معرفی و دانلود کتاب صوتی تسلط بر افکار: راهنمای عملی برای هماهنگی با حقیقت و دستیابی به نتایج عالی در دنیای واقعی | تیبو موریس | انتشارات زمان تغییر

کتاب صوتی تسلط بر افکار نوشته‌ی تیبو موریس، کمک می‌کند بهتر بتوانید خود را با واقعیت سازگار کنید و جلوی برداشت‌ها و تفکر اشتباه‌تان را بگیرید. این کتاب، با ارائه‌ی گام‌هایی ساده و راحت، به شما کمک می‌کند با پرسیدن سؤالات مناسب، بر تفکر خود تسلط پیدا کنید و به اهداف زندگی‌تان برسید.

درباره‌ی کتاب صوتی تسلط بر افکار

اگر به دنبال این هستید که کنترل بیشتری بر ذهن و افکار خودتان کسب کنید و با این کنترل به اهداف زندگی‌تان برسید، شنیدن کتاب صوتی تسلط بر افکار به شما پیشنهاد می‌شود.

با تیبو موریس بیشتر آشنا شویم

چون اقدامات شما بر اساس فرآیند فکر کردن می‌باشند، تفکر غیردقیق می‌تواند عواقب منفی زیادی داشته باشد. این موضوع می‌تواند سبب شود که تصمیمات ضعیفی بگیرید که مانع از رسیدن شما به نتایج مناسب می‌گردد. به عنوان مثال، تفکر غیردقیق می‌تواند سبب موارد زیر گردد: ایجاد رنج‌های غیرضروری در زندگی؛ هدر رفتن زمان و انرژی زیاد؛ ایجاد احساس بد؛ و احساس خستگی بیش از حد.

معرفی کتاب صوتی تسلط بر افکار: راهنمای عملی برای هماهنگی با حقیقت و دستیابی به نتایج عالی در دنیای واقعی

مجموعه‌ی تسلط (Mastery Series) که توسط نویسنده‌ی فرانسوی تیبو موریس نوشته شده است، با ارائه‌ی ایده‌هایی ساده، به افراد معمولی کمک می‌کند به اهداف زندگی‌شان برسند و بر مشکلات زندگی‌شان فائق بیایند. انتشارات زمان تغییر، تعدادی از کتاب‌های این مجموعه با عناوین «تسلط بر احساسات»، «تسلط بر تمرکز»، «تسلط بر انگیزه» و «تسلط بر زمان» را منتشر کرده است.

کتاب صوتی تسلط بر افکار برای چه کسانی مناسب است؟

تیبو موریس نویسنده‌ی فرانسوی‌ست که در زمینه‌ی توسعه‌ی فردی کتاب‌های متعددی را نوشته است. او پس از آشنایی با زبان ژاپنی، تحصیل خود در یکی از دانشگاه‌های فرانسه را ترک کرد و در حال حاضر در یکی از دانشگاه‌های توکیو در رشته‌ی MBA به تحصیل می‌پردازد. بسیاری از کتاب‌های او به زبان‌های متعددی ترجمه شده‌اند و از آثار مشهور او می‌توان به کتاب‌های «تسلط بر احساسات» و «سم‌زدایی دوپامین» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تسلط بر افکار: راهنمای عملی برای هماهنگی با حقیقت و دستیابی به نتایج عالی در دنیای واقعی می‌شنویم

تفکر غیردقیق می‌تواند منبع بسیاری از ناراحتی‌ها و نگرانی‌ها باشد و رنجی بیشتر از آنچه لازم است بر شما و زندگی‌تان تحمیل کند. شما در این وضعیت، یا طعمه‌ی تعصبات غلط می‌شوید یا دچار تصمیم‌های غلط و سریع می‌گردید. به عنوان مثال، فرضیات ضعیف می‌تواند سبب شود که گفته‌ها یا کردار دیگران را اشتباه تفسیر کنید. در حقیقت، بسیاری از مشکلات مانند ارتباط نادرست، ناشی از تفکر غیردقیق و تفسیر اشتباه است.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D8%B7-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%A7%D8%B1/book/77217

اولین مرحله برای ساخت مدلی دقیق از جهان در ذهن‌مان، این است که متوجه شویم باور‌ها چگونه ایجاد می‌شوند و احساسات به چه شکلی ما را گول می‌زنند. زمانی که فرض‌های اشتباهی را در مورد جهان درست می‌انگاریم، زمانی که پیش‌داوری‌های شناختی‌ای قضاوت‌مان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند یا زمانی که وضعیت احساسی یا روحیه‌مان در تصمیم‌گیری‌های‌مان دخالت می‌کند، دچار چیزی می‌شویم که تیبو موریس آن را تفکر غیردقیق می‌نامد. تفکر غیردقیق به جای اینکه تصویری واقعی از جهان در برابر ما قرار دهد، پیش‌داوری‌های اشتباه ما را تأیید می‌کند و منجر به اتلاف وقت و انرژی می‌شود.

