معرفی و دانلود کتاب صوتی بخشنده ستارگان | جوجو مویز | آوانامه

من سال‌هاست که یکی از طرفداران پروپاقرص جوجو مویز هستم. رمان بخشنده ستارگان روایتی عالی درباره‌ی قدرت شخصی است و در آن نشان داده می‌شود که کتاب‌ها چگونه فرهنگ‌های مختلف را به یکدیگر نزدیک می‌کنند و زنان چه پیوند عاشقانه‌ای با ادبیات دارند. (ریس ویترسپون، بازیگر)

 • کتاب بخشنده ستارگان حول ماجراها و ارتباطات میان پنج زنی است که در جنبش رساندن کتاب به مناطق دورافتاده، با یکدیگر همکاری می‌کنند. آلیس رایت که برای فرار از زندگی خفقان‌آور خود در انگلستان، به آمریکا آمده و با جوانی خوش‌تیپ و پولدار ازدواج می‌کند؛ اما به‌زودی متوجه می‌شود که ازدواج نیز مفرّی برای او نیست. مارجری زن کتابداری است که از هیچ چیز و هیچ کس نمی‌ترسد و بسیار جلوتر از زمانه‌ی خودش است. او فمینیستی است که سعی دارد اوضاع جامعه را برای زنان بهبود ببخشد. بت فرزند وسطی کشاورزی فقیر است. ایزی، معلول فلج اطفالی که علی‌رغم نقصش، آزادانه زندگی می‌‌کند و در نهایت سوفیا که با وجود تحصیلات عالیه‌اش،‌ همیشه به‌خاطر رنگ پوستش تحقیر شده است.

  جوجو مویز در کتاب صوتی بخشنده ستارگان راوی داستان زنان کتابداری است که سوار بر اسب می‌شوند و در زمستان سخت آپالاچیای جنوبی، مأموریتی دشوار را بر عهده می‌گیرند. این رمان که بر اساس یک داستان واقعی است، پس از انتشار به پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز تبدیل شد و در سال 2019، در لیست نامزد‌های جایزه‌ی بهترین داستان تاریخی گودریدز قرار گرفت.

  درباره‌ی کتاب صوتی بخشنده ستارگان

  مریم مفتاحی که مترجم آثار جوجو مویز در ایران است، این بار نیز به سراغ ترجمه‌ی این کتاب رفته و مانند همیشه، انتشارات آموت ترجمه‌ی او را به چاپ رسانده است. مریم پاک‌ذات کتاب صوتی بخشنده ستارگان را با صدای گرم و گیرایش خوانده. ناشر صوتی این کتاب، آوانامه است.

  جوایز و افتخارات کتاب صوتی بخشنده ستارگان

  • پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
  • پرفروش‌ترین کتاب ساندی تایمز
  • نامزد جایزه‌ی بهترین داستان تاریخی گودریدز
  • انتخاب باشگاه کتابخوانی ریس ویترسپون
  • جزو فهرست 100 کتاب منتخب برای مطالعه در قرنطینه‌ی کرونا به انتخاب روزنامه‌ی یو‌اس‌ای تودی

  نکوداشت‌های کتاب صوتی بخشنده ستارگان

  • 44 دقیقه

   فصل هفتم – بخش اول
 • 34 دقیقه

  فصل بیست‌ودوم

  کتابی تکان‌دهنده و سرگرم‌کننده. در کتاب صوتی بخشنده ستارگان شاید یک داستان عامه‌پسند روایت شود؛ اما آموزش، کنجکاوی، کتاب، دانش، استقامت و همبستگی در رمان نقش مهمی دارند. (ساندی تایمز)

 • آلیس کمی بعد از ساعت هفت صبح که شبنم روی علف‌ها هنوز درشت بود، به کتابخانه می‌رسید. با تکان دستش پیشنهاد بنیت را برای رساندنش با ماشین رد می‌کرد و می‌گذاشت برود تا با پدرش صبحانه بخورد. بعد به قسمت پشتی ساختمان می‌رفت که اسپریت و قاطر را آن‌جا بسته بودند و نفس‌هایشان در هوای سرد صبحگاهی به بخار تبدیل می‌شد. کار نصب قفسه‌های کتابخانه حالا دیگر تقریباً تمام شده بود و قفسه‌ها پر از کتاب‌های اهدایی از شهرهای دوردستی چون نیویورک یا سیاتل بودند. اداره‌ی رشد و توسعه به کتابخانه‌ها فراخوان اهدای کتاب داده بود و بسته‌های کتاب با کاغذ بسته‌بندی قهوه‌ای هفته‌ای دو بار از راه می‌رسیدند. آلیس فهمید که بت پینکر کارش را ساعت پنج صبح شروع می‌کند و مارجری صبح‌ها دو ساعت پیش از رسیدن او، به خانه‌های دورافتاده‌ی روستایی توی کوهستان می‌رود و کتاب می‌دهد. آلیس با دقت به فهرست دفتر کل نگاه کرد تا بفهمد مارجری و بت به چه جاهایی رفته‌اند.

 • فهرست مطالب کتاب صوتی

  31 دقیقه

  فصل دوازدهم – بخش دوم

  معرفی و دانلود کتاب صوتی بخشنده ستارگان

  اگر به خواندن داستان‌های تاریخی مرتبط با زنان علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب صوتی بخشنده ستارگان را گوش کنید.

