معرفی و دانلود کتاب صوتی بیمار خاموش | الکس مایکلیدیس | انتشارات موج کتاب

کتاب بیمار خاموش شاید اولین اثر نویسنده‌اش باشد، اما در واقعیت در حد و اندازه‌ی یک شاهکار است. (بی‌بی‌سی)

 • آلسِستیز قهرمان زن یک افسانه‌ی یونانی است. یک داستان عشقی بسیار غم‌انگیز. این زن مشتاقانه زندگی‌اش را فدای شوهرش، آدمتوس می‌کند و به‌جای او می‌میرد. درحالی‌که هیچ‌کس دیگری حاضر به چنین کاری نیست. افسانه‌ی دردناک ازخودگذشتگی که روشن نیست چگونه با موقعیت آلیسیا ارتباط می‌یابد.

  من مدت‌ها به این معما می‌اندیشیدم، تا یک روز حقیقت روشن شد. اما انگار خیلی سریع حرکت می‌کنم؛ جلوتر از خودم. من باید از ابتدا شروع کنم و اجازه دهم حوادث، خود را شرح دهند. نباید این رویدادها را رنگ‌آمیزی کنم، تغییر شکل دهم و یا دروغ بگویم. من قدم‌به‌قدم جلو می‌روم. آرام و بااحتیاط.

  کتاب بیمار خاموش، مانند سایه‌هایی هولناک در یک خیابان تاریک، آرام‌آرام تو را در خود فرومی‌برد. الکس مایکلیدیس چنان معمای روان‌شناختی بکر، غریب، منحصربه‌فرد و مسحورکننده‌ای خلق کرده که انگار تولد ژانری جدید است. (دیوید بالداچی)

 • داستانی گیرا با پیرنگی فوق‌العاده منسجم و دقیق. (The Observer)

 • کتاب صوتی بیمار خاموش را نشر صوتی موج کتاب با صدای علی مهنام‌فر و براساس ترجمه‌ی منیژه شیخ‌جوادی (بهزاد) منتشر کرده و نسخه‌ی متنی این کتاب را هم انتشارات پیکان به چاپ رسانده است.

  جوایز و افتخارات کتاب صوتی بیمار خاموش

  • رتبه‌ی اول در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز در سال 2019
  • برنده‌ی بهترین کتاب معمایی و مهیج در سایت گودریدز در سال 2019
  • نامزد بهترین رمان اول نویسنده
  • بهترین کتاب معمایی، مهیج و دلهره‌آور به انتخاب ویراستاران سایت آمازون
  • برگزیده‌ی کتاب سال آمریکا

  نکوداشت‌های کتاب صوتی بیمار خاموش

  • به‌عنوان اولین رمان نویسنده، تأثیرگذار است. پایان‌بندی درخشان کتاب شبیه به داستان‌های معمایی آگاتا کریستی است. (وال‌استریت ژورنال)

  • کتابی غیرقابل رها کردن، به‌شدت تأثیرگذار و نفس‌گیر، با تعلیق‌ها و پیچ‌وخم‌هایی که حتی به پیشانی خوانندگان حرفه‌ای این ژانر عرق سرد می‌نشاند. (بوک لیست)

  • کتاب صوتی بیمار خاموش برای تمام کسانی که به رمان و خصوصاً رمان‌های مهیج، جنایی، روان‌شناختی و تریلر علاقه دارند مناسب است.

   با الکس مایکلیدیس بیشتر آشنا شویم

   رابطه‌ی بیمار و روان‌درمانگر، رابطه‌ای پیچیده و پر از چالش‌های فراوان است. الکس مایکلیدیس (Alex Michaelides) در کتاب صوتی بیمار خاموش (The Silent Patient) ما را با روان‌شناسی همراه می‌کند که سعی دارد لایه‌به‌لایه وارد اعماق شخصیت و نیت‌های بیمار خود شود. آلیسیا، هنرمند نقاشی است که ظاهراً زندگی بسیار دل‌نشینی را در کنار همسر خود می‌گذرانده، اما اکنون به اتهام قتل او در یک مرکز پزشکی قانونی تحت نظارت قرار گرفته و مجبور است داروهایی قوی و به‌شدت گیج‌کننده مصرف کند. این قضیه تئو، درمان‌گر او را به شدت ناراحت می‌کند و او در پی راهی است که آلیسیا را از این وضعیت نجات بدهد.

