معرفی و دانلود کتاب صوتی تسلط بر احساسات: راهنمای عملی برای غلبه بر منفی‌گرایی و مدیریت بهتر احساسات | تیبو موریس

علاقه‌مندان کتاب‌های روانشناسی و خودسازی با شنیدن کتاب صوتی تسلط بر احساسات نکته‌های بسیاری را خواهند آموخت. اگر از طرفداران کتاب‌های خودسازی و خودیاری هستید، هرگز این فرصت را از دست ندهید.

با تیبو موریس بیشتر آشنا شویم

نخستین قدم برای رسیدن به موفقیت این است که ذهنمان را از افکار منفی پاک کرده و تفکرات مثبت را جایگزین آن‌ها کنیم. فرایندی که به نظر دشوار می‌رسد اما تیبو موریس در کتاب صوتی تسلط بر احساسات با ارائه‌ی راهکارهای عملی و تمرینات کاربردی آن را برایمان آسان کرده است. به کمک این کتاب می‌آموزید چگونه بر هیجانات خود مسلط شده و کنترل احساسات خود را به دست بگیرید.

درباره‌ی کتاب صوتی تسلط بر احساسات

او نویسنده، مربی و مؤسس سایت whatispersonaldevelopment.org است. تیبو موریس (Thibaut Meurisse) در وب سایت‌های مهم رشد شخصی مانند PickTheBrain، DumbLittleMan، MotivationGrid، TinyBuddha، Lifehack مطالب مهمی منتشر کرده است. او قصد دارد به مردم کمک کند تا توان بالقوه خود را درک کنند و به درجات بالاتری از رضایت و خودآگاهی برسند.

جملات برگزیده‌ی کتاب تسلط بر احساسات

  • ذهن در جایگاه خودش قرار دارد و به تنهایی می‌تواند بهشتی از جهنم یا جهنمی از بهشت بسازد. (جان میلتون، شاعر)
  • تنهایی با داشتن همراه درمان نمی‌شود. درمان تنهایی این است که با واقعیت روبه‌رو شویم و بفهمیم که ما نیازی به مردم نداریم. (آنتونی دملو)
  • احساس معمولاً بیانگر الگوی فکری تقویت شده است که بدلیل انرژی زیادی که دارد معمولاً نمی‌توان در ابتدا به اندازه کافی دقت کرد و آن را دید. این احساس می‌خواهد بر شما غلبه کند و معمولاً هم موفق می‌شود مگر اینکه به اندازه کافی حواستان به خودتان و جایگاه احساس وارد شده به شما باشید. (اکهارت تول، کتاب قدرت اکنون)
  • ذهن شما بر اساس یک اصل محاسبه بسیار معروف به نام گیگو کار می‌کند: آشغال درونی سبب آشغال بیرونی می‌شود. اگر شما مریض باشید، در مورد مریضی صحبت کنید و فکر کنید، بقایای این‌ها شما را بیمار خواهند کرد. اگر خوب باشید، درباره خوبی‌ها صحبت کنید و خوب فکر کنید نتیجه خوبی برای شما خواهد داشت. (ام سوامی، یک میلیون فکر)

در بخشی از کتاب صوتی تسلط بر احساسات می‌شنویم

معرفی کتاب صوتی تسلط بر احساسات: راهنمای عملی برای غلبه بر منفی‌گرایی و مدیریت بهتر احساسات

به کمک این کتاب علاوه‌بر اینکه با ماهیت احساسات و نقش آن‌ها در زندگی آشنا می‌شوید، روش‌هایی را نیز برای «بازپروری ذهن» خود یاد می‌گیرید. به این معنا که عواطف منفی را شناسایی کرده و با تمرین و تکرار آن‌ها را از زندگیتان حذف می‌کنید؛ و برعکس، برنامه‌ریزی ذهن خود را به‌گونه‌ای تغییر می‌دهید که احساسات مثبت را با آغوش باز بپذیرد.

در بسیاری مواقع، این ما نیستیم که عواطف خود را کنترل می‌کنیم؛ بلکه احساسات ما هستند که کنترل رفتار و تصمیمات ما را در اختیار دارند. کافی است تصمیمات اشتباهی را به یاد بیاورید که در هنگام عصبانیت گرفته‌اید یا حتی آسیب‌های جسمانی که در این لحظات به خود یا دیگران وارد کرده‌اید. واقعیت این است که گاهی احساسات ما آن‌قدر نیرومند می‌شوند که حتی بر دیدگاه ما نسبت به پدیده‌ها و امور مختلف اثر می‌گذارند. حتماً تعجب می‌کنید اگر بگوییم درواقع این خود شما هستید که به احساساتتان دامن می‌زنید. بله! خود شما عامل همه‌ی عواطف منفی و مثبت زندگیتان هستید.

