معرفی و دانلود کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند | هنریت کلاوسر | انتشارات جیحون

ترجمه‌ی مریم تقدیسی را از این اثر با صدای شهره روحی و کامبیز خلیلی می‌شنوید. کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند به همت نشر صوتی جیحون و انتشارت پندار تابان تهیه و منتشر شده است.

کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند برای چه کسانی مناسب است؟

او از دانشگاه فوردهام در مقطع دکترا و در رشته‌ی ادبیات انگلیسی فارغ‌التحصیل شده است و سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های کالیفرنیا، واشنگتن، سیاتل و لت‌بریج را در کارنامه‌ی خود دارد. همچنین این نویسنده‌ی خوش‌نام و تحسین‌شده هر ساله سمینارها، کلاس‌ها و کارگاه‌هایی را با ایده‌ی محوری کتابی که اکنون پیش روی شماست، برگزار می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند می‌شنویم

قلبتان را روی کاغذ بریزید. می‌پرسید چرا و چگونه؟ هنریت کلاوسر در کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند برای این دو سؤال پاسخی تأمل‌برانگیز ارائه می‌دهد و ابزارهای مجرّبی را به منظور تحقق هدفی ارزشمند از طریق نگارش به سبکی خاص در اختیار شما می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند

هنریت کلاوسر در کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند، می‌گوید تنها چیزی که برای شروع این فرآیند نیاز دارید این است که تمایل داشته باشید خودتان باشید و نسبت به دیگران از خود گشودگی نشان دهید. مثال‌های انرژی‌بخش او نشان می‌دهد که چگونه می‌توان به راه افتاد و از ترس و تردید عبور کرد و به تجربه‌ی ایده‌های جدید پرداخت. از نگارش وصیت‌نامه‌ی اخلاقی گرفته تا ساختن و پرداختن یک مجله‌ی تعاملی، از نامه‌های عاشقانه تا عذرخواهی و شعری سه دقیقه‌ای. کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند به ما نشان می‌دهد که چگونه خطی مستقیم از عمیق‌ترین افکارمان به قلب دیگری ترسیم کنیم.

معرفی کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند

تریسی، یکی از آشنایان من، به‌تازگی قرار است بچه‌دار شود. مجبور بود بلافاصه بعد از تولد دانیل دخترش سر کار برگردد. او هر روز در ساعات استراحت پشت میزش می‌نشست و به دانیل دختر سه ماهه‌اش نامه می‌نوشت.

اگر قبل از متولد شدن فرزندتان دفتر خاطراتی درباره‌ی او بنویسید و این کار را در حین رشدشان هم ادامه دهید، بدون شک از طریق این دفترچه از شادی و عشقی که برای زندگی‌تان به ارمغان آورده‌اند مطلع خواهند شد.

هنریت کلاوسر در کتاب صوتی بنویس تا زندگی‌ات تغییر کند (Put Your Heart on Paper) داستان‌های واقعی الهام‌بخشی را با شما به اشتراک می‌گذارد که در آن افراد گوناگونی از طریق تجربه‌ی سبکی متفاوتی در نگارش، تغییری شگرف را در زندگی خود به وجود آورده‌اند.

نویسنده‌ی این کتاب صوتی در 50 فصل کوتاه و وسوسه‌انگیز، قدرت جادویی و شگفت‌انگیز کلام مکتوب را در افزایش کیفیت ابعاد گوناگون زندگی روزمره نشان می‌دهد. از گرد هم آوردن والدین و فرزندان، تا تقویت پیوندهای شخصی، ترمیم احساسات آسیب‌دیده، حل مشکلات، به اشتراک گذاشتن شادی‌ها و… او به جهت تحقق این اهداف ارزشمند، ابزارهای کارآمدی را نیز به مخاطب خود ارائه می‌دهد و در ضمن آن خاطرنشان می‌کند که برای شروع این تجربه، ضرورتی ندارد که افراد از استعداد خاصی برخوردار باشند یا پیش از این آموزش دیده باشند.

به من می‌گفت: «دور بودن از او واقعاً برایم سخت است. به همین دلیل هم نامه‌هایی عاشقانه برایش می‌نویسم. رؤیاهایم را با او در میان می‌گذارم و برایش می‌نویسم که درباره‌اش چه فکر می‌کنم و می‌گویم که چقدر دلم می‌خواست در کنارش بودم.»

او خجالت می‌کشید این موضوع را با کسی در میان بگذارد و همسرش متعجب به او گفت هرگز به من نگفته بودی چنین کاری کرده‌ای و او به‌آرامی جواب داده بود این یک رابطه‌ی خصوصی فقط بین من و اوست.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AA%D8%A7-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D8%AF/book/73677

هنریت کلاوسر (Henriette Anne Klauser) یکی از کاردان‌ترین نویسنده‌های زن آمریکایی است که با نگارش دو کتاب مشهور «نوشتن با دو نیم‌کره‌ی مغز» و «قلبت را روی کاغد بیاور» از شهرتی جهانی برخوردار شد. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان و از جمله ایران، با مطالعه‌ی کتاب‌های کلاوسر در زندگی خود تغییرات مثبتی را رقم زده‌اند.

اگر به نوشتن علاقه دارید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، شنیدن این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با هنریت کلاوسر بیشتر آشنا شویم

این دفتر فقط محدود به نتایج سونوگرافی یا اولین واکسن‌های او نیست، بلکه می‌توانید اولین احساسات خود را نسبت به آن‌ها ثبت کنید، از امیدها و ترس‌ها و رؤیاهایتان و از مراحل رشدشان بنویسید. و مهم‌تر از همه حس اعجازتان را در آن ثبت کنید.

«قلبت را روی کاغذ بیاور» ترجمه‌ای تحت‌الفظی از نام این اثر به زبان اصلی است و ناظر به سبک نگارشی است که نویسنده در سراسر کتاب از آن صحبت می‌کند. تجربه‌ای که از هسته‌ی مرکزی وجودتان می‌تراود و منجر به خلق و آفرینشی ارزشمند در قالب کلمات می‌شود. این نوع خاص نگارش برای افراد دست‌آوردهای ارزشمندی به ارمغان می‌آورد: بینش‌های مشترک، شروع‌های جدید، رؤیاهایی که به‌طور معجزه‌آسایی به حقیقت می‌پیوندند و…