   الکس مایکلیدیس یکی از بهترین تریلرهای روان‌شناختی‌ای را نوشته که تابه‌حال خوانده‌ام. کتاب بیمار خاموش یک کابوس توهم‌آلود و مغشوش است که در قالب یک رمان درآمده. پایان‌بندی این رمان یکی از شوکه‌کننده‌ترین گره‌گشایی‌هایی است که در خاطرم مانده. (بلیک کراوچ، نویسنده کتاب ماده‌ی تاریک، از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز)

  کتاب صوتی بیمار خاموش برای چه کسانی مناسب است؟

  اما از کجا شروع کنم؟ ابتدا باید خودم را معرفی کنم، اما شاید هم نه. من قهرمان این قصه نیستم. این قصه‌ی آلیسیا برونسون است. پس باید با او شروع کنم و آلسستیز. این نقاشی پرتره‌ای از آلیسیا در استودیوی او در خانه‌اش پس از جنایت است که در مقابل سه‌پایه و بوم نقاشی ایستاده و قلمی در دست دارد. او عریان است. حلقه‌های موهای قرمزش بر روی شانه‌های استخوانی‌اش ریخته و رگ‌های آبی زیر پوستش نمایان‌اند. و بریدگی‌های روی مچ دستانش…


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4/book/77387

  الکس مایکلیدیس در پیرنگ این کتاب از تراژدی آلسستیز الهام گرفته است و در ساخت روایی آن، از کارهای آگاتا کریستی. ماجرای کتاب صوتی بیمار خاموش از زمان دانشجویی و دوره‌ای که در یک مرکز امنِ روان‌پزشکی برای نوجوانان کار می‌کرد ذهن الکس مایکلیدیس را مشغول کرده بود. او ابتدا قصد داشت آن را در قالب یک فیلم‌نامه بنویسد، ولی بعد از مدتی قالب رمان را برای این ایده ترجیح داد و بارها آن را اصلاح و بازنویسی کرد.

  در بخش‌هایی از کتاب صوتی بیمار خاموش (The Silent Patient) با صفحاتی از دفترچه‌ی خاطرات آلیسیا برونسون مواجه می‌شویم و آرام‌آرام به راز نهفته در این جنایت پی می‌بریم. الکس مایکلیدیس در این کتاب ذهن خوانندگان خود را درگیر کشف رازهایی می‌کند که با جلو رفتن داستان، مدام پیچیده‌تر به نظر می‌رسند. سکوت آلیسیا، مهم‌ترین عاملی است که به پیچیده شدن این ماجرا دامن می‌زند و تئو قصد دارد با این وجود به عمق افکار او نفوذ کند.

  چطور می‌توان پرده از رازهای زنی برداشت که تصمیم به سکوت گرفته؟ الکس مایکلیدیس در کتاب صوتی بیمار خاموش، ماجرای زنی به نام آلیسیا را روایت می‌کند که متهم به قتل همسر خود، آن هم به شکلی خشونت‌آمیز و هولناک شده است. این رمان دلهره‌آور، مهیج و روان‌شناختی در سال 2019 به صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز راه پیدا کرد.

  درباره‌ی کتاب صوتی بیمار خاموش

  تئو که مدت‌هاست به‌عنوان روان‌شناس، به درمان مراجعان بسیاری پرداخته، این‌بار بیش‌از همیشه درگیر زندگی بیمارش شده است. بیمار او زن جوانی به نام آلیسیا است که در یک شب تابستانی با شلیک چندین گلوله شوهر خود را به قتل رسانده. آلیسیا بعد از ماجرای آن شب دیگر لب به سخن نگشوده و بنابراین هیچ‌کس نمی‌داند انگیزه‌ی او و جریان واقعی آن شب از چه قرار بوده است. این تریلر روان‌شناختی ما را به عمق رابطه‌ی بین درمانگر و بیماری می‌برد که تا پیش از این از همکاری طفره می‌رفته است.

  معرفی کتاب صوتی بیمار خاموش

  الکس مایکلیدیس، نویسنده‌ی رمان و فیلمنامه‌نویس برتانیایی-قبرسی است. او در سال 1977 در قبرس، از مادری انگلیسی و پدری یونانی متولد شد. الکس مایکلیدیس دوران دانشگاه خود را به تحصیل در رشته‌ی ادبیات انگلیسی در کمبریج و رشته‌ی فیلم‌نامه‌نویسی در آمریکا گذراند. او نویسنده‌ی کتاب‌هایی پرفروش با درون‌مایه‌های دلهره‌آور، مهیج و روان‌شناختی است. «بیمار خاموش» و «دوشیزگان» ازجمله کتاب‌هایی هستند که از الکس مایکلیدیس منتشر شده‌اند. کتاب بیمار خاموش که اولین رمان او هم هست، بلافاصله پس از انتشار، با تقدیرها و تحسین‌های فراوانی روبه‌رو شد و به فروش بالایی دست یافت.

  در بخشی از کتاب صوتی بیمار خاموش می‌شنویم