معرفی و دانلود کتاب صوتی دزیره: مجموعه دو جلدی | آن ماری سلینکو | نشر ماه آوا

گفتنی است که نسخه‌ی متنی این اثر تحسین شده توسط انتشارات فردوس چاپ شده و نشر صوتی ماه آوا نسخه‌ی صوتی آن را تهیه کرده است.

اقتباس سینمایی از کتاب دزیره

نام ناپلئون برای بیشتر افراد آشناست. او کار خود را به‌عنوان سرباز آغاز کرد و زندگی فقیرانه‌ای داشت، اما به‌لطف مجموعه‌ای از کاریزما و سیاست‌دانی پله‌های ترقی را به‌سرعت بالا رفت. افراد بسیاری بر زندگی این مرد جاه‌طلب تاثیر داشتند که زنان بی‌شک مهم‌ترین آنان بودند. او ابتدا با اوژنی دزیره کلاری آشنا شد، دختری از یک خانواده‌ی متوسط که خانواده‌اش در شهر مارسی به فروش پارچه مشغول بودند. ملاقات آن‌ها زمانی اتفاق افتاد که اوژنی نوجوان برای ملاقات برادرش -که براساس اتهامی سیاسی موقتا زندانی شده بود- به زندان رفتند. ناپلئون به‌سرعت دلباخته‌ی دخترک نترس، صریح و دلنشینی شد که در عین معصومیت از ذهن روشنی برخوردار بود.

دیگر کرم و شیرینی نخواهم خورد. چین‌های خیلی کوچکی اطراف چشم‌هایم دیده می‌شود، اما گمان می‌کنم این علامت طبیعت بانشاط و خندان من است. دهنم را گشاد کردم، سعی کردم بخندم. چین‌های کوچک بزرگتر شدند. با خنده تکرار کردم: «دزیدریا، چه اسم زشتی!» من مادر شوهرم را ندیده‌ام اما می‌گویند مسئله مادر شوهر مسئله بغرنجی است. مادرخوانده شوهر شاید از مادرشوهر اصلی بهتر باشد! اسم مادرخوانده شوهرم را نمی‌دانم و نمی‌فهمم چرا سوئدی‌ها ژان باتیست را به‌عنوان ولیعهد تعیین کرده‌اند… .


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87/book/72098

بعد از صبحانه یا ناهار، نمی‌دانم اسمش را چه بگذارم، از جا بلند شدم. ایوت وارد شد و در برابر من خم شد. گفتم: «مرا تنها بگذارید!» بعد ساده‌ترین لباس خود را پوشیدم و جلوی کمد توالتم نشستم. دزیدریا، پرسنشش ولایتعهد سوئد، دختر حریرفروش سابق مارسی و زن ژنرال سابق فرانسه، هرچه پیش من عزیز است ناگهان «سابق» شده است. دو ماه دیگر به سن سی‌سالگی می‌رسم. نمی‌دانم از قیافه‌ام پیداست یا نه، صورتم گرد و صاف است. حتی کمی گوشت‌آلود شده است.

دختری که سرنوشتش را در کتاب صوتی دزیره می‌شنوید و امپراطور آینده‌ی فرانسه بعد از ملاقات‌های متعدد پیوند نامزدی با یکدیگر بستند. مارسی تا آن روز کمتر زوجی چنین هماهنگ و دلباخته دیده بود، اما سفر ناپلئون به پاریس میان آن‌ها جدایی انداخت. این نظامی با استعداد و مقتدر در شهرِ مُد ژوزفین را ملاقات کرد، بانویی اشرافی که لقب زیباترین زن فرانسه را یدک می‌کشید و البته، از هوش سیاسی بالایی بهره‌مند بود. او می‌توانست ناپلئون بناپارت را به‌خوبی در عرصه‌ی قدرت راهنمایی کند و مرد جوان هم به سرعت او را برگزید… .

شایان ذکر است هنری کاستر در سال 1954 بر اساس رمان دزیره یک فیلم سینمایی با بازی مارلون براندو و جین سیمونز ساخت. این فیلم نامزد دریافت دو جایزه اسکار شد. پیشنهاد می‌کنیم بعد از مطالعه‌ی کتاب دزیره این فیلم را هم تماشا کنید.

جوایز و افتخارات کتاب دزیره

  • از پرفروش‌ترین رمان‌های کلاسیک تاریخ
  • ترجمه‌شده به بیست‌وپنج زبان زنده‌ی دنیا

نکوداشت‌های کتاب دزیره

  • اثری خیره‌کننده، جذاب و پرفروش بر اساس داستان زندگی اولین نامزد ناپلئون. (گودریدز)
  • یک داستان عاشقانه‌ی حماسی که نمی‌توان در برابر خواندن آن مقاومت کرد. (شیکاگو تریبون)
  • داستانی کاملاً شگفت‌انگیز درباره‌ی زنی شجاع که انتخاب‌های دشواری انجام داد. (بارنز‌اند نوبل)
  • پانورامای جذابی از بوی خون و خاک اره گیوتین روبسپیر تا فروپاشی نهایی و جنگ صد روزه. (نیویورک تایمز)
  • کتاب دزیره یک رمان حماسی پرفروش است که هم تحسین خوانندگان و هم منتقدان را برانگیخته؛ روایتی از ظهور و سقوط امپراطوری‌ها، شعله‌ور شدن و فروکش کردن عشق و قلب و روح یک زن. (آمازون)

