معرفی و دانلود کتاب صوتی تیره‌ بختان | فئودور داستایوفسکی | واوخوان

۲ دقیقه

بخش پنجاه‌ودوم

۳ دقیقه

بخش پنجاه‌وپنجم

۳ دقیقه

بخش سی‌وچهارم

۷ دقیقه

بخش بیست‌وهفتم

۸ دقیقه

بخش پنجاه‌وهفتم

مشخصات کتاب صوتی

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D9%86/book/72174

راستش را بخواهید فکر می‌کردم در نامه‌تان شوخی می‌کردید. بی‌نهایت معذب شدم از این که دریافتم آنطور از من رنجیده‌اید. دوست و حامی من! اگر فکر کنید آدم بی‌عاطفه و حق‌ناشناسی هستم درباره‌ام اشتباه کرده‌اید. از این که آن همه در برابر دشمنانم از من حمایت کردید و در برابر کینه و ستم آن‌ها پشتیبانم بوده‌اید سپاسگزار و قدردانم. همواره دعاتان خواهم کرد و اگر خدا دعایم را مستجاب کند شادی و سرور ارزانی‌تان خواهد داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲ دقیقه

بخش چهل‌وچهارم

۳ دقیقه

بخش پنجاه‌وششم

۱ دقیقه

بخش پنجاه‌وسوم

۶ دقیقه

بخش چهل‌وهفتم

۴ دقیقه

بخش پنجاه‌ویکم

۹ دقیقه

بخش بیست‌وچهارم

۳ دقیقه

بخش بیست‌وششم

کتاب صوتی تیره بختان حاصل دل‌مشغولی‌های اجتماعی فئودور داستایوفسکی است. این نویسنده‌ی جوان که می‌بیند چهره‌ی تاریک فقر بسیاری از اطرافیانش را در خود فروبرده، چاره‌ی کار را نوشتن داستانی می‌داند که به دقت اوضاع و احوال جامعه‌اش را توصیف کند. پیکره‌ی اصلی کتاب صوتی تیره بختان را نامه‌هایی می‌سازد که پیرمردی فقیر و کم‌سواد اما شریف برای دختری که در همسایگی او زندگی می‌کند نوشته است. دخترک زیبا هم مانند همسایه‌ی پیرش در فقر و نداری زندگی می‌کند. برای اینکه روسیه‌ی معاصر داستایوسکی را بشناسید، نه به کتاب‌های تاریخ نیاز دارید و نه مستندهای تاریخی چیزی را به شما نشان می‌دهند. همه چیز همین جاست! فئودور داستایوفسکی در توصیف جامعه‌‌ی طبقاتی روسیه و فشاری که به قشر ضعیف وارد می‌شد، از بازگو کردن هیچ واقعیتی غافل نبوده است. کتاب صوتی تیره بختان بهتر از هر کلاس تاریخی، شما را با گذشته‌ی مردم روسیه آشنا می‌کند.

۷ دقیقه

بخش بیست‌ونهم

کتاب تیره بختان را انتشارات چلچله با ترجمه‌ی کاظم خلخالی به چاپ رسانده و نشر صوتی واوخوان نیز آن را با صدای سینا ایجادی و حورا طالبی منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی تیره بختان

کتاب صوتی تیره بختان مناسب چه کسانی است؟

هنگامی که هنوز کسی از ظهور نابغه‌ی داستان‌نویسی، فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky) باخبر نشده بود، این نویسنده‌ی جوان اولین داستان بلندش را به نام تیره بختان (Poor Folk) به نگارش درآورد و آن را به دوستش گریگاروویچ سپرد تا نظر او را درمورد این داستان جویا شود. غافل از اینکه کتاب او دست‌به‌دست می‌چرخد تا گذارش به دفتر بلینسکی، منتقد مشهور آن زمان می‌افتد. این منتقد که از خواندن رمان تیره بختان شگفت‌زده شده بود، شخصاً به سراغ داستایوفسکی می‌رود تا خبر ظهور یکی از بزرگترین مشاهیر داستان‌نویسی را بدهد.