استر و جری هیکس در کتاب «بخواهید تا به شما داده شود» مدلی را ارائه کرده‌اند که می‌تواند توضیح دهد دامنه‌های احساسی چگونه به هم متصل هستند و چگونه می‌توانیم از نردبان احساسات منفی به سمت احساسات مثبت حرکت کنیم. به عنوان مثال در این مدل، افسردگی یا امیدی در انتهای نردبان و بعد از آن عصبانیت قرار دارد. خوب، این نشانه‌ی چیست؟ نشانه‌ی این است که شما زمانی که احساس افسردگی دارید علائمی از عصبانیت نشان می‌دهد که شما در نردبان احساسات به سمت بالا در حرکت هستید این درست است؛ زیرا زمانی که شما عصبانی هستید انرژی بیشتری نسبت به وقتی که افسرده هستید دارید. درست است؟


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%B7-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA/book/72638

تیبو موریس (Thibaut Meurisse) در کتاب صوتی تسلط بر احساسات (Master your emotions) به شما نشان می‌دهد که نه‌تنها آینده، بلکه گذشته‌ی شما هم تحت تأثیر هیجانات شما قرار داد. درحقیقت احساسات شما بر دیدگاهتان نسبت به اتفاقات و رفتارهای گذشته تأثیر گذاشته و باعث می‌شوند نسبت به آن‌ها دید مثبت یا منفی داشته باشید. درمورد اهمیت احساسات، کافی است این نکته را بدانید که آن‌ها مانند عینکی هستند که هر ساعت و هر لحظه به چشم می‌زنید. عینک بدبینی کل جهان شما را تاریک خواهد کرد اما عینک مثبت‌اندیشی، زندگی شما را زیباتر می‌کند. هر تفسیری که از اتفاقات و برخورد با انسان‌ها دارید توسط عواطفتان تعیین شده است. با این اوصاف، قدرت احساسات را هرگز دست‌کم نگیرید!

آیا تا‌به‌حال به شما گفته نشده است که وقتی غمگین هستید سعی کنید سرزنده باشید، یا زمانی که افسرده هستید سعی کنید شکرگزاری کنید؟ آیا واقعاً این روش کمک کرده است؟ احتمالاً جواب شما نه است. دلیل این است که وضعیت احساسی در آن زمان به شما اجازه نمی‌دهد که به احساسات مورد نیاز جهت خروج از این وضعیت دسترسی داشته باشید.

البته هیجانات شما لزوماً منفی نیستند. در بسیاری از موارد مانند چراغ راهنما عمل کرده و شما را از خطرات احتمالی باخبر می‌کنند. به اعتقاد تیبو موریس احساسات می‌توانند رشد شخصی شما را به دنبال داشته باشند؛ به‌شرطی که راه کنترل بر آن‌ها را بیاموزید. کتاب صوتی تسلط بر احساسات هر آنچه برای کنترل هیجانات باید بدانید، به شما می‌آموزد.

کتاب صوتی تسلط بر احساسات، با ترجمه‌ی ساسان جعفرنیا و مهدی صفایی خرم از سوی انتشارات زمان تغییر منتشر شده است. این کتاب انگیزشی را با صدای محمدمهدی عربشاهی می‌شنوید.

نکوداشت‌های کتاب تسلط بر احساسات

  • من روانشناس هستم و این کتاب را به دلیل سادگی آن دوست دارم. خواندن و فهمیدن آن بسیار آسان است. من خرید این اثر را به بسیاری از مراجعه‌کنندگانم پیشنهاد خواهم کرد. (لورا بث کوپر، دکترای روانشناسی)
  • این کتاب به من کمک کرد تا بتوانم از اتفاقاتی که بعد از طلاق بر من تأثیر گذاشت بگذرم. به من کمک کرد که احساساتم را به عنوان ابزاری ببینم که گذرا هستند، نه چیزی که مانع از رشد من می‌شوند. اگر می‌توانستم 6 ستاره به این کتاب می‌دادم. (مشتری آمازون)
  • یکی از بهترین کتاب‌های خودیاری که تاکنون خوانده‌ام! (مشتری آمازون)
  • فوق‌العاده آموزنده، بسیار تحریک‌کننده. آن را حتماً بخوانید! (مشتری آمازون)

کتاب تسلط بر احساسات مناسب چه کسانی است؟