معرفی و دانلود کتاب صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی | ارنست همینگوی | شادن پژواک

کتاب صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی، داستانی کوتاه از نویسنده‌ی برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات، ارنست همینگوی است که برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شود. در این داستانِ زندگی‌نامه‌وار و جذاب که شباهت زیادی با کتاب پیرمرد و دریا دارد، نویسنده‌ای به نام ارنست همینگوی و چند ماهیگیر به شکارِ یک نیزه‌ماهی می‌روند.

درباره‌ی کتاب صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی

بهش اطمینان دادم و گفتم:

– دو تا ماهیگیر هیکلی و قوی که از دریا برگشتن.

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) یکی از مهم‌ترین نویسندگان قرن بیستم به‌شمار می‌رود. او در سال 1954 برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات شد. از مشهورترین آثار این نویسنده، کتاب «پیرمرد و دریا» است که در آن ماهیگیر پیری به نام سانتیاگو، یک نیزه‌ماهی غول‌پیکر را شکار می‌کند و پس از آن درگیر ماجراهایی غریب و تکان‌دهنده می‌شود. این داستان، محبوبیت زیادی در بین خوانندگان پیدا کرد و بسیاری از منتقدین آن را استعاره‌ای بی‌نظیر دال بر نبرد بشر با طبیعت دانستند. کتاب صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی (Pursuit As Happiness) که اثری منتشرنشده از ارنست همینگوی است، از نظر ساختار و فضای داستانی شباهت زیادی با کتاب پیرمرد و دریا دارد.

– فک می‌کنی یه نوشیدنی دیگه برام ضرر داره؟

آن یکی گفت:

– ببینم شماها اسرار مگو دارین؟


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D9%87-%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B4%D8%A8%D8%AE%D8%AA%DB%8C/book/79745

اگر به داستان‌های زندگی‌نامه‌ای و رئالیستی علاقه‌مندید و یا از سبک مینیمالیستی ارنست همینگوی لذت می‌برید، شنیدن این کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی می‌شنویم

– معلومه که نه کاپیتان. توی همه‌شون یه کمی نی‌شکره با یه کمی آبلیمو و آلبالو. هیچ‌کدوم‌شون هم ضرر نداره.

همان‌وقت دو دختری که آشنای من بودند، وارد کافه شدند. چهره‌های زیبایی داشتند و برای آن‌وقت عصر، شاداب و باطراوت بودند. یکی‌شان به زبان اسپانیایی گفت:

یکی از دخترا پرسید:

کتاب جستجو به مثابه‌ی خوشبختی برای اولین‌بار توسط زهره مرصوص ترجمه شده است و نشر صوتی شادن پژواک، نسخه‌ی صوتی این کتاب را با گویندگی مهیار ستاری منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب جستجو به مثابه‌ی خوشبختی

  • این کتاب بدون اینکه توصیف‌های ادبی و زیبایی داشته باشد، فضایی روشن و شفاف را ترسیم می‌کند که به‌سادگی قابل احساس است. (وولف دیتریش، نویسنده)
  • اگر از علاقه‌مندان به آثار ارنست همینگوی هستید، شدیداً به شما توصیه می‌کنم این کتاب را تهیه کنید. (وب‌سایت The Inquiring Reader)
  • خواندن این داستان باعث می‌شود پینه‌های دست ارنست همینگوی و همینطور سختی‌هایی را که او برای شکار یک ماهی غول‌پیکر در سواحل کوبا تحمل می‌کند، لمس کنید. (وب‌سایت Pillar to Post)

کتاب صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی برای چه کسانی مناسب است؟

پرسیدم:

معرفی کتاب صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی

– خوش‌وبش نداریم کاپیتان.

– ماهیگیرا.

داستان صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی را شان همینگوی، نوه‌ی ارنست همینگوی، در میان دست‌نوشته‌های آرشیو‌شده‌ی موجود در موزه‌ی جان اف کندی کشف کرده است. شان همینگوی باور دارد این داستان واقعیت و خیال را در هم می‌آمیزد و همانند دیگر اثر زندگی‌نامه‌ای ارنست همینگوی، «جشن بی‌زمان»، داستانی‌ست که برخی واقعیت‌های زندگی این نویسنده را روشن می‌سازد. نام این داستان را شان همینگوی بر اساس یکی از فصل‌های کتاب «تپه‌های سبز آفریقا» انتخاب کرده است.

– خوش‌و‌بش نداریم خوزه.

خوزه گفت:

برخی از منتقدین، داستان صوتی جستجو به مثابه‌ی خوشبختی را نه فقط یک اثر داستانی، که اثری زندگی‌نامه‌ای می‌دانند؛ ادعایی که به نظر می‌رسد دور از حقیقت نباشد: خود ارنست همینگوی در قالب یک شخصیت داستانی در این قصه حضور دارد. رخدادهای داستان در حوالی دهه‌ی 1930 روایت می‌شوند که همزمان با زمان حضور نویسنده‌ی آمریکایی در کوباست.

آقای خوزه رو به من گفت: