معرفی و دانلود کتاب صوتی تراژدی خریت | علیرضا حسن زاده | انتشارات موج کتاب

13 دقیقه

فصل دوم: خری که عاشق شد – قسمت دو

علاقه‌مندان به داستان‌ها و رمان‌های اجتماعی و دنبال‌کنندگان ادبیات روز ایران، مخاطبین اصلی کتاب صوتی تراژدی خریت به شمار می‌روند.

با علیرضا حسن زاده بیشتر آشنا شویم

14 دقیقه

فصل ششم: کاتب ارواح قصه‌گوی مردگان بود – قسمت شش

22 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت پنج

14 دقیقه

فصل ششم: کاتب ارواح قصه‌گوی مردگان بود – قسمت دو

20 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت هفت

مستر دانکی با خود فکر کرد که: او چه آدم خوبی است که به حیوانات آزار نمی‌رساند…

فهرست مطالب کتاب صوتی

17 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت نه

کتاب صوتی تراژدی خریت توسط علیرضا حسن زاده به رشته‌ی تحریر درآمده است. خوانش این اثر بر عهده‌ی مهیار ستاری بوده است.

کتاب صوتی تراژدی خریت مناسب چه کسانی است؟

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%98%D8%AF%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AA/book/76658

12 دقیقه

فصل ششم: کاتب ارواح قصه‌گوی مردگان بود – قسمت سه

16 دقیقه

فصل دوم: خری که عاشق شد – قسمت یک

19 دقیقه

فصل چهارم: او سر قرار نیامد

17 دقیقه

فصل ششم: کاتب ارواح قصه‌گوی مردگان بود – قسمت هفت

مشخصات کتاب صوتی

23 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت سه

19 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت یک

18 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت چهار

علیرضا حسن زاده (متولد سال 1350) نویسنده‌ی خوشنامِ اهل ایران است. از میان آثار به‌انتشاررسیده از او، عناوین پیش رو قابل ذکرند: «تراژدی خریت»، «نادرشاه و دختر کولی»، «پری‌کشی» و «کودکان و جهان افسانه».

در بخشی از کتاب صوتی تراژدی خریت می‌شنویم

19 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت شش

13 دقیقه

فصل اول: از یک شعر عاشقانه شروع شد – قسمت دو

خریت چیست؟ چه هنگامی می‌گوییم فلانی مرتکب خریت شده؟ آیا خریت خنده‌دار است یا گریه‌آور؟ خریت قلب ما را به درد می‌آورد یا لبخند بر لب‌هایمان می‌نشاند؟ شاید هر دو. شاید خریت مرزی‌ست که در آن تراژدی و کمدی با یکدیگر تلاقی می‌کنند. شاید خریت همان لحظه‌ای است که ما پی به ضعفِ انسانیتِ خود می‌بریم. به هر رو، خریت هر چه باشد، و هر اندازه تعریف‌ناپذیر بنماید، چیزی‌ست که از آن گریزی نیست. زندگی ما آکنده از خریت‌های ریز و درشت است. بله، زندگی تک‌تک ما، چه خوشمان بیاید، چه بدمان بیاید. پس چه بهتر که خریت را بشناسیم و از مواجهه با آن فرار نکنیم.

19 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت هشت

آن‌جا کسی نبود. در راهرو رزیتا را دید که در برابرش تعظیم کرد. رزیتا از او خواست تا به دنبال او به اتاق پذیرایی برود و صبحانه‌اش را آن‌جا بخورد. رزیتا به او گفت: «هر چی میل دارین بفرمایین. فقط باید بگم که به فرمان آقای دارا، در این خونه گوشت حیوانات، از ماهی و جوجه و بوقلمون، تا گوسفند و خوک و گاو، سرو نمی‌شه و همه چی گیاهیه.»

21 دقیقه

فصل ششم: کاتب ارواح قصه‌گوی مردگان بود – قسمت یک
12 دقیقه

فصل ششم: کاتب ارواح قصه‌گوی مردگان بود – قسمت پنج

20 دقیقه

فصل ششم: کاتب ارواح قصه‌گوی مردگان بود – قسمت چهار

صبح با صدای کلاغ‌هایی که روی درخت‌های عمارت آواز می‌خواندند، از خواب بیدار شد. از جایش برخاست و با قدم‌های آهسته، در حالی که در آن عمارت احساس غریبی می‌کرد، از اتاقش بیرون رفت. از آن اتاق، که در طبقه‌ی سوم قرار داشت، به طبقه‌ی اول، یعنی همان‌جایی که کاملیا او را در ابتدای ورود به عمارت برده بود رفت.

کتاب تراژدی خریت بر مبنای خریت‌های آدمی در زندگی شخصی و اجتماعی نوشته شده است. این داستانِ خواندنی، اثری توأمان سیاسی، اجتماعی، تخیلی و عاشقانه است. داستانِ کتاب در دهه‌ی سیِ خورشیدی می‌گذرد. قهرمانِ اثر پسری جوان است که یک دل نه صد دل، عاشق دختری پری‌رو و شهرآشوب می‌شود؛ عشقی که بناست عواقب ناگواری برای جوانِ بیچاره داشته باشد. این عشق او را به ماجراها و نزاع‌های بی‌پایان سیاسی می‌کشاند؛ بلبشویی تمام‌عیار که در آن خریتِ محض حرف اول و آخر را می‌زند.

معرفی کتاب صوتی تراژدی خریت

16 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت ده

20 دقیقه

فصل اول: از یک شعر عاشقانه شروع شد – قسمت یک

22 دقیقه

فصل سوم: هیچ‌کس توی این دنیا شبیه تو نیست

داستانِ پیش رو کاراکتر مهم دیگری نیز دارد. و آن خری‌ست که طی فرایندی غریب، بدل به آدمیزاد شده، و حالا بنا دارد با قواعد زندگیِ موجودات انسانی آشنا شود. پای او هم به زودی به ماجرایی عاشقانه، و به تبع آن، جریاناتی سیاسی کشیده می‌شود و این‌چنین، دوگانه‌ی عشق – سیاست، بار دیگر و این بار در قالبی متفاوت، رخ می‌نماید.

کتاب صوتی تراژدی خریت داستانی استعاری از علیرضا حسن زاده، نویسنده‌ی خوشنام و پرکارِ ایرانی‌ست. در این اثر، قصه‌ی عشقِ پسری جوان به دختری زیبا روایت شده، عشقی که پسر را به دام ماجراهای خطرآفرین سیاسی می‌کشاند و او را به کل به انسانی دیگر بدل می‌کند.

درباره کتاب صوتی تراژدی خریت

21 دقیقه

فصل اول: از یک شعر عاشقانه شروع شد – قسمت سه

18 دقیقه

فصل پنجم: فضیلت دروغ – قسمت دو