معرفی و دانلود کتاب صوتی تغییر در زندگی با جادوی نظم | ماری کوندو | انتشارات رمانو

۵۶ دقیقه

فصل اول: چرا نمی‌توانم خانه‌ام را مرتب کنم

۶۸ دقیقه

فصل سوم: مرتب سازی براساس دسته‌بندی مانند جادو عمل می‌کند – بخش دو

در انتها باید گفت ماری کندو با ساخت ترکیبی خلاقانه از نام و نام خانوادگی خودش، عنوان این روش را کنماری (KonMari) گذاشته که از فرهنگ ژاپنی تأثیر پذیرفته و بسیار به مینیمالیسم نزدیک است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی تغییر در زندگی با جادوی نظم

  • نوشته‌ی منظم‌ترین زن در جهان. (Pure Wow)
  • این اثر تغییر بزرگی در زندگیتان به وجود می‌آورد. (Buzzfeed)
  • یک راهنمای عملی مختصر و پراهمیت برای مرتب کردن منزل خود. (Financial Times)

کتاب صوتی تغییر در زندگی با جادوی نظم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

انبوهی از وسایل خانه‌تان را به بهترین شکل مرتب کنید! کتاب صوتی تغییر در زندگی با جادوی نظم، مملو از تکنیک‌هایی مفید و کاربردی برای سامان دادن به شلوغی‌های خانه است. ماری کوندو تلاش کرده تا با الگوگیری از فرهنگ ژاپنی کیفیت زندگی‌تان را بالاتر ببرد و مفهوم نظم را به سادگی برایتان شرح دهد. این کتاب پس از انتشار در سال 2014 توانست در صدر جدول پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد.

درباره کتاب صوتی تغییر در زندگی با جادوی نظم

معرفی کتاب صوتی تغییر در زندگی با جادوی نظم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%88%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D9%85/book/69344

مرتب کردن وسایل خانه برایتان آزاردهنده و حوصله‌سربر است؟ آیا همیشه برای تمیزکردن اتاق‌هایتان دچار مشکل می‌شوید و نمی‌توانید نظم دلخواهتان را داشته باشید؟ اگر در چنین شرایطی هستید که مدام از سوی اعضای خانواده‌تان فشار تحمل می‌کنید و نمی‌خواهید لقب شلخته و بی‌نظم به شما داده شود، کتاب تغییر در زندگی با جادوی نظم (The Life-Changing Magic of Tidying Up) حسابی به کارتان خواهد آمد. کتابی که رسانه معتبر CNN، آن را یکی از تأثیرگذارترین کتاب‌های دهه‌ی حاضر دانسته است.

کندو مصاحبه‌هایی با نشریاتی مثل «لاندن تایمز، ساندی تایمز»، و مجلات «رِد و یو» نیز داشته است. از جمله کتاب‌های مشهور او می‌توان به کتاب‌های «جادوی نظم، خلق شادی با هنر ژاپنی و لذت کارکردن: سروسامان دادن به زندگی شغلی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تغییر در زندگی با جادوی نظم می‌شنویم

۸۲ دقیقه

فصل سوم: مرتب سازی براساس دسته‌بندی مانند جادو عمل می‌کند – بخش یک

۶۲ دقیقه

فصل چهارم: وسایل‌تان را مرتب کنید – بخش یک

به بیان دیگر، کتاب تغییر در زندگی با جادوی نظم به شما نشان می‌دهد که مرتب کردن خانه و دسته‌بندی وسایل، تنها جنبه‌ی ظاهری ندارد و در طولانی مدت بر جنبه‌های دیگر زندگی‌تان همچون کار و روابط خانوادگی نیز تأثیر می‌گذارد.

۸۱ دقیقه

فصل پنجم: جادوی نظم دادن

مشخصات کتاب صوتی

هرکسی که می‌خواهد سروسامانی به زندگی خود بدهد و از نظر ذهنی به آرامش برسد، کتاب تغییر در زندگی با جادوی نظم راهنمایی مناسب و مفید است.

با ماری کندو بیشتر آشنا شویم

باید بدانید که سروسامان دادن به خانه تکنیک‌های فراوانی دارد. در واقع، هر وسیله‌ و هر بخش از خانه شیوه‌ی خاص خودش را می‌طلبد تا درنهایت به یک نظم و هارمونی جذاب برسد. به همین خاطر ماری کوندو در اثر حاضر روش‌هایی را به شما یاد می‌دهد تا بتوانید کتاب‌ها، لباس‌ها، وسایل آشپزخانه و … را به‌شیوه‌ای مرتب کنید که هیچ‌گونه شلوغی و به‌هم‌ریختگی در محیط اطرافتان احساس نکنید. در چنین شرایطی شادی و آرامشی درونی نصیب‌تان می‌شود و نگرانی و فشار عصبی حاصل از بی‌نظمی را از خود دور می‌کنید.

ماری کندو (Marie Kondo) پژوهشگر و مشاور پاک‌سازی ژاپنی متولد سال 1984 است که تحصیلات خود را در دانشگاه توکیو گذرانده و به یکی از مشاوران مشهور در حوزه نظم تبدیل شده است. او ابداع‌کننده‌ی روش کن ماری (KonMari) است که به گفته خودش شروع‌کننده‌ی ایجاد تحولات عظیمی در زندگی خودش بود. وی همچنین کتاب‌های زیادی در حوزه‌ی نظم و تأثیراتش در زندگی فردی نوشته و از این طریق جایگاه ممتازی در بین مخاطبین خود کسب کرده است.

بسیاری از چیزها هستند که شما همه روزه به آن‌ها احتیاج دارید، چیزهایی مانند کیف پول، کارت اتوبوس یا قطار، دفترچه یادداشت. بسیاری از افراد ضرورتی نمی‌بینند که به محض برگشت به خانه آن‌ها را از داخل کیف بیرون بیاورند. و استدلال‌شان هم این است که روز بعد باید از آن‌ها استفاده کنم. اما اشتباه است. هدف کیف پول یا کیف دستی حمل وسایل شما در زمانی است که بیرون منزل هستید. شما کیف‌تان را پر از چیزهایی می‌کنید که نیاز دارید. چیزهایی مثل مدارک، تلفن همراه، و کیف‌ پول یا کیف دستی شما، بی هیچ شکایتی آن‌ها را برای شما حمل می‌کنند. حتی اگر به دلایل زیادی وسایل داخلش در حال ترکیدن باشد. وقتی آن را روی زمین می‌گذارید و به خاطر برخورد با سفتی کف اتاق آسیب می‌بیند، زبان به انتقاد نمی‌گشاید و تمام تلاشش را برای حمایت از وسایل شما می‌کند؛ چه کارگر زحمتکشی!

فهرست مطالب کتاب صوتی

۶۸ دقیقه

فصل دوم: اول دور انداختن تکمیل کنید

۴۹ دقیقه

فصل چهارم: وسایل‌تان را مرتب کنید – بخش دو