معرفی و دانلود کتاب صوتی جن شیشه مربا | آنی دالتون | رادیو گوشه

و با دقت چهار انگشتش را بلند کرد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AC%D9%86-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D8%A7/book/77572

تایلر نزدیک بود جیغ بزند. جنش واقعاً بانمک بود. بانمک، موفرفری و حدوداً چهار ساله. جن گفت:

– من بچه نیستم. این همه شمع رو کیکم داشتم. نگاه کن.

– هی. این بچه‌جن از کجا اومده؟

در ادامه‌ی کتاب صوتی جن شیشه مربا، تایلر در مدرسه با دوستانش در مورد علاءالدین و چراغ جادویش حرف می‌زنند و تایلر به دوستانش می‌گوید که او احساس می‌کند علاءالدین بسیار احمق است و اگر خودش به جای او بود از چراغ جادو استفاده‌ی بهتری می‌کرد. زمانی که معلم‌شان می‌گوید قرار است مدرسه‌شان یک بازارچه‌ی تابستانی برپا کند، تایلر هیجان‌زده می‌شود که شاید بتواند در این بازارچه که همه در آنجا چیزهای قدیمی و به‌دردنخورشان را می‌فروشند، یک چراغ جادو پیدا کند که جنی داخلش باشد و آرزوهایش را برآورده کند.

کتاب صوتی جن شیشه مربا داستانی جذاب و سرگرم‌کننده برای کودکان است که توسط آنی دالتون نوشته شده است. در این داستان، ما با تایلر آشنا می‌شویم که بعد از تمیز کردن یک شیشه‌ی مربا، با جنی مواجه می‌شود که آرزو‌هایش را برآورده می‌کند. اما این جن یک جنِ عادی نیست و قضایا آن‌طور که تایلر می‌خواهد به پیش نمی‌رود.

درباره‌ی کتاب صوتی جن شیشه مربا

آنی دالتون (متولد 1948) نویسنده‌ی بریتانیایی‌ست. او پس از تجربه‌ی شغل‌های متعددی مانند پیشخدمتی و کار در کارخانه، در زمانی که فرزندانش به مدرسه می‌رفتند اولین رمانش را نوشت. آنی دالتون مدتی نیز در یکی از زندان‌های بریتانیا به زندانیان کمک می‌کرد یک نمایش موزیکال بر اساس زندگی‌شان بنویسند. او بیش از 30 کتاب برای کودکان نوشته است و مجموعه‌ی پرطرفدار و پرفروش «مدرسه فرشته‌ها» از آثار اوست. از افتخارات این نویسنده، می‌توان به این اشاره کرد که او دو بار نامزد دریافت مدال کارنگی شده است که یکی از معتبر‌ترین جوایز اهدایی به ادبیات کودکان به شمار می‌رود. از آثار ترجمه شده‌ی آنی دالتون می‌توان به کتاب‌های «موج‌سازی» و «موزه نیمه شب» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی جن شیشه مربا می‌شنویم

از کتاب جن شیشه مربا، ترجمه‌ی دیگری نیز به نام «جن کوزه‌ی مربا» وجود دارد. این کتاب توسط بیتا ابراهیمی ترجمه شده و کتاب‌های کیمیا (وابسته به انتشارات هرمس) آن را منتشر کرده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب را انتشارات رادیو گوشه به گویندگی آرش راسخ تهیه کرده است.

کتاب صوتی جن شیشه مربا برای چه کسانی مناسب است؟

– جنِ تو اصلاً ترسناک نیست. بانمک هم هست.

تایلر در بازارچه هیچ چراغ جادویی پیدا نمی‌کند؛ او فقط یک شیشه‌ی مربا پیدا می‌کند که یک بچه جن دارد که آن‌قدر‌ها هم بلد نیست آرزو برآورده کند. در ادامه‌ی کتاب صوتی جن شیشه مربا، ما ماجراهایی که تایلر و خواهر کوچک‌ترش با این بچه جن دارند را می‌شنویم.

شنیدن کتاب صوتیِ بامزه و سرگرم‌کننده‌ی جن شیشه مربا به کودکان 6 تا 10 سال توصیه می‌شود.

با آنی دالتون بیشتر آشنا شویم

بعد ناگهان حیرت‌زده پرسید:

ناگهان ابر جادویی محو شد و بالاخره تایلر جنش را دید. سیمونه کِرکر خندید و گفت:

جن با عصبانیت گفت:

آنی دالتون (Annie Dalton) در کتاب صوتی جن شیشه مربا (The Jam Jar Genie) ما را با تایلر و خانواده‌اش آشنا می‌کند. خانواده‌ی تایلر اخیراً با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و حتی ماشین‌شان نیز خراب شده است. تایلر از صمیم قلب دوست دارد بتواند به پدر و مادرش کمک کند ولی راهی به ذهنش نمی‌رسد. او دوست داشت بزرگ می‌بود و کار می‌کرد و هرچه پول در می‌آورد را به پدر و مادرش می‌داد؛ ولی او هنوز یک بچه است و باید به مدرسه برود.

– دمپایی مسخره‌ام گیر کرده.

– مامان جلوی تلویزیون خوابش برد.

رُز وارد شد و گفت:

معرفی کتاب صوتی جن شیشه مربا