  در بخشی از کتاب صوتی بخشنده ستارگان می‌شنویم

  18 دقیقه

  فصل بیست‌وهفتم

  20 دقیقه

  فصل بیست‌وهشتم

  مشخصات کتاب صوتی

  برای انجام برنامه‌های این اداره، بسیاری از کارگران برای ساختن مدارس و کتابخانه‌های بسیاری به ایالت‌ها و شهرهای سراسر کشور فرستاده شدند. البته روستاییان در مناطق دورافتاده فرصت کمی برای ارتباط با جهانی داشتند که به‌سرعت در حال تغییر بود. اما شخصی در اداره‌ی رشد و توسعه ایده‌ای جسورانه مطرح کرد. چه می‌شود اگر کتابداران آموزش‌دیده‌ای به مناطق دورافتاده بروند و به مردم محروم از تحصیل، آموزش‌های لازم را بدهند و به آن‌ها کتاب برسانند؟ موضوع کتاب صوتی بخشنده ستارگان دقیقاً درباره‌ی همین ایده است. جوجو مویز در انگلستان زندگی می‌کند؛ اما تحت‌تأثیر مقاله‌ای از مجله‌ی اسمیت‌سونیَن همراه با عکس‌های زنان کتابدار اسب‌سوار روستایی، شروع به نوشتن این رمان کرد.

  کتاب بخشنده ستارگان (The Giver of Stars) اثری از نویسنده‌ی بریتانیایی، جوجو مویز (Jojo Moyes) است که در آن حقایق انسانی بسیاری بیان می‌شود. حقایقی که شاید نتوانیم آن‌ها را در کتاب‌‌های تاریخ بیابیم. پیش از بحث در باب داستان و موضوع کتاب، بهتر است با پیشینه‌ی تاریخی رمان آشنا شویم. در بهار 1935 و در میانه‌ی رکود بزرگ، فرانکلین روزولت اعلام کرد که دولت آمریکا می‌خواهد اداره‌ای موسوم به «رشد و توسعه» را راه‌اندازی کند. این اداره در دوران هشت‌ساله‌ی فعالیت خود، که در دوران جنگ جهانی دوم محدود شد، برای نزدیک به 9 میلیون آمریکایی اشتغال‌زایی کرد. شاید فعالیت‌های این اداره به اندازه‌ی ساخت پل، جاده یا ساختمان‌های بزرگ به چشم نمی‌آمد؛ اما برنامه‌های آن بیش از هر چیز دیگری بر اقتصاد و فرهنگ آن روز جامعه‌ی آمریکا تأثیر گذاشت.

  36 دقیقه

  فصل بیست‌وچهارم

  شیوه‌ی روایت جوجو مویز شگفت‌انگیز است. (روزنامه‌ی تایمز)

 • 26 دقیقه

  فصل بیست‌وششم
 • 28 دقیقه

  فصل بیست‌وسوم

  30 دقیقه

  فصل هفتم – بخش دوم

  17 دقیقه

  فصل بیست‌وپنجم

  20 دقیقه

  فصل بیست‌ویکم

  داستان صمیمانه جوجو مویز درباره‌ی کتابداران اسب‌سوار شجاعی که کمتر در طول تاریخ از آن‌ها قدردانی شده، خواننده را تا پایان با خود همراه می‌کند. توصیفات کتاب بخشنده ستارگان آن‌قدر دقیق است که مخاطب با خود فکر می‌کند نویسنده تمام مناطق کوهستانی و صعب‌العبور را طی کرده است. البته این حدس تا حدی درست است. جوجو مویز برای نوشتن این کتاب چندین بار به کنتاکی سفر می‌کند و حتی سوار بر اسب یا پیاده، برخی از مسیرهای اصلی کتابداران را می‌پیماید. او تحقیقات کاملی درباره‌ی دوران رکود بزرگ و پیامدهای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی آن در آمریکا داشته و در دوران نگارش کتاب، گزیده‌هایی از روزنامه‌ها، مجلات و کتاب‌ها را جمع‌آوری می‌کرده است.

  این زنان به مسیرهای کوهستانی طولانی و خطرناک می‌روند و در معرض خطراتی مانند مجروح شدن، شلیک گلوله، غرق شدن، تعرض و… قرار می‌گیرند؛ اما راه خود را با قدرت ادامه می‌دهند. کتابداران داستان بخشنده ستارگان، با افرادی روبه‌رو می‌شوند که از زنان حوصله‌سربری که کتاب رایگان امانت می‌دهند، متنفر هستند. حتی کتاب‌هایی را که برای آموزش کتاب خواندن است، از آن‌ها نمی‌گیرند. اما کم‌کم، به مارجری و دوستانش اعتماد می‌کنند.

  کتابی زیبا و خاص با شخصیت‌هایی آنقدر واقعی که احساس می‌کنید دوستان صمیمی شما هستند. آنقدر کتاب بخشنده ستارگان را دوست داشتم که نمی‌خواستم تمام شود! (لیان موریارتی، نویسنده‌ی کتاب «دروغ‌های کوچک بزرگ»)

 • معرفی کتاب صوتی بخشنده ستارگان

  قیمت نسخه صوتی


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86/book/79115

  28 دقیقه

  فصل دوازدهم – بخش اول

  با خواندن داستان بخشنده ستارگان، احساس کردم که خودم در کنتاکی دهه‌ی 1930 اسب‌سواری می‌کنم! این رمان جوجو مویز یکی از دراماتیک‌ترین، جذاب‌ترین و خاطره‌انگیزترین کتاب‌هایی است که خوانده‌ام. (سوفی کینسلا، نویسنده‌ی کتاب «جبران می‌کنم»)

  کتاب صوتی بخشنده ستارگان برای چه کسانی مناسب است؟