معرفی و دانلود کتاب صوتی تسلط بر احساسات: راهنمای عملی برای غلبه بر منفی گرایی و مدیریت بهتر احساسات | تیبو موریس | شادن پژواک

من تابه‌حال کتاب تسلط بر احساسات را دوبار خوانده‌ام و آن را به اعضای خانواده و همکارانم هم پیشنهاد کرده‌ام. به نظر من تعداد زیادی از تکنیک‌های این کتاب برای درمان بسیاری از بیمارانم که در سرازیری احساسات منفی هستند، مفید واقع خواهند شد. (دکتر دنیل دانی)

 • این احساسات هستند که به تجربیات معنای خاصی می‌بخشند. بنابراین مسلط شدن بر آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. تیبو موریس در کتاب صوتی تسلط بر احساسات، بعد از شناخت احساس‌هایی که درون هر کسی به‌وجود می‌آید، از عواملی صحبت می‌کند که بر این حس‌ها تأثیرگذارند و باعث پدید آمدن آن‌ها می‌شوند. این عوامل تأثیرگذار طیف گسترده‌ای از فاکتورهای درونی و بیرونی را تشکیل می‌دهند؛ از افکار گرفته تا بدن، کلمات، محیط بیرون، خواب، موسیقی و حتی تنفس. در این کتاب به کمک تیبو موریس به‌مرور خواهیم آموخت که چطور از تک‌تک این عوامل به نفع خودمان استفاده کنیم.

  من سال‌های زیادی تحت تراپی بودم و در نوجوانی با رویکرد CBT تراپی می‌شدم، اما می‌توانم با قاطعیت بگویم که این کتاب برای من از همه‌ی آن‌ها مفیدتر بود و کمکم کرد تا تکنیک‌هایش را در زندگی روزمره‌ام پیاده کنم. (تیلور دی)

 • کتاب صوتی تسلط بر احساسات با عنوان فرعی راهنمای عملی برای غلبه بر منفی‌گرایی و مدیریت بهتر احساسات، را نشر صوتی شادن پژواک با صدای اعظم حبیبی و براساس ترجمه‌ی سهیلا مختاری در اختیار مخاطبان قرار داده است. نسخه‌ی الکترونیک این کتاب را نیز نشر شادن پژواک منتشر کرده است.

  درباره‌ی مجموعه کتاب‌های Mastery

  یکی از بهترین کتاب‌هایی که خواندم و واقعاً به من کمک کرد. من واقعاً خوش‌شانس بودم که کتاب تسلط بر احساسات را پیدا کردم. (شلی)

 • کتاب صوتی تسلط بر احساسات برای چه کسانی مناسب است؟

  معرفی کتاب صوتی تسلط بر احساسات: راهنمای عملی برای غلبه بر منفی گرایی و مدیریت بهتر احساسات

  کلماتی که باید از اون‌ها اجتناب کنید این‌هاست: خواهد شد، می‌شد، باید، ممکنه، سعی، امید، آرزو، شاید، اگه همه‌چی خوب باشه، اگه همه‌چی به‌خوبی پیش بره. کلماتی که باید درعوض اون‌ها استفاده کنید این‌هاست: من می‌خواهم، کاملاً، قطعاً، البته، مطمئناً، واضحاً، بدون شک، مشکلی نیست.


  منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%B7-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA/book/77797

  برای مثال، گفتن من شغلم رو تغییر خواهم داد، یا من این پروژه رو تا پایان ماه تکمیل می‌کنم، باعث می‌شه از زمانی که می‌گید امیدوارم بتونم شغلم رو عوض کنم یا سعی می‌کنم این پروژه رو تا پایان ماه کامل کنم، احساس اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید. برای بهبود اعتمادبه‌نفستون کلماتی که نشون‌دهنده‌ی عدم اعتمادبه‌نفس هستن رو با کلماتی که نشون‌دهنده‌ی اعتمادبه‌نفس هستن، جایگزین کنید.

  تیبور موریس نویسنده‌ی بیش از بیست جلد کتاب در زمینه‌ی خودیاری است. او تلاش می‌کند کتاب‌هایش ساده، روان و کاربردی باشند؛ به‌گونه‌ای که عامه‌ی مردم بتوانند از آن استفاده کنند. هدف او کمک کردن به انسان‌های معمولی برای رسیدن به نتایج خارق‌العاده است.

