بهترین رمان خارجی (2003)

نکوداشت‌های کتاب صوتی بازی تاج و تخت – جلد اول

ملاقات دوستان قدیمی خوشایند و همچنین آمیخته با لحظات دردناک است. پادشاه از ند می‌خواهد به عنوان دست او (دومین فرد قدرتمند سرزمین وستروس) خدمت کند در حالی که او علاقه‌ای به قدرت ندارد و همسرش نگران سرنوشتی است که در صورت ورود به پایتخت انتظار آن‌ها را می‌کشد. در نهایت وقتی ند استیصال دوستش را می‌بیند که توسط افرادی ریاکار و منفعت‌طلب محاصره شده، تصمیم می‌گیرد این مسئولیت را قبول کند. خانواده‌ی استارک به همراه باراتئون‌ها از وینترفل خارج می‌شوند و به این ترتیب تقدیر خونین، مشقت‌بار و باورنکردنی آن‌ها رقم می‌خورد… .

درباره‌ی مجموعه‌ی نغمه آتش و یخ

شبکه‌ی HBO موفق شد در سال 2006 حق اقتباس داستان نغمه‌ی آتش و یخ را خریداری کند. نام سریال براساس جلد اول انتخاب بازی تاج و تخت انتخاب و اولین قسمت آن در سال 2011 منتشر شد. این مجموعه‌ی تلویزیونی به سرعت شهرتی بین‌المللی یافت و توانست سود بالایی را برای سازندگان خود و البته جرج آر. آر. مارتین به ارمغان آورد.