فئودور داستایوفسکی در سال 1821 دیده به جهان گشود و به سال 1881 از دنیا رفت. کتاب «داستایوفسکی»، نوشته‌ی «رابرت برد»؛ و کتاب «داستایوفسکی: جدال شک و ایمان»، نوشته‌ی «ادوارد هالت کار» دو سرگذشت‌نامه از زندگی پرفرازونشیب فئودور داستایوفسکی هستند. رمان‌ها و کتاب‌های این نویسنده‌ی نابغه، از جمله: «یادداشت‌های زیرزمینی»، «جنایت و مکافات»، «ابله» و «تسخیر‌شدگان» از شاهکارهای ادبیات کلاسیک جهان به شمار می‌آیند.

در بخشی از کتاب صوتی تیره‌ بختان می‌شنویم

۵ دقیقه

بخش بیست‌وپنجم

۲ دقیقه

بخش بیست‌ودوم

علاقمندان ادبیات کلاسیک روسیه، به‌ویژه داستان‌های اجتماعی، شنیدن این کتاب صوتی را هرگز از دست ندهند.

با فئودور داستایوفسکی بیشتر آشنا شویم

۶ دقیقه

بخش چهل‌وپنجم

اگر هرگز از سرزمین روسیه و مردمش دیدن نکرده‌اید و کل آشنایی شما با فرهنگ روسیه به خواندن چند داستان و رمان خلاصه شود، جای نگرانی نیست. فئودور داستایوفسکی در توصیف شخصیت‌ها و زمانه‌ی ایشان آن‌قدر جزئی‌نگر و واقع‌بین است که باوجود‌ اختلاف فرهنگی هم خواننده‌ی فارسی‌زبان می‌تواند با اتفاق‌های داستان و دغدغه‌های شخصیت‌ها به‌خوبی ارتباط برقرار کند.

۱ دقیقه

بخش بیست‌وهشتم

۴ دقیقه

بخش بیست‌وسوم

۱ دقیقه

بخش پنجاه‌وچهارم

هنگامی که فقر با شرافت آراسته می‌شود! کتاب صوتی تیره‌ بختان، اثر فئودور داستایوفسکی روایتگر شوربختانی است که با فقر در جدال هستند. نویسنده از لابه‌لای نامه‌ای که یک مرد میانسال برای بانوی جوانی نوشته، چهره‌ی شوم فقر را به ما نشان می‌دهد؛ چهره‌ای که این‌بار با شرافت انسان سربلند می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی تیره بختان

کتاب صوتی تیره بختان، روایتی خواندنی از نامه‌نگاری‌های دو شخصیت است که نماینده‌ی مردم فقیر روسیه در زمان خود به حساب می‌آیند. رمانی است که نخستین قدم‌های فئودور داستایوفسکی را در مسیر تبدیل شدن به نابغه‌ی رمان‌نویسی نشان می‌دهد. صراحت کلام و لحن کوبنده‌ی نویسنده، این داستان را به یکی از تأثیرگذارترین کتاب‌های ادبیات کلاسیک روسیه تبدیل کرده است.

۸ دقیقه

فصل بیست‌ویکم

نهم آوریل: ماکار آلکساویچ عزیزم! دوست و دلسوز من! راستش شرم نمی‌کنید که این چنین عصبانی و دگرگون می‌شوید؟ واقعا من می‌توانم شما را ناراحت کنم؟ می‌دانم که اغلب سربه‌هوا هستم اما هرگز فکرش را هم نمی‌کنم که شما حرف‌های مرا به‌عنوان مسخره به خودتان تلقی کنید. مطمئن باشید که نمی‌توانم شخصیت و سن و سالتان را موضوع خنده قرار دهم. علت تمام این‌ها بی‌فکری من است و بیش از این‌ها علتش افسردگی خودم است. افسردگی و کسالت چه کارها که نمی‌کند!

معرفی کتاب صوتی تیره‌ بختان