معرفی و دانلود کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه: چهارچوب‌های شفاف خود را بنا نهید تا به آرامش برسید | ندرا گلاور تواب | نشر ماه آوا

34 دقیقه

یازده: روابط عاشقانه

44 دقیقه

نه: شما خود به چهارچوب‌هایتان چگونه احترام می‌گذارید؟

25 دقیقه

چهار: شش چهارچوب مهم و اساسی در زندگی

65 دقیقه

بخش اول: درک اهمیت و جایگاه مرزبندی در روابط – یک: درک اهمیت حفظ مرزها و خط قرمزها در روابط

50 دقیقه

سه: چرا روابطمان مبتنی بر چهارچوب‌های سالم نیست؟

25 دقیقه

پانزده: خب، حالا چه کنیم؟

مشخصات کتاب صوتی

41 دقیقه

هفت: خطر چهارچوب‌های مبهم
اگر به دنبال دستورالعمل‌هایی برای اصلاح و تنظیم مجدد روابطتان هستید و اگر احساس می‌کنید آرامش بیشتری در زندگی خود نیاز دارید، کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه را از دست ندهید.

با ندرا گلاور تواب بیشتر آشنا شویم

بسیاری از مشکلاتی که در روابطمان داریم، تنها با رعایت نکردن یک نکته‌ی ساده و البته اساسی به وجود آمده‌اند. ندرا گلاور تواب در کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه، رعایت نکردن خطر قرمزها و تعیین نکردن صریح آن‌ها را عاملی می‌داند که روابط ما و در نتیجه آرامشمان را تهدید می‌کند. این کتاب که از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است، با ارائه‌ی مثال‌هایی روشن و واقعی، اهمیت تعیین چهارچوب‌ها را به ما گوشزد می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه

14 دقیقه

شناسنامه – مقدمه

گاهی اوقات تنها به این دلیل که می‌ترسیم توسط دیگران پذیرفته نشویم و به اندازه‌ی کافی دوستمان نداشته باشند، از بیان صریح چهارچوب‌های خود و انجام رفتاری که دلخواه ماست خودداری می‌کنیم. گاهی هم مرزهای خود را به‌حد کافی مشخص نکرده‌ایم و طرف مقابل، ذهنیت مغشوشی نسبت به خطر قرمزهای ما دارد. در هر حالت، به اعتقاد ندار گلاور تواب در کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه، این ما هستیم که باید دست‌به‌کار شویم و حد و حدود خودمان و دیگران را مشخص کنیم. با این کار هم آرامش خود را تضمین کرده‌ایم و هم رابطه‌ی سالم‌تر و حتی صمیمانه‌تری با آن‌ها خواهیم داشت.

کلوئی روابط صمیمانه‌ای با همسر سابق برادرش و برادرزاده‌های خود داشت. اما پس از طلاق، ری کلوئی را وادار کرده بود جانب او را بگیرد و با آن‌ها قطع ارتباط کند. حتی تهدید کرده بود اگر کلوئی ارتباطش را با آن‌ها قطع نکند، دیگر با او صحبت نخواهد کرد. کلوئی در دفتر کارش اشک می‌ریخت و می‌گفت کاش رابطه‌ی درست و سالمی با برادرش داشت. رابطه‌ای واقعی که در آن کلوئی نقش حامی را ایفا نمی‌کرد و دائم بازی نمی‌خورد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

37 دقیقه

چهارده: فضای مجازی و فناوری

38 دقیقه

بخش دوم: چگونه چهارچوب‌های خود را بنا نهیم؟ – ده: خانواده

«افراد باید به حریم‌ها و چهارچوب‌های یکدیگر احترام بگذارند؛ اعم از اینکه موافق باشند یا خیر، خوششان بیاید یا نه، حریم مورد نظر را درک کنند یا خیر.» ندرا گلاور تواب (Nedra Glover Tawwab) در انتهای کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه (Set Boundaries, Find Peace)، خوانندگان خود را نسبت به صحت و اهمیت این عبارت مجاب خواهد کرد.

