معرفی و دانلود کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن!: راهی ساده به سوی فراوانی | نویل گادارد

دویدن همیشه بهترین راه برای زود رسیدن نیست. گاهی لازم است در جاده‌ی زندگی سرعت را کم کنیم؛ در انتظار کنار رفتن مه و باران گوشه‌ای بایستیم تا سالم به سر منزل مقصود برسیم و از موانع عبور کنیم. اما چه زمانی نیازمند این توقف‌ها هستیم؟ اساسا چرا باید در پیگیری اهدافمان از شتاب حرکت بکاهیم؟ کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن! (Relax More, Try Less) نوشته‌ی نویل گادارد و تیم گریمز دلایل این کار را شرح می‌دهد.

آنچه ما مرتباً به آن فکر می‌کنیم در نهایت به آن تبدیل می‌شویم. از راه‌های غیرقابل توضیحی وارد زندگی ما می‌شود. این به این دلیل است که آنچه ما احساس می‌کنیم واقعی است، به واقعیت تبدیل می‌شود.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D8%B4-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%DA%A9%D9%86/book/71139

معرفی کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن!: راهی ساده به سوی فراوانی

توضیح نویل از تخیل، خیره‌کننده است. همچنین به طرز عجیبی منطقی و متقاعدکننده است: آنچه در مورد آن فکر می‌کنیم در نهایت به آن تبدیل می‌شویم. ما همان چیزی هستیم که باور داریم. ما با فرض چیزهای بهتر، با احساس چیزهای بهتر در درونمان، بهتر می‌شویم.

حال باید چگونه در مسیر اهدافمان حرکت کنیم؟ چه زمانی دست از مبارزه برداریم؟ چه تقلاهایی را کنار بگذاریم و کدام شیوه‌ی تلاش را ادامه دهیم؟ نویل گادارد و تیم گریمز این سوالات و بسیاری پرسش‌های دیگر را در پنج بخش پاسخ می‌دهند. آن‌ها کمک می‌کنند زمان مناسب برای دویدن و انتظار را از هم تمایز بدهید و با سعی بیش از حد هدفتان را از دست ندهید. اگر این ادعا را باور ندارید، پس لازم است به کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن! گوش فرا دهید.

نکوداشت‌های کتاب بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن!

  • از میان تمام نگرش‌های عرفانی که من با آن‌ها آشنا هستم، نگرش نویل از همه جادویی‌تر است! (Israel Regardie)
  • این کتاب فوق العاده است. تابه‌حال چهار بار آن را خوانده‌ام و هر بار مزایای آرامش داشتن در زندگی، بیشتر خودش را نشان می‌دهد. (Amazon Reviewer)
  • این کتاب مجموعه‌ای از اطلاعات عالی درباره هنر و تمرین آرامش است! (Eddie Coronado)
  • نویل گادارد رادیکال‌ترین و ظریف‌ترین صدای جنبش مثبت‌اندیش است. (Mitch Horowitz)

کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن برای چه کسانی مناسب است؟

نویسنده دیگر این کتاب، تیم گریمز (Tim Grimes) نام دارد که در زمینه قانون جذب و هدایت افراد به سمت زندگی بهتر و باکیفیت‌تر فعالیت می‌کند. او همچنین در زمینه ساخت پادکست و ویراستاری مهارت دارد و توانسته در دنیای نویسندگی و هنر خودش را مطرح کند.

در بخشی از کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن می‌شنویم

این کتاب به همه کسانی که می‌خواهند مسیر کوتاه‌تر و نتیجه‌بخش‌تری را برای رسیدن به موفقیت طی کنند و به نتایج مطلوب خود برسند، پیشنهاد می‌شود.

با نویسندگان کتاب بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن بیشتر آشنا شویم

کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن! راهنمایی برای تنظیم سرعت تلاش‌های شماست. نویل گادارد و تیم گریمز شما را در تشخیص زمان‌هایی که به توقف یا آرامش نیاز دارید یاری می‌دهند تا با کمترین هزینه مادی و معنوی آرزوهایتان را محقق سازید.

درباره‌ی کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن!

نویل گادارد (Neville Goddard) یکی از نویسندگان برجسته‌ایست که در دنیای عرفان و مذهب تلاش‌های فراوانی کرده است. او که در باربادوس به دنیا آمده، از هفده سالگی، زادگاهش را به سمت نیویورک ترک کرد و در آن جا به فعالیت‌های هنری و حرفه‌ای پرداخت و به‌عنوان رقصنده باله مشغول شد. گادارد در زمینه هنر و عرفان فعالیت‌های زیادی کرده و تاکید او در کتاب‌ها و سخنرانی‌هایش، روی ضمیر انسان متمرکز شده است. این نویسنده توانسته با شیوه متفاوت تفکر خود، دنیا را به چالش بکشد و در تمامی نوشته‌هایش، روی «من درون آدمی» به‌عنوان خدای هر فرد تاکید می‌کند.

شکی نیست که برای تحقق آرزوهایمان محتاج تلاش هستیم. ما باید بپوییم و بکاویم و بجنگیم تا رویاهایمان به واقعیت بدل شوند چون صرف‌نظر از موهبت‌هایی که خانواده و جامعه در اختیارمان گذاشته‌اند بقیه‌ی دارایی‌ها را باید شخصا به دست آورد. در این بحث فرقی ندارد که از دستاوردهای مادی حرف می‌زنیم یا معنوی، در هر صورت رسیدن نیازمند حرکت است. همه‌ی ما ضرب‌المثل «جوینده یابنده است» را از کودکی شنیده‌ایم و به همین دلیل می‌دانیم برای یافتن مطلوب باید تلاش کرد اما متاسفانه بیشترمان از روش درست جستجو بی‌اطلاعیم. کتاب صوتی بیشتر آرام باش، کمتر تلاش کن! به ما آموزش می‌دهد که گاه بهترین کار برای شکستن یک سد، آرام جلو رفتن است. بعضی شرایط مستلزم صبوری هستند و موقعیت‌هایی نیز انفعال را می‌طلبند.

ما این نوع عبارات را بارها و بارها در طول سال‌ها شنیده‌ایم. این توصیه بسیار استانداردی است که در ارزش اسمی گرفته شود. آنچه در مورد ادعای نویل بسیار تکان‌دهنده ست این است که او بدون عذرخواهی این خودبینی رایج را به نتیجه منطقی خود می‌رساند: ما به معنای واقعی کلمه همان چیزی می‌شویم که تصور می‌کنیم – حتی اگر عقلاً غیرممکن به نظر برسد – با اصرار آرام در احساس آنچه تصور می‌کنیم واقعی است.