معرفی و دانلود کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن | ویلیام بی. اروین | شرکت توسعه محتوای لحن دیگر

برخی از ما در مواجهه با شکست از بازی انصراف می‌دهیم. برخی دیگر در رویارویی با ناکامی‌ها و ناسازگاری‌های زندگی سلامتی جسم و روانمان را در سوگ کامیابی‌هایمان قربانی می‌کنیم. اما رواقی‌گری یک پیشنهاد متفاوت برایمان دارد. ویلیام بی. اروین (William Braxton Irvine) که تسلط قابل توجهی به حکمت یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین مکتب‌های فکری روم باستان دارد، در کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن (The Stoic Challenge) به ما می‌آموزد که هر چالش را از تهدیدی زیان‌بار به فرصتی زاینده تبدیل کنیم.

او در دانشگاه ایالتی رایت رشته‌ی فلسفه را تدریس می‌کند و تا کنون هفت کتاب در زمینه‌ی تخصصی خود نگاشته است. ویلیام بی. اروین (William Braxton Irvine) برای مجلات و رسانه‌های معتبری همچون وال استریت ژورنال، هافینگتون پست، تایم، بی‌بی‌سی و… می‌نویسد.

در بخشی از کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن می‌شنویم

رواقیون کشف کردند که اندیشیدن به چالش‌ها می‌تواند واکنش‌های عاطفی ما را به‌طور چشمگیری تغییر دهد. اروین در کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن به ما می‌آموزد که چگونه موانع زندگی را به فرصت‌هایی برای آرامش و انعطاف‌پذیری بیشتر تبدیل کنیم. با عمل به توصیه‌های این کتاب نه‌تنها می‌توانیم بر موانع روزمره و طولانی‌مدت غلبه کنیم، بلکه می‌توانیم از آن‌ها به نفع خودمان استفاده کنیم.

این کتاب صوتی به‌شکلی منحصربه‌فرد بینش‌های فلسفه‌ی رواقی را با تکنیک‌هایی که توسط تحقیقات روان‌شناختی معاصر ارائه شده تلفیق می‌کند. نتیجه یک استراتژی شگفت‌آور و در عین حال ساده برای مقابله با چالش‌های ناخوشایند و غیرمنتظره‌ی زندگی است؛ از ناکامی‌های جزئی مانند گرفتار شدن در ترافیک گرفته تا مشکلات بزرگ همچون ابتلا به بیماری‌های سخت.

ویلیام بی. اروین در کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن یک آیین‌نامه‌ی عملی در اختیار ما می‌گذارد که مفاد آن برگرفته از خرد قرن‌های گذشته است. این راهنما به ما کمک می‌کند که آسان‌تر با استرس‌های زندگی مدرن کنار بیاییم.

درباره‌ی کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن

اگر به کتاب‌های حوزه‌ی فلسفه و اخلاق علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ویلیام بی. اروین را بیشتر بشناسیم

معرفی کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن

قاب‌بندی هم پدیده‌ی روانکاوانه‌ی غریبی است که رواقیون باستان به کار می‌گرفتند و بعدش هم روانکاوی مدرن آن را یافت و درباره‌اش پژوهش کرد. با راهکار لنگر انداختن می‌توانیم بیشتر قدر زندگی‌مان را بدانیم. با قاب‌بندی هم نمی‌گذاریم مشکلات آرامشمان را بر هم زنند. به‌واقع قاب‌بندی هوشمندانه‌ی وقایع حتی کمک می‌کند به استقبال مشکلات پیش رو هم برویم. می‌دانم ادعای عجیبی است. بگذارید توضیح دهم.

نشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر با همکاری انتشارات گمان این اثر را در قالب کتاب گویا تهیه و منتشر کرده است. آن را با ترجمه‌ی شادی نیک‌رفعت و صدای مهران نوروزی می‌شنوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن

  • ویلیام بی. اروین در کتاب راهنمای عملی رواقی زیستن از اندیشه‌های رواقیون باستان و یافته‌های مدرن حاصل از تحقیقات روان‌شناختی به‌روز استفاده می‌کند تا ما را به چالش بکشد. (ماسیمو پیگلیوچی، نویسنده‌ی کتاب چگونه رواقی باشیم؟)
  • یک بنیان‌گذار موفق می‌داند که استارت‌آپ‌ها، هر چقدر هم از بیرون موفق ظاهر به نظر برسند، در واقعیت با شکست مواجه می‌شوند. بهترین مدیران بدون توجه به حواشی آرامش و انرژی خود را حفظ می‌کنند. این کتاب نشان می‌دهد که چگونه می‌توان فلسفه‌ی رواقی‌گری را مستقیماً در فرآیند ساختن شرکت‌ها و چیزهای جدید در جهان به کار برد. (مارک اندرسن، بنیانگذار)
  • چالش رواقی روایتی زیبا از نحوه‌ی برخورد با زندگی از دریچه‌ی نگرشی خاص است. من می‌توانم بگویم که این کتاب برای بسیاری از افراد در زندگی روزمره‌شان سودمند خواهد بود و مطمئن هستم که آن‌ها به توصیه‌های ویلیام بی. اروین عمل خواهند کرد. (دونالد رابرتسون، نویسنده‌ی کتاب چگونه مانند یک امپراتور روم فکر کنیم؟)
  • ایروین یک رواقی صمیمی است و نیز یکی از راهنماهای بزرگ در این زمینه. نوشته‌های صمیمانه‌ی او راهبردهایی را برای نوعی ستبری بدون اضطراب و انعطاف‌پذیر ارائه می‌دهد که باید با آن به خود و جهان سلامی دوباره کنیم. (درن براون، نویسنده)
  • چالش رواقی بهترین برنامه برای تناسب اندام ذهنی است. شما استقامت خود را با تمریناتی مانند تجسم منفی، قالب‌بندی مجدد، و دیگر اصول و شیوه‌های رواقی به دست می‌آورید. شیوه‌هایی که به انسان‌ها کمک کرده‌اند برای هزاران سال زندگی آرام‌تر و شادتری داشته باشند. (دیوید هاین مایر هانسون، نویسنده)
  • اگرچه این امری عادی است که می‌توانیم نظر خود را تغییر دهیم، این کتاب به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم احساسات خود را از چنگال افکار و احساساتی مخرب رهایی بخشیم. ترکیبی امیدوارکننده از رواقی‌گرایی کلاسیک و روانشناسی پیش‌رو. (کریستوفر فیلیپس، نویسنده‌ی کافه سقراط)

کتاب صوتی راهنمای عملی رواقی زیستن برای چه کسانی مناسب است؟

با سؤالی فرضی شروع کنید. تصور کنید به‌تازگی فهمیده‌اید که بیماری مهلکی دارید و دو شیوه‌ی درمان به شما پیشنهاد شده. اگر شیوه‌ی اول را انتخاب کنید، به احتمال نود درصد یک ماه دیگر زنده می‌مانید. در شیوه‌ی دوم ده درصد احتمال دارد ظرف یک ماه از دنیا بروید. کدام را انتخاب می‌کنید؟ خیلی‌ها درمان نخست را می‌پسندند چون درصد زنده ماندن در آن بالاست. اما اگر بیشتر دقت کنید می‌بینید احتمال نود درصد زنده ماندن در یک ماه، معادل ده درصد احتمال مرگ بعد از یک ماه است. پس عقل سلیم این دو درمان را یک اندازه جالب می‌بیند. البته آدم‌ها همیشه عقل سلیمشان به‌راه نیست. به‌خصوص که تحت تأثیر چگونه بیان شدن حرف‌ها و ایده‌ها هستند.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%86/book/72165

او در این اثر رهنمودهای روشنگری برای بهبود کیفیت زندگی به سبک و سیاق رواقیون باستان در اختیار شما قرار می‌دهد. در این کتاب می‌آموزید که چگونه در زمانه‌ی پرتشویش مدرنیته، آموزه‌های فلاسفه‌ای همچون مارکوس اورلیوس، سنکا و اپیکتتوس را در زندگی خود به کار بگیرید تا عبور از گردنه‌های بحرانی زندگی برایتان آسوده‌تر شود.