معرفی و دانلود کتاب صوتی در باب قتل | توماس د. کوئینسی | شرکت توسعه محتوای لحن دیگر

20 دقیقه

خون‌خواهی – قسمت چهار

توماس د. کوئینسی (Thomas De Quincey) به سال 1785 متولد شد و در سال 1859 از دنیا رفت. او نویسنده، فیلسوف و منتقدی ادبی بود، که با مجموعه‌ی آثار قلمی‌اش تأثیری به‌سزا بر نویسندگان و متفکران انگلیسی‌زبانِ پس از خود گذاشت. د. کوئینسی زاده‌ی منچستر بود و ایام کودکی را در این شهر سپری کرد. او عمده‌ی آثارش را با الهام از وقایع و حوادثی نوشت که در زندگی واقعی از سر گذراند. از جمله‌ی این آثار می‌توان به کتاب‌های «اعترافات تریاک‌خور انگلیسی» و «خون‌خواهی» اشاره کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

47 دقیقه

خون‌خواهی – قسمت سه
کتاب صوتی در باب قتل توسط نشر صوتی لحن دیگر در اختیار مخاطبان علاقه‌مند قرار گرفته است و آن را با صدای عرفان آیتی می‌شنوید. نسخه‌ی متنی اثر حاضر را انتشارات بیدگل به چاپ رسانده است.

در نکوداشت کتاب صوتی در باب قتل

  • آلفرد هیچکاک مقاله‌ی در باب قتل را به‌عنوان یکی از هنرهای زیبا مطالعه کرده بود و جانیان معرکه و خوش‌لباسِ فیلم‌هایش را بر اساس توصیف توماس د. کوئینسی از قاتلِ معرکه و خوش‌لباس، خلق کرده بود. (فرانسیس ویلسون)

کتاب صوتی در باب قتل مناسب چه کسانی است؟

53 دقیقه

تکمله – قسمت سه

کتاب صوتی در باب قتل، اثری شنیدنی از توماس د. کوئینسی، فیلسوف و نویسنده‌ی اهل بریتانیاست. د. کوئینسی در این کتاب درخشان که تأثیر به‌سزایی بر متفکران و خصوصاً هنرمندان گذاشته، به واکاوی عناصر زیبا‌یی‌شناختیِ عمل قتل مبادرت ورزیده است.

درباره کتاب صوتی در باب قتل

بگذارید در سوال د. کوئینسی دقیق‌تر شویم. او می‌پرسد آیا اساساً در قتل می‌توان سراغی از عنصرِ زیبایی‌شناسانه گرفت، یا نه؟ خود او به این پرسش قویاً پاسخ مثبت می‌دهد. به زعم او، در قتل عنصری زیبایی‌شناختی نهفته است، و هنرمند یا نویسنده‌ای که این واقعیت را دریابد، چنان است که گویی به گنج دست یافته! د. کوئینسی از مکبثِ شکسپیر مثال می‌زند، و صحنه‌ی قتلِ پادشاه به دست مکبث را در این نمایشنامه‌ نمونه‌ی اعلایِ «قتل زیبا» لقب می‌دهد. اما این تنها مثال او نیست. د. کوئینسی در طول جستارهای کتاب در باب قتل، با دقتی موشکافانه در تاریخ ادبیات غرب، خاصه تاریخ ادبیات انگلستان، کاوش می‌کند و قتل‌هایی را که در رمان‌ها و داستان‌ها و نمایشنامه‌های بزرگ روایت شده‌اند، بررسی می‌نماید؛ این همه به این قصد که نشان دهد قتل، چنان‌که به درستی نگریسته شود، امری زیباست…

علاقه‌مندان به آثار فلسفی، مخاطبان اصلی کتاب صوتی در باب قتل به شمار می‌روند. اگر از خواندن نقد و جستار لذت می‌برید، لذت شنیدن این کتاب را از دست ندهید.

با توماس د. کوئینسی بیشتر آشنا شویم

10 دقیقه

پیشگفتار مترجم

40 دقیقه

خون‌خواهی – قسمت دو

13 دقیقه

گاه‌شماری وقایع زندگی توماس د. کوئینسی

مشخصات کتاب صوتی

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%A8-%D9%82%D8%AA%D9%84/book/76459

1 دقیقه

متن پشت جلد – یک

معرفی کتاب صوتی در باب قتل

34 دقیقه

تکمله – قسمت دو

59 دقیقه

قتل و زیبایی‌شناسی خشونت

1 دقیقه

متن پشت جلد – دو

34 دقیقه

در باب قتل به عنوان یکی از هنرهای زیبا – قسمت دو

50 دقیقه

در باب قتل به عنوان یکی از هنرهای زیبا – قسمت یک

14 دقیقه

در باب به در کوبیدن در مکبث

در کارنامه‌ی ادبی توماس د. کوئینسی عناوین پرشماری به چشم می‌خورد؛ از داستان و مقاله گرفته تا جستار و رساله. کتابی که تحت عنوان در باب قتل (On Murder) به انتشار رسیده، دربردارنده‌ی شماری از خواندنی‌ترین جستارهای ادبی د. کوئینسی است. گل سرسبد این جستارها، بی‌گمان جستار «در باب قتل به عنوان یکی از هنرهای زیبا»ست. د. کوئینسی در این نوشته‌ی مهیج و تکان‌دهنده، به پرسشی غریب و نامتعارف پرداخته است: آیا می‌توان از مفهومی به نام قتل زیبا سخن گفت؟

توماس د. کوئینسی یکی از چهره‌های درخشانِ فرهنگ و هنر انگلستان بود. این نویسنده‌ی پرآوازه که به شدت تحت تأثیر مکتب رمانتیسیسم قرار داشت، با مجموعه‌ی آثار خواندنی و ترغیب‌کننده‌ای که به نگارش درآورد، نام خویش را به عنوان یکی از ستون‌های ادبیات انگلستان در سده‌ی نوزدهم، در گوش‌ها پراکنده ساخت. د. کوئینسی نویسنده‌ای صاحبِ سبک و صاحبِ جهان‌بینی بود که در نوشتن، از توصیه‌ی رمانتیک‌های بزرگ مبنی بر مجال دادن به احساسات و عواطف درونی، پیروی می‌کرد. ویرجینا وولف که خود یکی از نامدارترین نویسندگان زبان انگلیسی به شمار می‌رود، در مقاله‌ای زبان به تحسین نوشتار توماس د. کوئینسی گشوده و نثر او را با صفت «پرشور» وصف کرده است.

34 دقیقه

خون‌خواهی – قسمت یک

44 دقیقه

تکمله – قسمت یک

43 دقیقه

جستار دوم در باب قتل به عنوان یکی از هنرهای زیبا