27 دقیقه

هشت: آسیب‌های روانی – عاطفی و نحوه‌ی شکل‌گیری چهارچوب‌ها

اگر به دنبال جامع‌ترین و مناسب‌ترین کتاب در حوزه‌ی تنظیم چهارچوب‌هایتان می‌گردید و مطالبی درباره‌ی نیازهایتان و چگونگی زندگی در آرامش بیشتر را جست‌وجو می‌کنید، کتاب خط قرمزهای رابطه، همان چیزی است که به دنبال آن می‌گردید. (شلینا آیانا، نویسنده‌ی کتاب Rising Woman)

کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه برای چه کسانی مناسب است؟

55 دقیقه

دو: هزینه‌ی سنگینی که بابت نداشتن حدومرزهای مشخص می‌پردازید

کلوئی از کمک کردن دائم به برادرش رِی به ستوه آمده بود. به‌علاوه از برادرش کوچک‌تر بود و انتظار می‌رفت برادرش حامی‌اش باشد. کلوئی به برادرش به چشم مرد کودک‌صفتی می‌نگریست که هرگز برای خود کاری نمی‌کند و همیشه به دیگران تکیه می‌کند؛ نظیر همسر سابقش یا والدین و یا خواهرش. برادرش همیشه با چرب‌زبانی از او پول می‌گرفت و هرگز پس نمی‌داد. حتی یک‌بار کلوئی ناچار شده بود خود از دوستش قرض بگیرد. چراکه نمی‌توانست پولی را که به برادرش داده بود پس بگیرد.

کتاب خط قرمزهای رابطه با بیانی ساده و صمیمانه، چیستی، چرایی و چگونگی خط قرمزها را به ما نشان می‌دهد و به این طریق اعتمادبه‌نفس، توانمندی و آمادگی ما را برای مواجهات زندگی افزایش می‌دهد. (ملیسا اربن، از بنیانگذاران و مدیرعامل Whole30)

 • 48 دقیقه

  شش: چهارچوب‌هایت را شناسایی کن و درباره‌شان صحبت کن
 • 41 دقیقه

  پنج: چگونگی تعرض به چهارچوب‌ها و حدومرزها

  خط قرمزهای رابطه، کتاب مقدس و راهنمای خط قرمزها است. ندرا گلاور تواب به ما آموزش می‌دهد که چطور چهارچوب‌های سالمی را تعیین کنیم و علاوه‌بر آن با احساسات و نیت‌های خود صادق باشیم. (الگزاندر ال، نویسنده‌ی کتاب رقصان زیر باران)

 • 31 دقیقه

  سیزده: چهارچوب‌های شغلی
 • قیمت نسخه صوتی


  منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D8%B7-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87/book/78108

  بسیاری از اوقات، این افراد نزدیک زندگی ما هستند که باعث سلب آرامش و عدم تمرکز ما می‌شوند. علت بخش زیادی از رنج‌ها و ناراحتی‌های ما، نوع ارتباطی است که با دیگران داریم. ندرا گلاور تواب که خود یک روان‌درمان‌گر است، هر بخش از کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه را با ماجرای واقعی یکی از مراجعانش آغاز می‌کند. مراجعانی که در روابط خود با والدین، برادر و خواهر، همسر، فرزند، فرد موردعلاقه و دوستانشان با چالش‌هایی آزاردهنده مواجه شده‌اند. تشخیصی که ندرا گلاور تواب درباره‌ی علت اصلی مشکلات اغلب این مراجعان می‌دهد، عدم توانایی در تعیین خط قرمزهای مشخص و کاملاً واضح است.

  کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه با عنوان فرعی چهارچوب‌های شفاف خود را بنا نهید تا به آرامش برسید را نشر صوتی ماه آوا با صدای سپیده مالمیر و براساس ترجمه‌ی مینا فتحی منتشر کرده است. نسخه‌ی متنی این کتاب را هم انتشارات لیوسا به چاپ رسانده است.

  نکوداشت‌های کتاب صوتی خط قرمزهای رابطه