کتاب صوتی دزیره برای چه کسانی مناسب است؟

روایتی از سیاسی‌ترین مثلث عشقی فرانسه! کتاب صوتی دزیره سرگذشت دختری جوان به همین نام است که در شرف ازدواج با ناپلئون بناپارت قرار دارد اما توسط وی ترک می‌شود و جدایی زندگی‌اش را دگرگون می‌سازد. روایت سرنوشت او که توسط آن ماری سلینکو به تحریر درآمده یکی از پرفروش‌ترین آثار کلاسیک دنیا بوده و تحسین‌های بسیاری از منتقدان دریافت کرده است.

درباره‌ی کتاب صوتی دزیره

نگران نباشید! با این معرفی چیزی از داستان را آشکار نکرده‌ایم زیرا ماجرای نامزدی بهم‌خورده‌ی این دو را می‌توانید با یک جستجوی اینترنتی پیدا کنید. اما قصه‌ی عشق دختری معصوم و نظامی جاه‌طلب که نسل به نسل مورخان آن را نقل کرده‌اند بدون روایت اوژنی دزیره کلاری، محبوب سابق مردی که بعدها امپراطور فرانسه شد ناقص است. کسی که امروز همه او را با نام دزیره می‌شناسند بعدها همسر مردی شد که ولیعهد کشور سوئد بود. اما این وصلت چگونه اتفاق افتاد؟ آیا او برای انتقام از نامزد بی‌وفایش به سمت مردی قدرتمند رفت؟ رابطه‌ی او و بناپارت بعد از ازدواجش چگونه بود؟ ممکن است میان این زن و سقوط امپراطوری ناپلئون رابطه‌ای وجود داشته باشد؟ از شما دعوت می‌کنیم به کتاب صوتی دزیره با ترجمه‌ی ایرج پزشکزاد گوش بسپارید تا جزئیات این مثلث عشقی که یکی از سیاسی‌ترین و پیچیده‌ترین روابط فرانسه‌ی آن زمان بود را کشف کنید. قصه‌ی اوژنی دزیره کلاری، دختری معمولی که نامزد سابق یک امپراطور و همسر آینده‌ی یک پادشاه بود جدا شنیدن دارد!

دختری جوان را تصور کنید که دو تن از قدرتمندترین مردان اروپا خواهان او هستند. به‌نظرتان چنین شخصیتی دارای چه ویژگی‌هایی است؟ احتمالا به زیبایی بی‌حدوحصر، اندام فریبنده، خانواده اشرافی، و ارثیه‌ی هنگفت اشاره می‌کنید. ازدواج پیش از هر چیز قراردادی مالی-اجتماعی است و هرچه بیشتر به گذشته برگردیم این عامل از اهمیت بیشتری برخوردار بوده، به‌خصوص وقتی از مردان صاحب قدرت صحبت می‌کنیم! با این حال ناپلئون بناپارت و ژان باتیست برنادوت هر دو شیفته‌ی دختر مردی حریرفروش شدند که از حیث ظاهر چندان هم متفاوت نبود و ماجراهایی شورانگیز را رقم زدند؛ رقابتی مسحورکننده که روایت آن را در کتاب صوتی دزیره (Dezire) از آن ماری سلینکو خواهید شنید.

معرفی کتاب صوتی دزیره: مجموعه دو جلدی

آن ماری سلینکو (Annemarie Selinko) نویسنده‌ی اتریشی بود که در سال 1914 در وین به دنیا آمد. او از دهه 1930 تا 1950 میلادی چندین کتاب پرفروش در آلمان منتشر کرد که با استقبال بسیاری مواجه شد. با این حال، بعد از آغاز جنگ‌جهانی دوم او به همراه همسرش از آلمان گریخت و به دانمارک و سپس سوئد پناهنده شد. کتاب دزیره آخرین و برجسته‌ترین رمان آن ماری سلینکو است که تاکنون مترجمان مختلفی آن را به زبان فارسی ترجمه کرده‌اند. علاوه بر این شاهکار ادبی، او رمان‌های دیگری نیز به رشته تحریر درآورده است، از جمله «فردا روز دیگری است»، «شوهرم امروز ازدواج می‌کند» و «من دختری زشت ‌رو بودم» که آخرین مورد را نشر ذهن‌آویز به فارسی ترجمه و منتشر کرده. بد نیست اشاره کنیم از روی تعدادی از آثار او فیلم‌های سینمایی نیز ساخته شده است. آن ماری سلینکو سرانجام در سال 1986 در کپنهاگ درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی دزیره می‌شنویم

این رمان جذاب یکی از شاهکارهای ادبیات جهان است و مطالعه‌ی آن را به همه علاقه‌مندان و دوست‌داران رمان و داستان‌های عاشقانه، تاریخی و ادبیات کلاسیک پیشنهاد می‌کنیم.

با آن ماری سلینکو بیشتر آشنا شویم