معرفی و دانلود کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت: یک اتوبیوگرافی | وودی آلن | نشر ماه آوا

در این خاطرات صریح و اغلب خنده‌دار، کارگردان، کمدین، نویسنده و بازیگر مشهور آمریکایی، نگاهی جامع و شخصی به زندگی پرفراز و نشیب خود می‌اندازد. این کتاب صوتی در حقیقت یک سلف پرتره‌ی بسیار سرگرم‌کننده، صادقانه، غنی و درخشان از یک هنرمند مشهور است که در زمره‌ی بزرگترین فیلم‌سازان زمان ما قرار دارد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت

– وودی آلن صدایی معتبر و بی‌تکلف بر روی صفحه دارد. (نیویورک تایمز)

وودی آلن همچنین در بخشی از کتاب به موضوع جنجالی اتهاماتی که بر او وارد شده است می‌پردازد. اتهاماتی که باعث شد بسیاری از ناشران از انتشار این کتاب سر باز زنند. او تهمت وارد شده بر خود را درباره‌ی کودک‌آزاری که در سال 1992 و بار دیگر در سال 2014 مطرح شده بود، نامعتبر می‌داند اما از تبعات این اتهام‌ها ابراز ناراحتی می‌کند.

– وودی آلن همان چیزی را می‌گوید که دیگران فقط به آن فکر می‌کنند و جسارت به زبان آوردن آن را ندارند. لعنت به جنجال… (مجله‌ی کتاب نیویورک)

می‌خوام درباره‌ی کابوس اولین نمایشم تو بیرون از شهر براتون بگم. نمایشی که بیشترش رو تو اروپا نوشتم. ولی شاید اول بپرسید تو اروپا چیکار می‌کردم. کمدین مطرحی شده بودم و به تمام برنامه‌های تلویزیونی می‌رفتم. حتی دو هفته به‌جای جانی کارسون مجری برنامه‌ی «امشب» شدم. تو تمام نشریات اسممو می‌دیدید. ولی در کمال تعجب خیلی تماشاچی جذب نمی‌کردم. تو برنامه‌های اد سالیوان و جانی کارسون می‌ترکوندم. تو تک‌تک روزنامه‌های شهر حرفم بود و کلوب‌دارها با اشتیاق برام برنامه می‌ذاشتن. تنها مشکل این بود که آدمای زیادی برای دیدنم نمی‌اومدن. تو لاس‌وگاس واقعاً نسبت به دستمزد زیادی که بهم می‌دادن عذاب وجدان داشتمو جداً تلاش می‌کردم پولشون رو پس بدم. ولی مدیران قصر سزار تا حالا چنین چیزی نشنیدن. تمام هم‌دوره‌ای‌هام رکورد فروش آلبوم رو می‌شکوندن. باب نیوهارت، شلیبر مان، بیل کازوی، مایکو الین، لنی بروس، مورتسال و وان میدر که خیلی باحال ادای جان اف کندی رو درمی‌آورد. آلبوم‌هاشون چنان فروش می‌رفت که انگار مجانی دارن توزیع می‌شن.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA/book/70646– این یک کتاب فوق‌العاده و بسیار خنده‌دار است. شما احساس می‌کنید که با او در یک اتاق هستید. (لری دیوید)

کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به سینمای وودی آلن و همچنین کتاب‌های خودزندگینامه‌نویسی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با وودی آلن بیشتر آشنا شویم

– داستانی پر جنب و جوش از بزرگ شدن در طبقه‌ی متوسط ​​شهری در بروکلین. روایتی شایعه‌آمیز از پیمودن مسیر طنزپردازی. این خاطرات در بیشتر موارد لذت‌بخش و سرگرم‌کننده هستند. (لس‌آنجلس تایمز)

معرفی کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت: یک اتوبیوگرافی

– یک تجربه‌ی مطلقاً لذت‌بخش، خنده‌دار، دوست‌داشتنی و درخشان. (National Review)

وودی آلن در حوالی بیست‌سالگی طنزنویسی را به عنوان حرفه‌ی اصلی خویش برگزید و اندکی پس از آن در سال 1955، به گروه طنزنویسان شبکه‌ی NBC پیوست. او کمی بعدتر همزمان با کار نوشتن، فیلم‌سازی را به‌شکل حرفه‌ای آغاز نمود. «آنی هال»، «منهتن»، «نیمه‌شب در پاریس»، «آفرودیت توانا» و «گلوله بر فراز برادوی» تنها نام تعدادی از فیلم‌های او هستند که موفق شده‌اند نامزد یا برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شوند.

در بخشی از کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت می‌شنویم

وودی آلن در سال 1935 در نیویورک چشم به جهان گشود. نبوغ و خلاقیت بی‌نظیر آلن در زمینه‌ی هنر، در همان دوران کودکی، توسط اطرافیانش کشف شد. با این حال، به دلیل بی‌انضباطی‌های فراوانی که از او سر می‌زد، کمتر مدرسه‌ای حاضر به پذیرشش می‌شد. وودی آلن در کودکی مضاف بر سینما و ادبیات، به موسیقی و ورزش نیز گرایش بسیار داشت. در آستانه‌ی هجده‌سالگی کلارینت‌نوازی را شروع کرد و تا همین امروز (در حالی که در نهمین دهه از زندگی خود به سر می‌برد) نیز عادت نواختن این ساز خوش‌آوا را ترک نکرده است.

روایتی شخصی، بی‌پرده و جامع از زندگی وودی آلن به بیان و قلم خودش. کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت دربرگیرنده‌ی وقایع زندگی یکی از پرآوازه‌ترین کارگردانان معاصر سینماست که از کودکیِ او در بروکلین تا دوران فعالیت‌های حرفه‌ای تحسین‌برانگیز وی در عرصه‌ی فیلم، تئاتر، تلویزیون و همچنین بررسی روابطش را شامل می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت

در کتاب صوتی بی‌خود و بی‌جهت (Apropos of nothing: autobiography) خاطرات زندگی وودی آلن (Woody Allen) فیلم‌ساز و طنزپرداز نامدار آمریکایی را به بیان خود او می‌شنویم. روایت این کتاب از دوران کودکی وودی آلن در بروکلینِ دهه‌ی 1940 آغاز می‌شود. آلن سپس به اولین تجربه‌های حرفه‌ای خود و همکاری با مل بروکس، نیل سایمون، و لری گلبارت می‌پردازد و روایتی از نخستین دفعاتی که به عنوان استندآپ کمدین بر روی صحنه حاضر شد ارائه می‌دهد. بخش‌هایی از کتاب صوتی بیخود و بی جهت نیز به همکاری وودی آلن با ستارگانی همچون دایان کیتون، اما استون، اسکارلت جوهانسون، کیت بلانشت، کیت وینسلت، مایکل کین، آلن آلدا، الک بالدوین و خاویر باردم اختصاص دارد.