معرفی و دانلود کتاب صوتی با هم برای همیشه: مهارت‌های ارتباطی برای عشق پردوام | جان گری

قرار نیست شبیه هم باشید. قرار هم نیست به‌خاطر خواسته‌ای دیگری، علایق، امیال یا حتی غرایز خود را نادیده بگیرید. کلیه‌ی رموز یک خانواده‌ی شاد را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد: آگاهی! کتاب حاضر شما را از نتایج آخرین پژوهش‌های روان‌شناختی درمورد شخصیت زنان و مردان آگاه می‌کند. شک نکنید که با آموختن نکته‌های این کتاب از بسیاری سوءتفاهم‌ها و تنش‌های معمول در زندگی جلوگیری خواهید کرد.

مخاطبان کتاب‌های روانشناسی و همه‌ی زوج‌هایی که می‌خواهند زندگی زناشویی موفقی را تجربه کنند، حتماً از شنیدن کتاب صوتی با هم برای همیشه نکته‌های بسیاری را می‌آموزند.

با جان گری بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب صوتی با هم برای همیشه: مهارت‌های ارتباطی برای عشق پردوام

وقتی همسرمان احساسش را با ما در میان می‌گذارد، احساس می‌کنیم که مورد حمله قرار گرفته‌ایم و بنابراین حالت تدافعی می‌گیریم. مردها برای غلبه بر این گرایش باید بیشتر تلاش کنند. مرد در این مواقع برای مراقبت از خویشتن باید از خود به‌خاطر کارها و تلاش‌های فراوانش تشکر کند.

با شنیدن کتاب با هم برای همیشه خوشبختی را به خانه دعوت کنید. جان گری، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز، باز هم از عشق و روابط زناشویی برایتان می‌گوید. زوج‌های جوان یا کم‌تجربه و همچنین زنان و مردانی که مدام با مشکلات خانوادگی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، از طریق این کتاب به جدیدترین اطلاعات علمی و روانشناختی درمورد ازدواج دست پیدا خواهند کرد.

درباره‌ی کتاب صوتی با هم برای همیشه

مردها در این مواقع می‌توانند به درون غار خود بروند و کاری کنند که روحیه‌ی مردانه‌ی آن‌ها تقویت شود. مرد با پذیرفتن مسئولیت مراقبت و توجه از خود می‌تواند با آنکه هنوز حالت تدافعی دارد از شر روحیه‌ی منفی خلاص شود.

این نویسنده‌ و سخنران نام‌آشنای آمریکایی در سال 1951 در تگزاس به دنیا آمد و در سال‌های جوانی به رشته‌ی علم هوش خلاق روی آورد. زمانی که جان گری تنها هجده سال داشت در یک جلسه‌ با نام «مراقبه‌ی متعالی» شرکت کرد و همین موضوع باعث شد مسیر زندگی او برای همیشه تغییر پیدا کند. این نویسنده در سال 2002 با انتشار کتاب «مردان مریخی زنان ونوسی» به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد و برای مدت‌ها با این کتاب در فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت.

می‌دانیم که زن و مرد، به لحاظ جسمانی، روحی، کلامی و از هزاران جنبه‌ی دیگر تفاوت‌های بسیاری دارند. این را هم می‌دانیم که برای خوشبختی در زندگی زناشویی یا روابط عاطفی تفاهم شرط اساسی است. اکنون سوال این است که چطور با وجود تفاوت‌ها به تفاهم برسیم؟ سوال پیچیده‌ای که جان گری (John Gray) در کتاب صوتی با هم برای همیشه (Mars and Venus together forever) آن را به‌سادگی پاسخ می‌دهد.

از میان سایر آثار جان گری می‌توان به کتاب‌هایی مانند «بچه‌ها بهشتی‌اند»، «مردان هوشیار»، «راه موفقیت»، «اختلافات زن و شوهری» ‌و… اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی با هم برای همیشه می‌شنویم

اگر احساس می‌کنیم که عشق مورد نظر خود را دریافت نمی‌کنیم و همسرمان را سرزنش می‌کنیم، نشانه‌ی آن است که ما به چیزی احتیاج داریم که همسر ما نمی‌تواند آن را در حال حاضر به ما ارزانی دارد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87/book/73287

اثر حاضر را با برگردان مهدی قراچه‌داغی و خوانش سبحان اکرامی می‌شنوید. انتشارات پیکان کتاب با هم برای همیشه را به چاپ رسانده و نسخه‌ی صوتی آن نیز به کوشش نشر صوتی موج کتاب منتشر شده است.

کتاب صوتی با هم برای همیشه مناسب چه کسانی است؟

ممکن است همسر ما حرفی بزند که موجبات انتقاد ما را فراهم سازد و واکنش نامناسب نشان دهیم و حال آنکه همسر ما همان کسی است که حاضر بوده‌ایم به‌خاطرش جان خود را به مخاطره بیندازیم. ممکن است به‌سادگی و بی‌مقدمه از همسرمان ناراحت شویم و حال آنکه به او در زندگی خود بیش از هر کسی بها می‌دهیم.

همگی بارها شاهد ازدواج زنان و مردانی بودیم که زندگی خود را عاشقانه آغاز کرده‌اند اما در مدتی کوتاه، ناامیدی و سرخوردگی جای عشق را در زندگیشان گرفته است. باید اعتراف کنیم برداشت‌های اشتباه یا توقعات نابه‌جایی که زوج‌ها از یکدیگر دارند دلیل اصلی یأس زودهنگام آن‌هاست. جان گری به شما می‌آموزد که به جای دامن زدن به تصورات غلط خود، واقعیت‌ها را بشناسید و بر پایه‌ی آن‌ها خانواده‌ای سالم و شاد را بنا کنید.

شنیدن کتاب صوتی با هم برای همیشه درست مانند آن است که با یک تیر دو نشان بزنید. اول اینکه با ساختار مغز و احساسات خود به‌عنوان زن یا مرد آشنا می‌شوید و به این ترتیب از باورهای غلطی که جامعه و سنت‌های اجتماعی در ذهنتان کاشته‌اند برای همیشه خلاص می‌شوید. دوم هم اینکه شریک عاطفی خود و نیازهایش را بهتر درک خواهید کرد. درک متقابل همان چیزی است که شما را به تفاهم و در نهایت عشق و خوشبختی می‌رساند.