معرفی و دانلود کتاب صوتی حاجی مراد | صادق هدایت | انتشارات گیوا

نام صادق هدایت، معمولاً با اسم مشهورترین کتابش، یعنی «بوف کور» همراه می‌شود. بوف کور را بسیاری از نویسندگان و آشنایان با ادبیات ایران و جهان، درخشان‌ترین اثر در ادبیات معاصر فارسی می‌دانند. همین دلیل به‌تنهایی، کافی است تا صادق هدایت را از مهم‌ترین نویسندگان زبان فارسی در دوران معاصر بنامیم. او نویسنده‌ای بود که سهم زیادی در جریان روشنفکری ایران و وارد کردن داستان مدرن به این کشور داشت.

کتاب صوتی حاجی مراد برای علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه فارسی و داستان‌هایی با مضمون اجتماعی و انتقادی مناسب است.

با صادق هدایت بیشتر آشنا شویم

در کتاب صوتی حاجی مراد داستان مردی را می‌شنوید که توقع دارد زنش بدون هیچ چون‌وچرایی مطیع او باشد. اما چون زنش زیر بار این حرف‌ها نمی‌رود، او را سرکش می‌داند و هرازگاهی او را کتک می‌زند تا ادب شود. حاجی مراد با یک لحظه تصور اینکه زنش بی‌اجازه‌ی او کاری کرده، خونش به جوش می‌آید و خودش را هم به دردسر می‌اندازد.

یک بازار است و یک حاجی‌مراد. حاجی‌مراد آن‌قدر شناس و معتبر شده که دیگر روی اسمش قسم می‌خورند. صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در کتاب صوتی حاجی مراد، روایتگر ماجرای زندگی حاج مراد، مرد مغروری است که همه‌ی هویتش به اعتبار و احترامی که نزد مردم دارد، بند شده. حاجی مراد در زندگی شانس آورده و از اوج بدبختی و گدایی به جایگاهی رسیده که از مال‌ومنال بی‌نیاز شده است. اما هنوز یک‌جای زندگی‌اش می‌لنگد: زنش…

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AD%D8%A7%D8%AC%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AF/book/77794

معرفی کتاب صوتی حاجی مراد

رسید نزدیک کوچه‌ای که می‌رفت به طرف خانه‌شان. یک‌مرتبه به نظرش آمد که زنش از پهلوی او گذشت، رد شد و به او هیچ اعتنایی نکرد. آری، این زن او بود. نه اینکه حاجی مانند اغلب مردها، زن را از پشت چادر می‌شناخت، ولی زنش یک نشان مخصوصی داشت که در میان هزارتا زن، حاجی به آسانی زن خودش را پیدا می‌کرد. این زن او بود. از حاشیه‌ی سفید چادرش شناخت. جای تردید نبود. اما چطور شده بود که باز بدون اجازه‌ی حاجی این وقت روز از خانه بیرون آمده بود؟ در دکان هم که نیامده بود که کاری داشته باشد. آیا به کجا رفته بود؟ حاجی تند کرد. دید بلی، زن اوست. حالا به طرف خانه هم نمی‌رود. ناگهان از جا در رفت. نمی‌توانست جلوی خودش را بگیرد. می‌خواست او را گرفته، خفه بکند. بی‌اختیار داد زد: «شهربانو!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

مشخصات کتاب صوتی

صادق هدایت در سال 1281 در تهران متولد شد، چهل‌وهشت سال عمر خود را در کشورهایی مثل فرانسه، هندوستان و البته ایران گذراند و سپس، در سال 1330، هنگامی که ساکن پاریس بود، به زندگی خود پایان داد. «سه قطره خون»، «سگ ولگرد»، «اوسانه»، «آبجی‌خانوم» و «داش‌آکل» ازجمله آثار منتشرشده‌ی او هستند.

در بخشی از کتاب صوتی حاجی مراد می‌شنویم

کتاب صوتی حاجی مراد، روایتگر زندگی زنان و مردانی است که سرنوشت مشترکی دارند. مردانی که همیشه نقش طلبکار و زنانی که همیشه نقش قربانی و مقصر را در زندگی ایفا می‌کند؛ حتی زمانی که واقعاً تقصیری نداشته باشند. این کتاب صوتی را نشر صوتی گیوا با صدای حسین نصیری، بهرام سیف‌الدین و نرگس آجرلو در اختیار مخاطبان قرار داده است. این کتاب جلد 139 از مجموعه داستان کوتاه انتشارات گیوا است.

کتاب صوتی حاجی مراد برای چه کسانی مناسب است؟

در یک جامعه‌ی سنتی مردسالار، زن‌ها به هر بهانه‌ای سرزنش شده و در هر اتفاقی به‌عنوان مقصر معرفی می‌شوند. صادق هدایت در کتاب صوتی حاجی مراد، قصه‌ی مردی را روایت می‌کند که هرچقدر هم به زنش علاقه دارد، در انتها، فشار باورهای غلط جامعه اجازه نمی‌دهد که رابطه‌ی درستی با او داشته باشد. این داستان کوتاه، قصه‌ای انتقادی درباره‌ی فضای جامعه‌ی ایران است.

درباره‌ی کتاب صوتی حاجی مراد