معرفی و دانلود کتاب صوتی تمرین ذهن آگاهی | متیو سوکولوف | شادن پژواک

معرفی کتاب صوتی تمرین ذهن آگاهی

کتاب صوتی تمرین ذهن آگاهی توسط انتشارات شادن پژواک در اختیار مخاطبان علاقه‌مند قرار گرفته است. این اثر را با صدای فرزانه فائزی خواهید شنید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی تمرین ذهن آگاهی

 • کتاب صوتی تمرین ذهن آگاهی از سه فصل مجزا تشکیل شده است. فصل نخست «تمرین‌های پایه برای ذهن‌آگاهی»، فصل دوم «ذهن‌آگاهی روزانه» و فصل سوم «حالت‌های ذهن‌آگاه» نام دارد.

  ذهن‌آگاهی چیست و چه ثمراتی برای ما دارد؟ آیا می‌توان از طریق تمرین‌های ذهن‌آگاهانه، به یک زندگی آکنده از سعادت رسید؟ پاسخ این پرسش‌ها را در کتاب صوتی تمرین ذهن آگاهی، اثرِ متیو سوکولوف، خواهید یافت.

  درباره کتاب صوتی تمرین ذهن آگاهی

  بهترین نکته درباره‌ی کتاب حاضر این است که مبتنی بر تمرین‌های عملی است. (دارن لیتل‌جان)

 • 65 دقیقه

  فصل دوم: ذهن‌آگاهی روزانه

68 دقیقه

فصل اول: تمرین‌های پایه برای ذهن‌آگاهی – بخش اول

ذهن‌آگاهی را به طور خلاصه می‌توان چنین تعریف کرد: هنرِ زندگی در لحظه و غلبه بر اضطرابِ برآمده از حسرتِ گذشته و بیمِ آینده. ذهن‌آگاهی، بیش از آن‌که مکتبی فکری یا شاخه‌ای درمانی باشد، یک شیوه‌ی بودن در جهان است؛ شیوه‌ای از بودن در جهان که بر پایه‌ی پذیرش جهان و عشق ورزیدن به آن استوار است. بزرگانی که به توضیح ماهیت ذهن‌آگاهی همت گمارده‌اند، جملگی بر این نکته تأکید داشته‌اند که نشانه‌ی حاصل شدن تبعات مثبت و سازنده‌ی ذهن‌آگاهی این است که انسان به احساس آرامش و صلح با خویشتن دست یابد. این احساس البته یک‌شبه به ارمغان نمی‌آید. برای آن‌که فواید ذهن‌آگاهی، درونیِ شخصیتِ ما شود، می‌بایست روزهای متمادی به سختی تمرین و کوشش کنیم. اما دقیقاً از چه نوع تمرین‌ها و از چه شکل کوشش‌هایی سخن می‌گوییم؟ کتاب تمرین ذهن آگاهی (Practicing Mindfulness) با دغدغه‌ی پاسخ گفتن به همین پرسش به نگارش درآمده است.

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B0%D9%87%D9%86-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C/book/76480

اثر مذکور به قلم متیو سوکولوفِ آمریکایی نوشته شده است. سوکولوف یکی از مربیان برجسته‌ی ذهن‌آگاهی و انرژی‌درمانی در سراسر دنیاست. او نخستین بار در سنین نوجوانی و در اثر آشنایی با فلسفه‌های شرقی، به ذهن‌آگاهی و مدیتیشن علاقه‌مند شد، و از همان زمان تمام انرژی خویش را صرف آموختن اصولِ حاکم بر این دو گرایش فکری – درمانی کرد.

کتاب تمرین ذهن آگاهی با وضوح و دقتی عالی نوشته شده است. این کتاب یکی از بهترین آثار برای شروع مراقبه و ذهن‌آگاهی‌ست. (شارون سالزبرگ)

 • کتاب تمرین ذهن آگاهیِ سوکولوف، چنان‌که از عنوان آن پیداست، اثری تمرین‌محور است. در این کتاب خبری از بحث‌های نظری و فلسفیِ غامض نیست؛ در عوض و به جای آن، اثر پیش رو سرشار است از نکات و دستورعمل‌های بدیع، که به شما در پیاده ساختن اصول ذهن‌آگاهی در زندگی روزمره‌تان، یاری می‌رساند.

  76 دقیقه

  فصل سوم: حالت‌های ذهن‌آگاه
 • مشخصات کتاب صوتی

  30 دقیقه

  فصل اول: تمرین‌های پایه برای ذهن‌آگاهی – بخش دوم

  متیو سوکولوف (Matthew Sockolov) یکی از مشهورترین مربیان مدیتیشنِ جهان است. او در شهر کالیفرنیا تحصیل کرده و در همین شهر به تدریس آموزه‌هایش اشتغال دارد. کتاب «تمرین ذهن آگاهی» بهترین اثر ترجمه‌شده از او به زبان فارسی است.

  فهرست مطالب کتاب صوتی

  علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی مدیریت ذهن، مخاطبان اصلی کتاب صوتی ذهن آگاهی به شمار می‌روند.

  با متیو سوکولوف بیشتر آشنا شویم

  کتاب تمرین ذهن آگاهی افزوده‌ای عالی به ادبیاتِ حوزه‌ی ذهن‌آگاهی است. (سونی د. ویدن)

  کتاب صوتی تمرین ذهن آگاهی مناسب چه کسانی است؟