معرفی و دانلود کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد | هاکان منگوچ | نشر ماه آوا

ممکن است از کسی که برای سلام کردن به او فروتنی به خرج نمی‌دادی، الهامی را که در زندگی به دنبالش بودی دریافت کنی. حالا ممکن است ایگو یا کبر تو که باعث بی‌توجهی‌ات می‌شود و باعث می‌شود در مسیر زندگی متزلزل پیش بروی، آزمون‌های بی‌نشانه و بی‌صدای تو باشد.

ممکن است کسی که به خاطر دین، زبان یا فرهنگش از او دور می‌شدی یا فاصله می‌گرفتی یا حتی گوش‌هایت را در برابر صحبت‌هایش می‌بستی به عنوان فردی در مقابلت بایستد که باعث شتاب تو در مسیر تکاملت شود. از کجا می‌دانی؟ حق نداری نسبت به انسان‌ها کبر داشته باشی. هیچ‌کس را فیلتر نکن. فقط به این دلیل که صرفاً چهارچوب دیگران مثل چهارچوب تو نیست، آن را نادیده نگیر؛ چون هیچ‌کس تصادفی با تو برخورد نمی‌کند. افتادن برگ هم در نظام الهی محاسبه شده است.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%AF/book/72367

معرفی کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد

فائزه پورعلی ترجمه‌ی روان و عالمانه‌ی این کتاب را به عهده داشته و انتشارات نسل نواندیش آن را به چاپ رسانده است. کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد با صدای حامی قنبرزاده، از سوی نشر صوتی ماه آوا به شما تقدیم می‌شود.

در نکوداشت کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد

  • کتاب‌های هاکان منگوچ را به‌عنوان نسخه برای بیمارانم تجویز می‌کنم. (پروفسور دکتر زینب دمیرچی)

کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد مناسب چه کسانی است؟

دیگر به کتاب‌های پیچیده‌ی فلسفی یا انواع و اقسام کتاب‌های خودشناسی نیاز ندارید! اسرار کل هستی همین جاست. برای مولوی 18 بیت کافی است تا تمامی رازهای جهان را به شما نشان بدهد. در این راه هاکان منگوچ در کنار شماست تا فاصله‌ای را که گذشت زمان بین شما و مولوی ایجاد کرده، از میان بردارد و تفسیر تازه‌ای از تعالیم این شاعر عارف را به شما ارائه کند. کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد مملو از مثال‌ها و قصه‌هایی است که شما را به درک بهتری از سخنان مولانا می‌رسانند.

اگر از طرفداران حوزه‌ی عرفان و تصوف هستید و به کتاب‌های روانشناسی و خودسازی هم علاقه دارید، شنیدن کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد فرصتی بی‌نظیر برای شماست.

با هاکان منگوچ بیشتر آشنا شویم

سیستم الهی خوب می‌داند درمان را چگونه و کجا پنهان کند؛ زیرا کل این روند در مسیر زندگی است. باید این آگاهی را داشته باشی که در مسیر تکامل انسانی، بدون تمایز قائل شدن و درنهایت تواضع، ممکن است الهام یا آگاهی‌ای که به آن نیاز داری، از جایی که اصلاً گمان نمی‌بری به تو برسد.

کتاب حاضر فرصت بسیار خوبی است برای تمام کسانی که می‌خواهند معنویت را به زندگی خود گره بزنند و به جای استفاده از روش‌های موقتی، آرامش دائمی را تجربه کنند. هاکان منگوچ که خود سال‌هاست راهی سیروسلوک انسانی شده، در کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد شما را با خود همراه می‌کند تا نسخه‌ی مدرن معنویت را در زندگی به کار ببرید.

اگر به دنبال آرامش می‌گردید اما در دنیای پرشتاب امروزی اثری از آن پیدا نمی‌کنید، وقت آن رسیده تا سری به کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد (Mevlana istedigin birsey olursa bir hayir olmazsa bin hayir ara) بزنید و بگذارید هاکان منگوچ (Hakan Mengüç) به شما بیاموزد که چطور از دردهایتان راهی به نور و آگاهی پیدا کنید. شاه‌کلید آرامش همیشگی اینجاست و مولانا قرن‌ها پیش آن را برایتان به یادگار گذاشته. «نی‌نامه» یا همان 18 بیت نخست مثنوی معنوی، راه رسیدن به خوشبختی حقیقی را برایتان روشن می‌کند.

هاکان منگوچ در ترکیه متولد شد و در دانشگاه اولوداغ به تحصیل ادامه داد. نوجوان بود که به موسیقی علاقه‌مند شد و در هنرستان هنرهای زیبا به تحصیل پرداخت اما کمی بعد آن را رها کرد. هاکان منگوچ زبان عثمانی می‌داند و دوره‌های متعددی در رابطه با صوفیسم گذرانده است. او اکنون یکی از مشهورترین نویسندگان و سخنرانان حوزه‌ی تصوف و خودیاری به شمار می‌آید.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد

  • طی کردن راه عشق با منطق نیست. کارکرد عقل در تصوف این است که غذا را روی خودت نریزی.
  • تقدیرت را دوست داشته باش، زیرا درواقع آن زندگی توست.
  • فراموش نکن که زندگی شاد وابسته به چیزهای کم است.
  • آزاد نیست کسی که ارباب خودش نباشد.
  • نمی‌شود با نظم الهی معامله کرد، عقل هیچ‌کس برتر از نظم الهی نیست.
  • بندۀ دیگری نباش، درحالی که خدا تو را آزاد آفریده.
  • علم وطن ماست، اما جهل کشوری غریبه است.
  • ارزش زندگی به طولانی بودن آن نیست، در خوب زندگی کردن آن است.

در بخشی از کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد می‌شنویم

کلام ساده و شیوای هاکان منگوچ علاوه بر اینکه مسیر پیچیده‌ی عرفان را برایتان هموار می‌کند، راهکارهایی عملی را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد تا خوشبختی حقیقی را تجربه کنید. حتی اگر میانه‌ی خوبی با شعر کهن ندارید، باز هم از شنیدن کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد لذت خواهید برد. نویسنده به زبان ساده و برای مخاطب عام، دیدگاه و جهان‌بینی مولوی را شرح داده است.

مثنوی معنوی مانند سایر آثار مولانا نه‌تنها با گذشت زمان بی‌ارزش نشده، بلکه بر ارزش آن افزوده شده است. انسان‌شناس‌ها، فیلسوفان، عالمان ادیان و عرفان و… سال‌هاست که از آموزه‌های مولوی بهره می‌برند. هاکان منگوچ در کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد به شما ثابت می‌کند که روانشناسان و در حقیقت تمامی مشتاقان خوشبختی نیز به حکمت‌های مولانا نیازمندند.

مولوی و نی‌نامه‌اش همیشه مورد توجه عاشقان عرفان و تصوف بوده؛ اما این‌بار هاکان منگوچ به سراغ این شاهکار ادبی رفته تا در کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد ابعاد جدیدی از این ابیات را به انسان‌های دنیای مدرن عرضه کند. کتاب حاضر دریچه‌‌ی جدیدی از انسان‌شناسی و فلسفه‌ی زندگی را به رویتان می‌گشاید.

درباره‌ی کتاب صوتی درد همیشه راه را نشان می‌دهد