تیبو موریس در کتاب صوتی تسلط بر افکار نشان می‌دهد مغز انسان، نه برای شاد کردن او، بلکه برای بقا تکامل یافته است. در نتیجه، اگر به دنبال این هستیم که شاد و از زندگی‌مان راضی باشیم، باید کنترل عواطف و احساسات‌مان را در دست بگیریم. این تصور که اگر همه‌چیز روبراه شود، شاد خواهیم شد، اشتباه است. شادی و شادکامی، حس طبیعی و اولیه‌ی بشر نیست که اگر همه‌چیز درست بود، به آن بازگردیم. این نویسنده با اشاره به برخی از مهم‌ترین و پرارجاع‌ترین تحقیقات در حوزه‌ی روان‌شناسی شادکامی، نشان می‌دهد برای شاد شدن و رسیدن به شادکامی، باید نگرش کلی‌مان نسبت به زندگی را تغییر دهیم و نه اینکه صرفاً به دنبال این باشیم که چیزهای بیشتری را در زندگی به دست بیاوریم.

یکی از اصلی‌ترین خطاهای شناختی که تیبو موریس در کتاب تسلط بر افکار به آن می‌پردازد، باور اشتباه «یک روز انجام خواهم داد» است. او می‌گوید ممکن است ما بتوانیم به اهداف‌مان برسیم، اما رسیدن به این اهداف باعث نخواهد شد که تا آخر عمر شاد زندگی کنیم و خوش باشیم. دلیل این مسئله این است که مغز و ذهن ما به سرعت به شرایط جدید عادت می‌کند و پس از اینکه هیجان اولیه‌مان فروکش پیدا کرد، به هیجان‌های بعدی نیاز پیدا خواهیم کرد. این پدیده که در روان‌شناسی به آن سازگاری یا تطابق لذت‌گرایانه گفته می‌شود، برای اولین بار در سال 1978 در یک پژوهش بسیار جالب مورد بررسی قرار گرفت. این پژوهش با بررسی میزان شادکامی کسانی که در لاتاری برنده شده بودند و کسانی که دچار فلج اندام شده بودند، نشان داد که یک سال بعد، همه‌ی افراد به همان اندازه‌ی قبل از برنده یا فلج شدن شاد بودند. در حقیقت، مغز این افراد به شرایط خوب یا بد جدید عادت کرده بود و خوش‌شانسی یا بدشانسی قبلی، تأثیری در میزان شادی‌شان نداشت.

در جهان امروز، ما تحت هجوم اطلاعات بسیار زیادی قرار داریم. این اطلاعات زیاد باعث شده‌اند دقیقاً نتوانیم بفهمیم جهان چگونه است و تصور دقیقی از روابط علت و معلولی درون آن نداشته باشیم. آیا می‌توان بدون داشتن درک و تصوری درست از جهان، به اهداف و نتایج دلخواه رسید؟ پاسخی که تیبو موریس (Thibaut Meurisse) در کتاب صوتی تسلط بر افکار (Master Your Thinking) به این سؤال می‌دهد بسیار ساده است: «نه». پس در این جهان پیچیده و در این سیل اطلاعات چه باید کرد؟ پاسخی که تیبو موریس به این سؤال می‌دهد نیز بسیار ساده است: «ما باید مدلی دقیق و درست از حقیقت و جهان در ذهن خود بسازیم».

کتاب صوتی تسلط بر افکار بسیاری از خطاهای شناختی و راه‌حل‌های از بین بردن آن‌ها را بررسی می‌کند و تمرین‌ها و استراتژی‌های ساده‌ای برای پیدا کردن تسلط بیشتر بر افکار ارائه می‌دهد. این کتاب توسط ساسان جعفرنیا و مهدی صفایی خرم ترجمه شده و انتشارات زمان تغییر به گویندگی محمدمهدی عربشاهی نسخه‌ی صوتی آن را تهیه کرده است.

درباره‌ی مجموعه کتاب تسلط