  در بخشی از کتاب صوتی تسلط بر احساسات: راهنمای عملی برای غلبه بر منفی گرایی و مدیریت بهتر احساسات می‌شنویم

  احساسات ما تأثیر بسیار قوی و پررنگی در زندگی ما دارند. تیبو موریس در کتاب صوتی تسلط بر احساسات از اهمیت طیف مختلف حس‌هایی که در مسیر زندگی و درون ما به وجود می‌آیند حرف می‌زند. اگر افراد نتوانند احساسات خود را کنترل کنند و به عبارتی بر آن‌ها تسلط داشته باشند، درواقع تسلطی بر سرنوشت و زندگی خود نخواهند داشت. اما با آموختن مهارت‌هایی خاص می‌توان به‌راحتی از این اتفاق جلوگیری کرد. گفتنی‌ست این کتاب تابه‌حال در حدود سیصد هزار نسخه به‌فروش رفته است.

  درباره‌ی کتاب صوتی تسلط بر احساسات

  مجموعه کتاب‌های Mastery، «مربی خودت باش» یا «تسلط» به قلم تیبو موریس، شامل نه جلد کتاب خودیاری در موضوعاتی مانند: مدیریت احساسات، مدیریت زمان، مدیریت افکار، تمرکز، موفقیت و انگیزه است. این کتاب‌ها راهنمای عملی و دستورالعمل‌هایی کاربردی هستند که برای مخاطبان عام نوشته شده‌اند. «تسلط بر انگیزه (Master Your Motivation)»، «تسلط بر تمرکز (Master Your Focus)» و «تسلط بر سرنوشت (Master Your Destiny)» ازجمله کتاب‌های این مجموعه هستند.

  افتخارات کتاب صوتی تسلط بر احساسات

  • کتاب پرفروش آمازون در دسته‌ی مدیریت استرس
  • فروش بیش از سیصدهزار نسخه
  • ترجمه‌شده به بیست زبان، ازجمله: ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی، چینی و اسپانیایی

  نکوداشت‌های کتاب صوتی تسلط بر احساسات

  • طبق نظرات تیبو موریس در کتاب صوتی تسلط بر احساسات، مرحله‌ی اول برای مسلط شدن بر احساسات، این است که بدانیم چه حسی داریم و احساسات خود را بشناسیم. کاربرد روزانه‌ی کلمه‌ی احساس همیشه درست نیست. در جهان خارج اتفاقی می‌افتد و هر شخصی آن را به‌گونه‌ی خاصی تفسیر و تحلیل می‌کند. براساس برداشتی که هر شخص در ذهن خود دارد، احساس مشخصی در او به‌وجود می‌آید. به‌عنوان اولین مرحله، باید بتوانیم به‌درستی تشخیص بدهیم که دقیقا چه احساسی داریم!

   کتاب تسلط بر احساسات برای مخاطبان کتاب‌های روان‌شناسی، خودیاری و مهارت‌های زندگی مناسب است. اگر می‌خواهید افسار احساساتتان را به دست بگیرید و یک تکان اساسی به زندگی خود بدهید، از خواندن این اثر جذاب غافل نشوید.

   با تیبو موریس بیشتر آشنا شویم

   کلماتتون بیشتر از اونچه که فکر می‌کنید روی افکار و رفتارتون تأثیر دارن. از اونجایی که افکار، کلمات و رفتارتون، همگی به‌هم پیوسته‌ان، روی همدیگه تأثیر می‌ذارن. برای مثال وقتی اعتمادبه‌نفس کمی دارید از کلمات خاصی مثل سعی خواهم کرد، امیدوارم یا آرزو می‌کنم استفاده می‌کنید. به شکل معکوس، استفاده از کلمات خاص می‌تونن باعث بشن حس اعتمادبه‌نفس کمتری داشته باشین. این یعنی شما می‌تونید اعتمادبه‌نفستون رو با استفاده از کلمات خاصی مثل من می‌خواهم تقویت کنید.

   من روان‌شناس هستم و کتاب تسلط بر احساسات را به‌خاطر روان بودنش تحسین می‌کنم. مخاطبان به‌راحتی می‌توانند این کتاب را بخوانند و متوجه مطالب آن شوند. من به تعداد زیادی از مراجعانم توصیه کردم که این کتاب را تهیه کنند. (دکتر لورا بث کوپر)

  • گاهی در اوج غم، افسردگی، اضطراب یا حتی شادی، تصور می‌کنیم تسلطی بر احساسات خود نداریم و آن‌ها هستند که سکان کشتی زندگی را به‌دست دارند. از نظر تیبو موریس (Thibaut Meurisse) در کتاب صوتی تسلط بر احساسات (Master Your Emotions)، دلیل این برداشت می‌تواند این باشد که ما خود را با احساساتی که می‌آیند و می‌روند یکی می‌دانیم. اما به نظر او، انسان‌ها هویت ثابتی دارند که در دوره‌های مختلف، دست‌خوش احساسات متفاوتی می‌شود؛ هویتی که بعد از رفع شدن حس‌های مختلف، همچنان باقی می‌ماند. بنابراین نه‌تنها در حصار این احساسات گرفتار نیستیم، بلکه می‌توانیم بر آن‌‌ها مسلط شویم.