معرفی و دانلود کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل: روش‌های شخصی یک تنبل برای رسیدن به شادی و ثروت | مارک آلن

24 دقیقه

فصل سوم: مرحله‌ی سوم – باور کردن

55 دقیقه

فصل ششم: سفر پیش رو
مارک آلن (Marc Allen) نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی‌ست که در سال 1946 متولد شد. او به سال 1977 شرکتی به نام کتابخانه‌ی دنیای نو تأسیس کرد و تا امروز نیز به فعالیت خود ادامه داده است؛ این شرکت یکی از بزرگ‌ترین انتشارات ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود. همچنین از کتاب‌های محبوب مارک آلن می‌توان به «مثل یک ثروتمند فکر کن»، «بزرگترین راز زندگی» و «درس میلیونر» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل می‌شنویم

مارک آلن در سراسر این کتاب در مورد این صحبت می‌کند که چگونه تنبل بودن می‌تواند لزوماً هیچ ربطی به موفقیت نداشته باشد و اقشار و طیف‌های گوناگون جامعه می‌توانند با گذراندن زندگی به روشی آسان و آرام، بدون سخت‌کوشی و تلاش چشمگیر، به موفقیت دست پیدا کنند. او در کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل، ترکیب کارآمدی از مثال‌های واقعی زندگی، بیانیه‌های موفقیت و استراتژی‌هایی برای تغییر ارائه داده است. همچنین در این کتاب صوتی، شنوندگان بینش مفصل و ارزشمندی درمورد اهمیت و نقش ضروری استراحت، آرامش و تفریح در رسیدن به موفقیت کسب می‌کنند.

42 دقیقه

فصل پنجم: مرحله‌ی پنجم – اصلاح مسیر

2 دقیقه

درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب صوتی

مارک آلن اعتراف می‌کند که نه‌تنها تنبل است، بلکه آن را رمز موفقیت خود نیز می‌داند. او در کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم درعین‌حال که تنبل هستیم، به موفقیت دست پیدا کنیم.

درباره‌ی کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل

شما اولین گام مهم رو برداشتید. زندگی ایده‌آلتون رو روی ورق کاغذ نوشتید. دومین گام مهم نوشتن اهداف و تأکید روی اون‌هاست. تا به حال این کارو کردید؟ فقط کافیه یکی دو ورق کاغذ داشته باشید. البته شاید این ورق‌های ساده به قدرتمندترین و مهم‌ترین چیزهایی که تا به حال نوشته‌اید تبدیل بشه. کلماتی که روی اون کاغذها نوشتید مهم‌ترین ابزار شما برای رسیدن به موفقیت‌اند. این کلمات در طول زمان شما رو راهنمایی می‌‌کنه تا گام‌های بعدی برای ادامه‌ی راه رو بردارید. کارکرد این فرایند خیلی عجیبه. اگه دوست دارید می‌تونید اون رو «جادو» نامگذاری کنید یا هر چیزی که می‌خواید. می‌تونید به اون به چشم انرژی ذاتی و طبیعی خودتون در جهت خلاقیت نگاه کنید. من دوست دارم به اون مثل جادویی مؤثر در عصر جدید نگاه کنم که در زندگیم تأثیر به‌سزایی داشته. به‌شکلی که به روشی ساده و آرام بهترین چیزها برام رقم بخوره. همه‌چیز با یک رویا شروع می‌شه. در مرحله‌ی اول باید جرأت خیال‌پردازی داشته باشیم و بعد بذاریم این رؤیاها اوج بگیرند. زندگی ایده‌آلتون چیه؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

در هر یک از فصل‌های کتاب، مارک آلن اهمیت هر یک از پنج مرحله‌ی سیستم ابداعی خود را شرح و نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از رهگذر این هفت‌خوان به موفقیت رسید. این پنج مرحله به‌ترتیبْ خیال کردن، تصور کردن، باور کردن، خلق کردن و اصلاح کردن نام دارند. تقریباً تمام مانتراها یا اصول و عاداتی که درباره‌ی موفقیت می‌خوانیم و می‌شنویم، توجه خود را تماماً به‌سوی افرادی معطوف می‌سازند که از پشتکار بسیار بالایی برخوردارند و همواره در حال سخت‌کوشی و ممارست‌اند؛ اما مارک آلن در کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل معتقد است لازم نیست سحرخیز باشید تا کامرا شوید. او با ذکر داستان‌ها و مثال‌های شخصی سعی در شکستن این افسانه دارد و به‌گواهِ بسیارِ کسانی که با سیستم او به نتیجه رسیده‌اند، در این زمینه موفق عمل کرده است.

چه فکر کنید می‌توانید کاری را انجام دهید، چه فکر کنید نمی‌توانید کاری را انجام دهید، در هر دو صورت حق با شماست. (هنری فورد)

معرفی کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل: روش‌های شخصی یک تنبل برای رسیدن به شادی و ثروت

اگر شما هم مثل مارک آلن در زمره‌ی افراد تنبل قرار دارید و درعین‌حال به‌دنبال راهی برای رسیدن به موفقیت می‌گردید، شنیدن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

با مارک آلن بیشتر آشنا شویم

9 دقیقه

فصل اول: مرحله‌ی اول – خیال‌پردازی

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D9%86%D8%A8%D9%84/book/74392

11 دقیقه

فصل دوم: مرحله‌ی دوم – تصور کردن

به عقیده‌ی شما افراد تنبل می‌توانند موفق باشند؟ مارک آلن دراین‌باره ایده‌ی بدیعی ارائه داده است. او معتقد است هر کسی که بی‌نظم، بی‌تجربه، غرق در مشکلات مالی، یا صرفاً تنبل است هم، می‌تواند زندگی رؤیایی خود را بسازد. در مقدمه‌ی کوتاه و الهام‌بخش کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل (The Type-Z Guide to Success) آلن سیستمی را که در تولد سی‌سالگی خود طراحی کرده توصیف می‌کند؛ سیستمی چهار مرحله‌ای و مبتنی بر تنبل بودن که درک آن ساده و پیاده‌سازی آن آسان است و زندگی آلن را به‌کلی دستخوش تحولاتی بزرگ کرده است.

ترجمه‌ی نازنین مهرپناه را از این اثر با صدای محسن زرآبادی‌پور می‌شنوید. کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل به کوشش نشر صوتی شادن پژواک تهیه و عرضه شده است.

کتاب صوتی راهنمای موفقیت برای افراد تنبل برای چه کسانی مناسب است؟

17 دقیقه

فصل چهارم: مرحله‌ی چهارم – خلق کردن