معرفی و دانلود کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته | مایکل چاسکالسون | انتشارات راوشید

۶۰ دقیقه

هفته سوم – ذهن‌آگاهی از حرکت بدن

۳۱ دقیقه

هفته پنجم – همه تجربیات را بپذیرید

۴۲ دقیقه

هفته دوم – تنفس همراه با ذهن‌آگاهی

معرفی کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته

با برنامه‌ی عملی گام به گامی که مایکل چاسکالسون (Michael Chaskalson) در کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته (Mindfulness in Eight Weeks) در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید با اختصاص دادن زمانی به خود، راهتان را به سوی ذهن آگاهی بیابید. بسیاری از تمرینات این برنامه‌ی هشت هفته‌ای را می‌توانید در زمان‌های استراحت و فراغت خود انجام دهید. اما پیش از آن، مایکل چاسکالسون در این کتاب صوتی به شما می‌گوید که ذهن آگاهی دقیقاً به چه معناست و تعریف علمی آن چیست. او حتی در بخشی جداگانه به یافته‌های علم عصب‌شناسی در این زمینه نیز می‌پردازد.

اگر به کتاب‌های حوزه‌ی خودیاری، مراقبه و سلامت ذهن و روان علاقه دارید و می‌خواهید شیوه‌ی فکر و مسیر زندگی‌تان را تغییر دهید، شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با مایکل چاسکالسون بیشتر آشنا شویم

عده‌ای هم، به منظور دستیابی به تمرکز بیشتر در کارشان از آن بهره می‌جویند و افرادی هم، در جهت رسیدن به شخصیت منعطف‌تر و یا جدی‌تر به این آموزش‌ها روی می‌آورند. شما نیز به هر طریق یا به هر دلیلی که به آموزش‌های ذهن‌آگاهی می‌پردازید، امروزه شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد تنها با هشت هفته آموزش، می‌توانید تغییرات اساسی در خود به وجود بیاورید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

ذهن آگاهی به چه معناست؟ مگر ذهن ما در حالت عادی دارای آگاهی نیست؟ پس این آگاهی که ما در همین لحظه هم داریم، چه تفاوتی با آن دیگری دارد؟ مایکل چاسکالسون در کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته به سراغ این موضوع می‌رود و برنامه‌ی عملی تخصصی و فشرده‌ای را برای رسیدن به عالی‌ترین مرحله‌ی ذهن‌آگاهی در اختیار شما قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته

راحله طاهری مترجم این اثر است و نشر صوتی راوشید آن را در قالب کتاب صوتی عرضه کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته

  • لذت واقعی را با مطالعه‌ی این اثر تجربه می‌کنید… این اثر یک راهنمای عملی و مداک علمی محکم است. آن را مطالعه کنید و راهنمایی‌های آن را در زندگی به کار ببندید،و از نتیجه‌ی آن لذت ببرید! (ربکا کرین، مدیر مرکز تحقیقات و کاربرد ‌ذهن‌آگاهی، دانشگاه بنگور)
  • پیش از آنکه با مایکل و کتابش آشنا شوم تصور می‌کردن به همه‌ی آنچه در فکر می‌گذرد آگاهم! ولی اشتباه می‌کردم. قبل از آشنایی با مایکل تصور می‌کردم به همۀ آن‌چه باید درباره‍ی افکارم بدانم، آگاهی دارم، ولی در اشتباه بودم. با این تمرین هشت‌هفته‌ای توانستم آرامش را تجربه کنم. (دیوید سیلیتو، خبرنگار رسانه و هنر شبکه بی‌بی‌سی)
  • این کتاب شیوه‌ای بسیار آسان برای آموختن ‌ذهن آگاهی، تجربه ظرفیت‌های آن برای رهایی از رنج‌ها و گسترش لذت، همدردی و خرد است. (ویلم کویکن، استاد روانشناسی بالینی، دانشگاه اکستر)
  • کتاب ذهن‌آگاهی در هشت هفته یک راهنمای روشن، عملی و همراه همیشگی است و می‌توانید تجربه‌ی تحول را با کمک تمرین‌های کتاب به دست آورید. دستور‌العمل‌های علمی و دقیق مراقبه و نکاتی در باب ذهن آگاهی در زندگی روزمره، این کتاب را در واقع به یک راهنمای مطمئن و در دسترس تبدیل می‌کند که مرحله به مرحله می‌توانید با آن ذهن و زندگی‌تان را تغییر دهید. (ویدیامالا بورچ، مؤلف و مؤسس برث‌ووکرس، سی‌آی‌سی)
  • کتابی عالی، مناسب برای مبتدیان و علاقه‌مندان به ذهن آگاهی. مطالعه‌ی آن را بسیار توصیه می‌کنم. (مارک ویلیامز مؤلف کتاب پرفروش‌ ذهن‌آگاهی: راهنمای عملی برای داشتن آرامش در دنیای پرتنش)
  • تمرین‌هایی که در این کتاب ارائه شده‌اند به‌خوبی مسیر زندگی را تغییر می‌دهند.(دکتر جان تیسداله، نویسنده‌ی کتاب شناخت‌درمانی افسردگی مبتنی بر ذهن‌آگاهی)

کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته برای چه کسانی مناسب است؟

۵۸ دقیقه

هفته چهارم – مدیریت واکنش‌‌ها

۶۴ دقیقه

مقدمه – ذهن‌آگاهی همه جا هست

۴۱ دقیقه

هفته ششم – به رسمیت شناختن افکار و عواطف به‌عنوان رویدادهای ذهنی

۶۰ دقیقه

هفته اول – هدایت‌‌گرِ خودکار

آموزش ذهن‌آگاهی می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند و تحولی بزرگ برایتان به وجود بیاورد. این کتاب توسط مؤسسه‌ی ملی سلامت و تعالی بریتانیا و همچنین سازمان سرویس سلامت ملی (NHS) تجویز شده است. مایکل چاسکالسون در کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته به شما کمک می‌کند در ژرفای زندگی زیست کنید. به این معنا که به کیفیت‌های مثبت زندگی خود گسترش و عمق ببخشید، استرس و اضطراب کمتری را تجربه کنید و در تمامی لحظات زندگی شادی را استخراج کنید. برای رسیدن به این سبک زندگی تنها به هشت هفته زمان نیاز دارید و البته عزمی راسخ!

این کتاب صوتی تمرینات هشت هفته را در فصل‌های مجزا و به طور جداگانه در بر می‌گیرد و پیش از شروع تمرینات اطلاعاتی درباره‌ی جنبه‌ی تئوری ذهن آگاهی در اختیار شما می‌گذارد. با شنیدن این کتاب صوتی، یک دوره‌ی منسجم ذهن آگاهی را تحت نظر یک مربی کارکشته و در عین حال در غیاب او، به خود هدیه بدهید.

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B0%D9%87%D9%86-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%B4%D8%AA-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87/book/70847

ذهن‌آگاهی تأثیرات مفیدی دارد و این روزها به زمینه‌های مختلفی ورود پیدا کرده است. فراوانی رویکردها و کاربردهای آن شگفت‌آور است. مؤسسه‌ی ارتقای درمانی و سلامت ملی انگلستان که وظیفه‌ی وضع مواد درمانی مناسب را برای سرویس سلامت ملی انگلستان دارد، ذهن‌آگاهی را درمان مؤثری در موارد افسردگی برگشت‌پذیر می‌داند. نیروی دریایی آمریکا نیز آن را برای سربازانش در شرایط اضطراب آور مفید می‌داند و معتقد هستند که به سربازان آن‌ها کمک می‌کند در چنین شرایطی از نظر روحی انعطاف‌پذیر و عاطفی بمانند. برخی هم، دردهای مزمن خود را به کمک آن کاهش می‌دهند و شواهد تحقیقی محکمی در کارآمد بودن ذهن‌آگاهی در این زمینه وجود دارد.

مایکل چاسکالسون از برجسته‌ترین و مهم‌ترین محققان عرصه‌ی ذهن آگاهی به شمار می‌رود که تا کنون چهار کتاب در این حوزه به رشته‌ی تحریر درآورده است. او بیش از 40 سال است که به‌عنوان سخنران، مشاور و مدرس ذهن‌آگاهی و مربی این حوزه فعالیت می‌کند و پژوهش‌های زیادی را درباره‌ آن انجام داده است. او با شرکت‌ها گوناگون سراسر دنیا در ارتباط است و همکاری‌های زیادی را در زمینه‌ی رهبری ذهن‌آگاهی و کاربردهای آن انجام داده است. چاسکالسون همچنین شرکت مایندفول‌نس ورکس را بنیان گذاشت؛ این شرکت، سالانه بیش از 10 میلیون یورو در سال درآمد دارد و 200 کارمند در آن مشغول به فعالیت هستند. او به‌عنوان استاد در مؤسسه‌ی مولر در دانشکده چرچیل دانشگاه کمبریج حضور دارد و فعالیت می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی ذهن آگاهی در هشت هفته می‌شنویم

۱۹ دقیقه

هفته هشتم – زندگی با ذهن‌آگاهی

مشخصات کتاب صوتی

مایکل چاسکالسون یک مربی متخصص در زمینه‌ی ذهن آگاهی است. چهل سال تجربه‌ی عملی در این حوزه به او این امکان را داده است که یک برنامه‌ی عملی خودآموز تخصصی و در عین حال ساده طراحی کند تا علاقه‌مندان بتوانند با اجرای آن موهبت ذهن آگاهی را برای خود به ارمغان بیاورند. دوره‌ی پیشنهادی این کتاب صوتی که توسط نویسنده‌ی پرفروش این حوزه، مارک ویلیامز، تأیید شده است، ترکیبی‌ست منحصربه‌فرد از دو رویکرد محبوب: کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR) و درمان شناختی مبتنی بر ذهن آگاهی (MBCT).

۳۰ دقیقه

هفته هفتم – از خودتان به‌‌خوبی مراقبت کنید