معرفی و دانلود کتاب صوتی تورم را دور بزنید: تکنیک‌های سرمایه‌ گذاری برای دستیابی به سود | کندریک فرناندز | شادن پژواک

13 دقیقه

مقدمه‌ای بر تورم

تورم آثار مخربی را به دنبال دارد: تصمیم‌گیری‌های اقتصادی در سطحِ کلان را با دشواری مواجه می‌کند، مانع از سرمایه‌گذاری‌های خارجی می‌شود، شکاف طبقاتی را افزایش داده و بر اقشار ضعیف و کم‌درآمد، فشار مضاعف وارد می‌کند و فعالیت‌های مخرب اقتصادی نیز احتکار و اختلاس را افزایش می‌دهد. تورم بر خلاف تصور عموم، می‌تواند مزایایی را نیز در بر داشته باشد: میزان اندکی از تورم، به پویایی تولید کمک کرده و باعث می‌شود سرمایه‌های راکد و سرگردان، به‌جای آنکه بلااستفاده باقی بمانند، خرج شده یا در فرآیندهای مولد، سرمایه‌گذاری شوند.

21 دقیقه

فصل دوم: کالاها

مشخصات کتاب صوتی

کتاب صوتی تورم را دور بزنید اثری از کندریک فرناندز در حوزه‌ی اقتصاد است. فرناندز در این کتاب، با زبانی ساده، تعریفی مقدماتی از تورم ارائه داده است. او همچنین آثارِ مخرب تورم را بر پس‌اندازهای افراد و سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان بررسی کرده و راهکارهایی را جهت مقابله با این پدیده معرفی می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی تورم را دور بزنید

اگر اطلاعات اندکی درباره‌ی تورم دارید و علاقه‌مند هستید با این مفهوم بیشتر آشنا شوید و راه‌هایی را برای مقابله با آن فرا گیرید، کتاب صوتی تورم را دور بزنید برای شماست.

در بخشی از کتاب صوتی تورم را دور بزنید: تکنیک‌های سرمایه‌ گذاری برای دستیابی به سود می‌شنویم

کندریک فرناندز در کتاب صوتی تورم را دور بزنید، راهکارهایی را معرفی می‌کند تا با به‌کارگیریِ آن‌ها، از پس‌انداز خود محافظت کرده و سرمایه‌گذاری‌های مؤثرتر و ایمن‌تری داشته باشید. او ویژگی‌های انواعِ دارایی‌ها را برمی‌شمارد و یک برنامه‌ی عملی را جهت مواجهه با پیچیده‌ترین حالات ممکن تورمی ارائه می‌دهد. کتاب صوتی تورم را دور بزنید، با ترجمه‌ی لیلی پسندیده و خوانش حامد بیطرفان، توسط نشر شادن پژواک، ناشر کتاب‌های دیجیتال به انتشار رسیده است.

در نکوداشت کتاب صوتی تورم را دور بزنید

  • مطالعه‌ی کتاب تورم را دور بزنید به تمام کسانی که در پیِ یافتن اطلاعاتی درباره‌ی شیوه‌ی خرج کردنِ منابع مالی و تضمین آینده‌ای امن‌تر و مرفه‌تر برای خود هستند، به‌شدت توصیه می‌شود. (RealDeal)

کتاب صوتی تورم را دور بزنید مناسب چه کسانی است؟

اما تورم چیست؟ کندریک فرناندز در کتاب صوتی تورم را دور بزنید، به زبان ساده این مفهوم را توضیح داده است: به فرآیند افزایش قیمت کالاها و خدمات در یک جامعه به‌طور پیوسته و مداوم و در یک بازه‌ی زمانی مشخص به‌اصطلاح تورم گفته می‌شود. تورم از قدرتِ خرید افراد می‌کاهد اما این کاهش، برای همه‌ی افراد و در مورد تمامی کالاها و خدمات یکسان نیست که همین موضوع، پیش‌بینی شرایط اقتصادی آن جامعه و تجزیه و تحلیل سود و زیانِ فرصت‌های آتیِ سرمایه‌گذاری را با مشکل مواجه می‌کند. به باور اقتصاددانان، تورم به دو دلیل به‌وجود می‌آید: کاهش عرضه یا افزایش تقاضا و نیز رشد عرضه‌ی پول مازاد بر شتاب رشد اقتصادی (رشد نقدینگی). هنگامی که تعادل میان عرضه و تقاضا به‌هم می‌خورد، به این معنی که یا تقاضا در بازار افزایش می‌یابد یا از میزان عرضه کاسته می‌شود، قیمت کالا افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه تورم ایجاد می‌شود. ادامه‌دار شدنِ این عدمِ تعادل، به ایجاد تورم مزمن منجر می‌شود.

18 دقیقه

فصل اول: فلزات گران‌بها

چرا کالاها عملکرد خوبی در مقابل تورم دارند؟ همان‌طور که گفته شد، تورم قدرت خرید واحد پولی را کاهش می‌دهد یا به عبارت دیگر، همه‌چیز گران‌تر می‌شود. اقلامی که همیشه مورد تقاضا هستند، به‌طور پیوسته افزایش قیمت دارند. این‌جاست که باید به کالاها توجه کرد. وقتی روی یک کالا سرمایه‌گذاری می‌کنید، اساساً با پولی معامله می‌کنید که به مرور زمان ارزش آن به‌دلیل تورم کمتر می‌شود و در قبال آن، چیزی به‌دست می‌آورید که ارزش آن در طول زمان افزایش پیدا می‌کند. اگر در طولانی‌مدت روی کالاها سرمایه‌گذاری کنید، می‌شود گفت از اثر تورم ایمن خواهید بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

کندریک فرناندز (Kendrick Fernandez) در کتاب صوتی تورم را دور بزنید (Hack Inflation) بر موضوع تورم متمرکز است. فرناندز در این کتاب، برخی از ابزارها و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری را که می‌توانند در خنثی کردن اثر تورم بر دارایی‌های شخصی مؤثر باشند، شرح داده است. او طبقه‌بندی‌های مختلف دارایی‌ها را معرفی کرده و توضیح می‌دهد که هر کدام از آن‌ها، در مقابل تورم و فشارهای اقتصادی، چه عملکردی دارند. فرناندز همچنین به موضوع سرمایه‌گذاری‌ و شیوه‌های کارآمد آن پرداخته و معایب و مزایای هر نوع سرمایه‌گذاری را نیز توضیح می‌دهد. اَبَر تورم، چیستی، علت بروز و راه مقابله با آن نیز از جمله مطالبی است که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

سرمایه‌گذاران کالاها را به دو دسته‌ی کالای نرم و کالای سخت تقسیم کرده‌اند. اقلامی مانند گندم، ذرت، سویا و به‌طور کلی کالاهایی که رشد می‌کنند یا کالاهایی مانند گاو که در دامداری پرورش پیدا می‌کنند، کالای نرم نامیده می‌شوند و اقلامی مثل نفت که دسترسی به آن نیاز به استخراج از زمین، حفاری یا معدن دارد، در دسته‌ی کالاهای سخت قرار می‌گیرند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی تورم را دور بزنید

معرفی کتاب صوتی تورم را دور بزنید: تکنیک‌های سرمایه‌ گذاری برای دستیابی به سود

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%85-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B2%D9%86%DB%8C%D8%AF/book/79747