معرفی و دانلود کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول | رضاعلی نوروزی | نوین کتاب گویا

مهدی و سپهر و مصطفی دور هم نشسته بودند و با هم حرف می‌زدند. آن‌ها سال‌ها بود با هم دوست بودند. به‌خاطر همین هر وقت فرصتی پیش می‌آمد، دور هم می‌نشستند و گل می‌گفتند و گل می‌شنیدند. آن روز هم مهدی و سپهر و مصطفی مثل همیشه از کنار هم بودن لذت می‌بردند و خیلی بهشان خوش می‌گذشت. هر کس در مورد کارهایی که کرده بود و چیزهایی که دیده یا شنیده بود حرف می‌زد. کم‌کم بحث رسید به محمد. محمد هم از دوستان صمیمی آن‌ها بود، اما آن روز نتوانسته بود برای دیدن دوستانش بیاید.

مهدی گفت: «محمد که دیگه خیلی کلاس می‌ذاره و اصلاً با ما نمی‌گرده. راستی یه چیزایی در موردش شنیدم. می‌گن… »

کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول را نشر صوتی نوین کتاب گویا با صدای متین بختی و آهنگسازی مهدی زارع منتشر کرده است. نسخه‌ی متنی این کتاب را نیز انتشارات یار مانا به چاپ رسانده است.

درباره مجموعه کتاب‌های داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی

اما قبل از اینکه حرفش را کامل کند، مصطفی که کنارش نشسته بود، حرفش را قطع کرد و گفت: «راستی مهدی! تا حالا شده با یه پسر خارجی دعوات بشه و بزنیش؟»


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%DA%A9%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D9%84/book/78462

دکتر رضاعلی نوروزی در سال 1353 متولد شده و یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه اصفهان است. او به فعالیت‌های مشاوره‌ای و تألیف کتاب‌ها و داستان‌های آموزنده برای کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

مؤلفان مجموعه کتاب‌های داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی بر این باور هستند که دستیابی به این اهداف با تمرکز بر داستان‌هایی که ریشه در فرهنگ ایرانی دارند، ممکن‌تر و عملی‌تر است. از این رو در هر جلد از این مجموعه، داستان‌هایی با اقتباس از ادبیات کهن ایران و فرهنگ ایرانی برگزیده و در اختیار والدین و مربیان قرار داده‌اند.

معرفی کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول

کتاب «بازی‌های آموزشی برای تقویت حافظه‌ی دیداری» و کتاب «بازی‌های آموزشی برای تقویت حافظه‌ی شنیداری» از دیگر کتاب‌هایی هستند که این دو نویسنده در تألیف آن‌ها همکاری داشته‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول می‌شنویم

قضاوت نکردن، تهمت نزدن، مسخره نکردن دیگران، داشتن صبر و حوصله، پس‌انداز سرمایه، پشت سر کسی حرف نزدن، تنبلی نکردن، رعایت بهداشت، قناعت، اتحاد داشتن و احتیاط کردن از مباحثی هستند که رضاعلی نوروزی، منیره عابدی درچه و نگین درخشنده در کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول به آن‌ها پرداخته‌اند.

دکتر منیره عابدی درچه که متولد سال 1364 و از اساتید دانشگاه است نیز به فعالیت‌های آموزشی و تربیت مربی برای کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

تألیف هر ده جلد از این مجموعه عموماً برعهده‌ی رضاعلی نوروزی و منیره عابدی درچه بوده که در هر جلد با نویسندگان متفاوت دیگری نیز همکاری داشته‌اند. اسامی این نویسندگان به این ترتیب است: نگین درخشنده، راضیه بدیعیان و فاطمه عظمت مدار فرد.

جوایز و افتخارات مجموعه کتاب‌های داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی

  • معرفی‌شده در کتابنامه‌ی رشد
  • کتاب شایسته‌ی تقدیر در سیزدهمین جشنواره‌ی کشوری رشد در سال 1395
  • برگزیده‌ی همایش خادمان فرهنگ مکتوب
  • نامزد کتاب برگزیده در جشنواره‌ی اولیا و مربیان

کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول برای چه کسانی مناسب است؟

تهیه‌کنندگان و مؤلفان مجموعه کتاب‌های داستان‌های فکری برای کودکان با اعتقاد به اهمیت برنامه‌های فلسفه برای کودکان، بر این باور هستند که در شیوه‌ی این آموزش‌ها و مباحث انتخاب‌شده برای آن‌ها، نیاز به یک بازبینی اساسی داریم. فلسفه برای کودکان به معنای طرح مباحث و نظریات فلسفی محض برای آنان نیست؛ بلکه در این برنامه تفکر و فرایندهای آن به کودکان آموزش داده می‌شود و تلاش بر این است که شخصیت آنان در ابعاد مختلف اخلاقی و منطقی رشد کند.

کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول، برای کودکان و نوجوانان 6 تا 14 سال مناسب است. همچنین این کتاب صوتی برای والدین و مربیانی که قصد دارند فرایند تفکر را در کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان خود تقویت کنند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

با نویسندگان کتاب داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول بیشتر آشنا شویم

مربیان و والدین می‌توانند با استفاده از داستان‌های کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول، به رشد و پرورش همه‌جانبه‌ی کودکان و نوجوانان خود کمک کنند. رضاعلی نوروزی، منیره عابدی درچه و نگین درخشنده در این مجموعه داستان آموزنده، با اقتباس از امثال‌وحکم و حکایت‌های کهن فارسی، داستان‌هایی کاربردی و شیرین را تألیف کرده‌اند.

درباره‌ی کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول

رشد شخصیتی، اخلاقی و منطقی کودکان و نوجوانان، از مهم‌ترین اهداف هر برنامه‌ی آموزشی و تربیتی برای آنان است. رضاعلی نوروزی، منیره عابدی درچه و نگین درخشنده در کتاب صوتی داستان‌های فکری برای کودکان ایرانی – جلد اول، تلاش کرده‌اند تا در قالب داستان‌های ساده و شیرین، مباحث اخلاقی و فکری مختلفی را به کودکان و نوجوانان آموزش دهند.