معرفی و دانلود کتاب صوتی دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی | حمیدرضا شاه آبادی | گروه فرهنگی سماوا

12 دقیقه

بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌های ترسناک و فانتزی، از شنیدن کتاب صوتی دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی لذت خواهند برد. ازطرف دیگر، علاقه‌مندان به داستان‌های تاریخی نیز از جنبه‌های تاریخی این کتاب که حاصل سال‌ها تحقیق و پژوهش حمیدرضا شاه آبادی هستند لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی می‌شنویم

معرفی کتاب صوتی دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی

کتاب صوتی دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی، سومین و آخرین قسمت از مجموعه‌ی فانتزی-تاریخی دروازه‌ی مردگان است که حمیدرضا شاه آبادی برای مخاطبین نوجوان نوشته است. در این قسمت، رضاقلی که در مدرسه‌ای در تهران درس می‌خواند دوباره گرفتار اهالی عمارت شوم و پلیدی می‌شود که مدت‌ها در آن کار می‌کرده است. ازطرف دیگر، مجید هم برای سر در آوردن از رازهای رضاقلی‌میرزا، با خواهر و پدرش راهی کاشان می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی

حمیدرضا شاه آبادی در تحقیقات تاریخی‌اش ایده‌ی نوشتن داستانی درباره‌ی کودکانی که در حوض‌های خانه‌ها در زمان قاجار خفه می‌شدند به ذهنش رسید. او احساس می‌کرد حوض‌ها مانند دریچه‌ای به جهان دیگر هستند و ایده‌ی اولیه‌اش مربوط به کودکانی بود که در چند حوض غرق می‌شوند و سپس از جای دیگری سر در می‌آورند. این ایده رفته‌رفته تغییر کرد و رشد کرد و تبدیل به کتاب «دروازه‌ی مردگان» شد. او با استفاده از دانش تاریخی‌اش و قصه‌پردازی دقیقش، مجموعه‌ی دروازه‌ی مردگان را نوشت و در آن تاریخ و تخیل را در هم آمیخت که استقبال خوبی هم از آن صورت گرفت و برنده‌ی چندین جایزه‌ی ملی و بین‌المللی شد.

کتاب صوتی دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی برای چه کسانی مناسب است؟

33 دقیقه

بخش بیست و سوم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-3-%DA%86%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9%DB%8C/book/78566

مجموعه‌ی دروازه‌ی مردگان را می‌توان از بهترین مجموعه‌های فانتزی-تخیلی نوشته شده در ایران دانست. داستان دو جلد قبلی این مجموعه به طور موازی در تهران دوره‌ی قاجار و تهران کنونی می‌گذرند. در دو جلد قبلی، رضاقلی‌میرزا که پسربچه‌ای دزدیده شده بود، از عمارت و قالیباف‌خانه‌ای که در آن کار می‌کرد، فرار می‌کند و در مدرسه به تحصیل می‌پردازد. البته او در این راه از برخی اهالی جهان مردگان و جهان زندگان کمک می‌گیرد و متوجه می‌شود دروازه‌ای بین این دو جهان وجود دارد. ازطرف دیگر، دست‌نوشته‌های رضاقلی‌میرزا توسط نوجوانی تهرانی به نام مجید پیدا می‌شود و مجید نیز تلاش می‌کند حقیقت این دست‌نوشته‌ها و سرنوشت رضاقلی‌میرزا را پیدا کند.

در داستان دیگر که در حال حاضر اتفاق می‌افتد، مجید و اعضای خانواده‌اش برای فهمیدن سرانجام رضاقلی و همینطور عمارت شوم، به همراه شخصیتی به نام اکبر به کاشان می‌روند تا بفهمند چرا عمارت به مکانی رعب‌آور و وحشتناک تبدیل شده است. در آنجا پیرزنی را می‌بینند که رضاقلی را از نزدیک دیده بوده و این پیرزن پرده از رازی هولناک بر می‌دارد.

حمیدرضا شاه آبادی که نوشتن چندین آثار تاریخی را در کارنامه‌ی خود دارد، ایده‌ی نوشتن مجموعه‌ی دروازه‌ی مردگان را از پژوهش‌هایش درباره‌ی وضعیت کودکان ایران در دوره‌ی قاجار و گزارش‌هایی گرفت که در آن‌ها به غرق و خفه شدن کودکان تهرانی در حوض‌خانه‌ها اشاره می‌کردند. او با استفاده از دانشش در زمینه‌ی تاریخ، ایده‌ی نوشتن داستانی درباره‌ی کودکان خفه‌شده در حوض‌ها را پَروبال داد و آن را در قالب مجموعه‌ای سه‌جلدی اجرا کرد.

رمان صوتی دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی، به ادامه‌ی داستان جلد دوم این مجموعه می‌پردازد. در این کتاب، رضاقلی که در مدرسه‌ی میرزاحسن‌خان مشغول به تحصیل است، مجبور می‌شود از مدرسه برای انجام کاری بیرون برود و در این زمان است که رضی، یکی از دیگر پسربچه‌هایی که در قالیباف‌خانه کار می‌کرد او را می‌بیند. رضی از رضاقلی می‌خواهد برایش کاری انجام دهد وگرنه او را به اهالی خانه لو خواهد داد و رضاقلی دوباره مجبور به کار در قالیباف‌خانه‌ی شوم خواهد شد؛ و آنچه رضی از او می‌خواهد هم این است: رضاقلی به جهان مردگان برود و از پدر رضی محل سکه‌هایی که دزدیده بوده است را بپرسد.

20 دقیقه

بخش بیست و دوم

9 دقیقه

بخش بیست و چهارم

17 دقیقه

بخش بیست و پنجم

تقدیر چنین بود که در دومین مراجعت خود به تهران، که در پی سفارش میرزا حسن‌ خان و با هدف تحصیل و تعلیم در محضر او صورت داده بودم، یک‌بار دیگر به چنگ افراد نویان ‌خان گرفتار شوم. اما اراده‌ی الهی بر آن قرار گرفت که به لطف دوست دیرینم شکور، خیلی زود از عمارت دهشتناک خان قاجار بگریزم و حسب توصیه‌ی او دل به حوادثی بسپرم که مرا با گروهی از اشرار تبهکار تهران از جمله ایاز نابینا و نوکرانش درگیر سازد. و صد البته خدا را شاکرم که آن نیز به سلامت گذشت و به لطف همراهی دوست وفادارم الماس سیاه‌پوست و دوست تازه‌یافته‌ام نادرمیرزای نازنین، توانستم به توصیه‌ی شکور عمل کرده، عالیه خواهر رسول، طفلِ تازه درگذشته‌ی قزوینی را به همراه گروهی دیگر از اطفال مظلوم و بی‌گناه از چنگال آدم‌ربایان بی‌رحم برهانم و در مقابل رفیق شفیقم روسفید و سربلند باشم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

10 دقیقه

بخش بیست و یکم

کتاب دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی را انتشارات افق منتشر کرده است و نسخه‌ی صوتی آن به گویندگی حسن همایی، پیمان طالبی و پدرام شهرآبادی توسط نشر صوتی سماوا تهیه شده است.

درباره‌ی مجموعه‌ی دروازه‌ی مردگان