معرفی و دانلود کتاب صوتی جنس ضعیف | اوریانا فالاچی | انتشارات رمانو

34 دقیقه

فصل ششم – بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

درحالی‌که با بی‌خیالی به اطرافم نگاه می‌کردم، متوجه او شدم. راستش را بخواهید، در نگاه اول، متوجه زن بودن او نشدم. زیرا از دور، هیچ شباهتی به زن‌ها نداشت. درواقع از دور فقط صورت، بدن و یک جفت دست و پا مشخص بود. به نظر شبیه یک شیء بی‌جان و شکستنی می‌آمد که گروهی از مردان سفیدپوش، او را با احتیاط حمل می‌کردند. گویی از شکستن آن می‌ترسیدند. سرتاپای او را با پارچه‌ی قرمزرنگی پوشانیده بودند. درست مانند زمانی که در غرب، در میدان عمومی، از یک مجسمه رونمایی می‌کنند. سرتاپایش را با طلا و نقره تزئین کرده بودند؛ به‌طوری‌که در تاریکی شب برق می‌زد. از زیر پارچه هیچ چیز نمایان نبود. دست و پایش دیده نمی‌شد. اصلاً معلوم نبود چه چیزی در زیر پارچه‌ی قرمزرنگ مخفی شده است. بیشتر شبیه شفیره‌ای بود که ندانسته و با پای خود به ته چاه می‌رود و از آینده‌ای که در انتظارش است، درکی ندارد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

47 دقیقه

فصل چهارم – بخش دوم

کتاب صوتی جنس ضعیف برای طیف وسیعی از مخاطبان، با سلیقه‌های متکثر، جذاب و مفید خواهد بود؛ از علاقه‌مندان به مباحث اجتماعی، جامعه‌شناختی و مردم‌شناختی گرفته تا مخاطبان کتاب‌های فمنیستی، تاریخی و سیاسی.

در بخشی از کتاب صوتی جنس ضعیف می‌شنویم

معرفی و دانلود کتاب صوتی جنس ضعیف

به این صورت، اوریانا فالاچی، با وجود همه‌ی خطرات، اضطراب‌ها و البته هیجان‌ها، سفر خود را همراه با یک عکاس آغاز می‌کند، از ایتالیا به پاکستان و از آن‌جا به هندوستان می‌رود. به همین ترتیب چرخه‌ی سفر او از مالزی، هنگ‌کنگ، ژاپن، هاوایی و آمریکا می‌گذرد و در نهایت دوباره به ایتالیا ختم می‌شود. کتاب صوتی جنس ضعیف با روایت وضعیت زنان در پاکستان آغاز می‌شود؛ جایی که دختران را در پوشش‌هایی پارچه‌ای می‌پیچیدند و آن‌ها را مجبور به ازدواج با مردانی غریبه می‌کردند. سپس به هندوستان می‌رسد؛ سرزمینی که زنانش ترجیح می‌دادند همراه با شوهران خود بمیرند، تا اینکه بیوه شوند. به همین ترتیب اوریانا فالاچی، در جست‌وجوی سرزمینی که زنان شاد و خوشبختی داشته باشد، سفرش را ادامه می‌دهد و در انتها به دنبال پاسخ به این پرسش می‌رود که آیا زنان در غرب، از شرق خوشبخت‌تر هستند؟!

60 دقیقه

فصل پنجم – بخش اول

45 دقیقه

فصل دوم – بخش دوم

یک شب که اوریانا فالاچی با یکی از دوستان خود قرار شام داشت، نظرات عجیبی را از او شنید. دوست او، زن جوان و بسیار موفقی بود که بسیاری از مردان، حسرت جایگاه او را داشتند؛ اما بااین‌حال احساس بدبختی و ضعف عجیبی می‌کرد. فالاچی که غافلگیر شده بود، ناگهان به این فکر افتاد که به‌راستی زنان، جدای از مردان، مشکلات ویژه و منحصر به خودشان را دارند؛ صرفاً به این دلیل که زن هستند. درواقع «زن بودن» آن‌ها را از بسیاری موقعیت‌ها و فرصت‌ها محروم می‌کند و این یک واقعیت است. از آن شب بود که اوریانا فالاچی تصمیم گرفت به کشورهای دیگر سفر کند تا متوجه شود که وضعیت زنان در بقیه‌ی نقاط جهان به چه صورت است. قصد او از این سفر، بررسی موقعیت‌ها و دلایلی بود که در آن، زنان به دلیل جنسیت خود، سرکوب می‌شدند. این جرقه و این سفر، مدتی بعد کتاب صوتی جنس ضعیف را در اختیار مخاطبان این روزنامه‌نگار قرار دادند.

54 دقیقه

فصل چهارم – بخش اول

در کدام یک از کشورهای جهان و در کدام قاره، زن‌ها خوشبخت‌تر هستند و زندگی بهتری دارند؟ این سؤالی بود که اوریانا فالاچی (Oriana Fallaci)، روزنامه‌نگار مشهور را به کشورهای آسیایی و شرقی کشاند و منجر به تألیف کتاب صوتی جنس ضعیف (The Useless Sex) شد. درواقع ایده‌ی اصلی این کتاب را، مدیر روزنامه‌ای که فالاچی در آن زمان از خبرنگارانش بود، مطرح کرد. او پیشنهاد داد که اوریانا فالاچی برای تهیه‌ی یک گزارش از وضعیت زنان به دور دنیا و خصوصاً شرق سفر کند. جالب این‌جاست که در ابتدا، فالاچی مایل به تهیه‌ی چنین گزارشی نبود. درواقع سفر به شرق، برای او بسیار جذاب و فریبنده بود، اما علت کار کردن روی مسائل زنان را درک نمی‌کرد. به این دلیل که از نظر او، این توجه ویژه، مانند این بود که زنان را موجوداتی جداگانه بدانیم و آن‌‌ها را از بقیه‌ی انسان‌ها جدا کنیم. اما درست مدتی پیش از این سفر، اتفاقی افتاد که نظر این خبرنگار را به‌کلی تغییر داد.

همراه با یکی از مشهورترین خبرنگارهای تاریخ، یعنی اوریانا فالاچی، در کتاب صوتی جنس ضعیف به نقاط مختلف جهان سفر کرده و وضعیت زنان را از نزدیک مشاهده خواهیم کرد. در این سفر فرهنگ‌های بسیار متنوع و اغلب سرکوب‌گر را در برخورد با زنان شاهد خواهیم بود؛ از نشانه‌ها و ویژگی‌های مادرسالاریِ درحال‌انقراض در مالزی گرفته، تا ازدواج اجباری دختران در پاکستان، وجود چند همسری در چین و فعالیت‌های سیاسی و دولتی زنان در هند.

درباره‌ی کتاب صوتی جنس ضعیف

کتاب صوتی جنس ضعیف را نشر صوتی رمانو با صدای آیلار محمدی و براساس ترجمه‌ی منا تقوی فر منتشر کرده و نسخه‌ی متنی کتاب را انتشارات آتیسا به چاپ رسانده است.

کتاب صوتی جنس ضعیف برای چه کسانی مناسب است؟

64 دقیقه

فصل پنجم – بخش دوم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AC%D9%86%D8%B3-%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D9%81/book/79463

54 دقیقه

فصل ششم – بخش اول

معرفی کتاب صوتی جنس ضعیف

53 دقیقه

فصل دوم – بخش اول