معرفی و دانلود کتاب صوتی جنگل | هارلن کوبن | آوانامه

رمان جنگل در ادامه، به 20 سال بعد و حال حاضر می‌آید. پل هم‌اکنون دادستانی مشهور است و مسئولیت پرونده‌ای مهم را برعهده دارد. او که به‌تنهایی باید از دختر شش‌ساله‌اش مراقبت کند، تلاش می‌کند ناراحتی برای خواهرش را به کناری بگذارد و با مسئولیت‌ها و مشکلاتِ فعلی‌اش درگیر شود. اما زمانی که فردی به قتل می‌رسد و پلیس این فرضیه را مطرح می‌کند که مقتول، یکی از همان نوجوانان گم‌شده است، پل دوباره با گذشته‌ی تاریک و غم‌بار خود مواجه می‌شود.

– خانم پرز دروغ گفت.

– نه. ولی دوست‌دخترش رو پیدا کردیم. یا حداقل فکر می‌کنم دوست‌دخترش باشه. به هر حال، با هم دوستن.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84/book/79712

باور نمی‌کردم. پرسیدم: به چیز جدیدی توی پرونده رسیدین؟

– آدرسش رو دارین؟

صبح روز بعد، زود به دفترم رفتم. نیم ساعت بعد، باید شامیک جانسون را برای شهادت می‌بردم. می‌خواستم یادداشت‌هایم را مرور کنم. وقتی ساعت 9 شد، به کارآگاه یورک زنگ زدم. گفتم:

رمان جنگل را به همان اندازه که می‌توان رمانی جنایی به‌شمار آورد، می‌توان رمانی دادگاهی نیز دانست. پرونده‌ای که پل کوپلند به‌عنوان دادستان مسئولیت آن را برعهده گرفته است، مربوط به زنی سیاه‌پوست است که توسط دو جوان سفیدپوست ثروتمند مورد اذیت‌وآزار قرار گرفته. پل برای پیگیری حقوق زن سیاه‌پوست، باید با برخی از خانواده‌های قدرتمند شهر و همینطور سیستم قضایی-پلیسی آمریکا دربیفتد. هارلن کوبن به‌خوبی توانسته بخش‌های جنایی این رمان را با بخش‌های دادگاهی آن پیوند بزند و همین مسئله جذابیت ویژه‌ای به کتاب جنگل بخشیده است.

– آره. چرا که نه؟ اون از قبل فکر می‌کرد اون مرد پسرش نیست. طبیعیه.

کتاب صوتی جنگل رمانی جنایی-دادگاهی‌ست که توسط نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز، هارلن کوبن نوشته شده است. در این رمان، یک دادستان به نام پل کوپلند، که خواهرش سال‌ها پیش به همراه سه نفر از دوستانش در جنگلی ناپدید شده است، به شواهدی جدید در مورد خواهر گم‌شده‌اش دست پیدا می‌کند و برای پیدا کردن حقیقت دست‌به‌کار می‌شود. اما حقیقت، آن چیزی نیست که او تصور می‌کند…

درباره‌ی کتاب صوتی جنگل

– درباره‌ی اینکه کدوم دست پسرش زخمیه اشتباه کرد؟

– شاید فقط اشتباه کرده.

داستانِ کتاب صوتی جنگل (The Woods) نوشته‌ی هارلن کوبن (Harlan Coben)، از زمانی شروع می‌شود که چهار نوجوان در میانه‌ی شب، به جنگل می‌روند و دیگر بازنمی‌گردند. پس از جست‌و‌جوهای بسیار پلیس و اهالی، جسد به قتل‌رسیده‌ی دو نوجوان پیدا می‌شود، ولی از دو نفر دیگر، که یکی‌شان دختری به نام کَسی کوپلند بوده است، هیچ‌خبری نمی‌شود. خانواده‌ی کوپلند پس از این اتفاق از هم می‌پاشد و پل کوپلند، برادرِ بزرگ‌ترِ کَسی، تا سال‌ها برای خواهرش سوگواری می‌کند.

به توضیحاتم گوش داد. وقتی تمام شد، یورک تکرار کرد:

معرفی کتاب صوتی جنگل

کتاب جنگل، توسط انتشارات آموت و با ترجمه‌ی محدثه احمدی منتشر شده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب را نشر صوتی آوانامه به گویندگی سلمان ظاهری و شهره روحی تهیه کرده است.

نکوداشت‌های کتاب جنگل

  • یک داستان سرزنده و سریع که پر است از پیچش‌های داستانی عجیب‌وغریبی که از اصلی‌ترین مزیت‌های آثار هارلن کوبن به‌شمار می‌روند. (The Washington Post)
  • هارلن کوبن در این کتاب، یک کمپ تابستانی ایده‌آل را به یک کابوس ابدی تبدیل می‌کند. (The Columbus Dispatch)
  • کتاب جنگل بهترین کتابی‌ست که هارلن کوبن نوشته است. (Chicago Sun Times)
  • یکی از بهترین آثار هارلن کوبن که حتماً باید آن را بخوانید. (Library Journal)

اقتباس سینمایی از کتاب جنگل

– دروغ گفت. فکر نمی‌کنین شاید عمدی نبوده؟

اگر به داستان‌های جنایی و معمایی علاقه‌مندید، شنیدن این کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود. ازطرف دیگر، علاقه‌مندان به داستان‌ها و رمان‌های دادگاهی نیز از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی جنگل می‌شنویم

شبکه‌ی نتفلیکس در سال 2020 یک مینی‌سریالِ شش قسمتی به زبان لهستانی بر اساس رمان جنگل ساخت. در این سریال که خود هارلن کوبن سازنده‌ی آن بود، گژگوش دامینتسکی (Grzegorz Damięcki) و آگنیشکا گروخوفسکا (Agnieszka Grochowska) به نقش‌آفرینی پرداختند. این دومین سریال به زبان لهستانی است که این شبکه تهیه کرده است و پنجمین سریالی به‌شمار می‌رود که بر اساس آثار هارلن کوبن نوشته شده است.

کتاب صوتی جنگل برای چه کسانی مناسب است؟

– ما فکر می‌کنیم سانتیاگو در نیوجرسی زندگی می‌کرده.

گفتم: یعنی چی؟

معرفی و دانلود کتاب صوتی جنگل