معرفی و دانلود کتاب صوتی تنها گریه کن: روایت زندگی اشرف سادات منتظری مادر شهید محمد معماریان | اکرم اسلامی | گروه فرهنگی سماوا

اشرف‌سادات پیش از انقلاب، هرکاری که از دستش برمی‌آمد را برای پیروزی انقلاب انجام می‌داد؛ از پخش اعلامیه گرفته تا شرکت در تظاهرات و پناه دادن به کسانی که از دست ساواک فرار می‌کردند. پس از انقلاب و با شروع جنگ هشت‌ساله‌ی ایران و عراق نیز، خانه‌اش شد یک پایگاه فعال بسیج که تمام کارهای مربوط به پشتیبانی در آن انجام می‌شد. اشرف‌سادات تنها سی‌وشش سال داشت که پسرش شهید شد. کتاب صوتی تنها گریه کن ماجرای زنی است که هیچ اتفاقی نتوانست فعالیت‌ها و تلاش‌های او را متوقف کند و انگیزه‌اش را بگیرد.

اکرم اسلامی، متولد سال 1364 و اهل تهران است، اما چند سالی می‌شود که در قم زندگی می‌کند. وقتی برای زندگی به قم آمد، به‌واسطه‌ی یکی از دوستانش با انتشارات حماسه یاران و آقای کاجی، مسئول آن آشنا شد. انتشارات حماسه یاران قرار بود مجموعه‌ای کار کند با محوریت مادران شهدا. اکرم اسلامی هم کم‌کم وارد این فضا شد و در تهیه‌ی چندین کتاب با این مؤسسه همکاری کرد. در نهایت هم کار مادر شهید محمد معماریان به او پیشنهاد شد که نتیجه‌ی آن تبدیل به کتابی خواندنی و پرفروش شد.

در بخشی از کتاب صوتی تنها گریه کن: روایت زندگی اشرف سادات منتظری مادر شهید محمد معماریان می‌شنویم

کتاب صوتی تنها گریه کن را نشر صوتی سماوا با صدای ملیحه شبانیان منتشر کرده و نسخه‌ی متنی کتاب را نیز انتشارات حماسه یاران به چاپ رسانده است.

کتاب صوتی تنها گریه کن برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی کتاب صوتی تنها گریه کن: روایت زندگی اشرف سادات منتظری مادر شهید محمد معماریان

کتاب صوتی تنها گریه کن، روایت زندگی اشرف‌سادات منتظری از کودکی تا دوران کهن‌سالی اوست. از زمانی که کودکیِ شاد خود را در خانه‌ی پدری‌اش می‌گذراند، تا ازدواج با همسرش و تولد فرزندشان، تا فعالیت‌های او برای پیروزی انقلاب در قم و تهران، تا به جبهه فرستادن فرزندش، تا فعالیت شبانه‌روزی در پشتیبانی جبهه و در نهایت شهادت محمد، پسرش، و روزهای بعد از آن.

کار محمد رونق گرفته بود. آن‌‌قدر که شده بود بهانه‌ی رفت‌وآمد رفقایش به خانه‌مان. بعضی‌وقت‌ها آمدن و رفتن یک مشتری دو ساعت طول می‌کشید. برایشان چای می‌بردم و می‌‎شنیدم که حرفشان حسابی گل انداخته است. محمد خوش‌صحبت و خنده‌رو بود. وقتی کنارش می‌نشستی به صحبت کردن، دلت نمی‌آمد بلند شوی. حاج‌حبیب جبهه بود. من سرم گرم کارهای جهاد و پشتیبانی بود و محمد جای خودش را باز کرده بود. شده بود محمدآقا…


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D9%86%D9%87%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D9%86/book/77576

اکرم اسلامی برای تهیه‌ی این کتاب، تقریباً یک سال‌ونیم را به تحقیق، پژوهش و مصاحبه در این حوزه پرداخت. نگاه او در نگارش کتاب متکی بر این اصل بوده که داستان باید شکل مستندوار خود را حفظ کند و تمام ماجراها و روایت‌ها صادقانه و واقعی باشند. بنابراین در کتاب صوتی تنها گریه کن، با داستانی واقعی روبه‌رو هستیم که اکرم اسلامی از تخیل خود چیزی به آن نیفزوده و تنها ماجراها را پرورانده است. داستان این کتاب با ریتم بالا و پراحساس خود، خواننده را ساعت‌ها جذب می‌کند.

نمی‌دانم اولین‌بار چه کسی گفته؛ هر که بوده راست گفته که مادرها پسری‌اند، پسرها مادری. من هنوز یادم مانده که محمد کدام طرف این خانه می‌نشست. یادم مانده آن روز با چه حالی از در خانه آمد داخل. رفت و بغ‌کرده نشست یک گوشه و زانوهایش را بغل کرد.

مادر تنها گریه کن! اکرم اسلامی در کتاب صوتی تنها گریه کن، خاطرات یک مادر شهید به نام اشرف سادات منتظری را در قالب یک کتاب درآورده است؛ مادری که فرزندش در وصیت خود به او خواسته بود درجمع زاری نکند و در خلوت خودش گریه کند. این وصیت میان بسیاری از شهدای جنگ هشت‌ساله‌ی ایران و عراق مشترک است. آن‌ها دوست دارند همان‌طور که خودشان با شجاعت به استقبال مرگ رفتند، بازماندگانشان نیز سر خود را بالا بگیرند و به آن‌ها افتخار کنند. این کتاب، داستان فداکاری‌های یک مادر برای پرورش چنین فرزندی است.

درباره‌ی کتاب صوتی تنها گریه کن

کتاب صوتی تنها گریه کن برای علاقه‌مندان به کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس، زندگی‌نامه و خاطرات شهدا و خانواده‌ی شهدا مناسب است.

با اکرم اسلامی بیشتر آشنا شویم

زندگی مادران شهدا را نمی‌توان تنها به خاطرات آن‌ها با فرزندشان خلاصه کرد. شهادت فرزند، یکی از نقاط اوج داستان آن‌هاست که پیش از آن دانه‌های زیادی برای رسیدن به این محصول کاشته شده. کتاب صوتی تنها گریه کن، داستان یکی از همین مادران است. اکرم اسلامی در این کتاب، خاطرات اشرف‌سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان را به نگارش درآورده است. اما این کتاب تنها خاطرات یک مادر شهید از فرزندش و زندگی و شهادت او نیست، بلکه فراتر از آن، خاطراتی زنی مبارز و فعال است که در متن تحولات مربوط به انقلاب ایران و جنگ هشت‌ساله‌ی ایران و عراق نقش‌های زیادی ایفا کرده است.