معرفی و دانلود کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟: احساس بی‌ارزشی و درماندگی، ثمره‌ی زندگی در کنار افراد خودشیفته | هاکان منگوچ | نشر ماه آوا

کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟، شخصیت آلینا را به ما معرفی می‌کند. آلینا به دنبال کسب شهرت است تا بتواند خودش را به خانواده‌اش اثبات کند و عشق آن‌ها را به دست بیاورد. او با شخصیتی به نام ارتان آشنا می‌شود که خواننده‌ای تازه‌کار است ولی ازطرف دیگر، بسیار هم خودشیفته است. بعد از اینکه آلینا به ارتان علاقه‌مند می‌شود، هاکان منگوچ با سبک ویژه‌ی رمان‌نویسی‌اش سازوکارهای روانی رابطه‌ی بین این دو را نشان می‌دهد.

بسیاری از ما در زندگی با افراد خودشیفته برخورد داشته‌ایم. این افراد فکر می‌کنند در مرکز جهان قرار دارند و همیشه باید در مرکز توجه باشند؛ و عجیب آنکه عاشق افراد خودشیفته شدن بسیار آسان است. آن‌ها معمولاً هوش و کاریزمای زیادی دارند و به شکلی ماهرانه اطرافیان‌شان را گول می‌زنند. افراد خودشیفته، به راحتی می‌توانند تظاهر به دوست داشتن بقیه کنند بدون اینکه واقعاً به کسی غیر از خودشان علاقه‌ای داشته باشند. کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟ (Should I Go or Stay) نوشته‌ی هاکان منگوچ (Hakan Mengüç) به مسائل و مشکلات رابطه با این افراد می‌پردازد.

اگر به داستان‌های عاشقانه و روان‌شناسانه علاقه‌مندید، شنیدن کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟ به شما توصیه می‌شود.

با هاکان منگوچ بیشتر آشنا شویم

در سالن پذیرایی خانه‌ی ویلایی خود، در منطقه‌ی ببک، وقتی در میان اشیای قدیمی و عتیقه‌ای که آنجا وجود داشت، بالا و پایین می‌رفت از نفس افتاده بود. طوری که عکس‌هایی را که دیده بود باور نمی‌کرد. تلفن همراهش را در دستش می‌چرخاند و همه‌چیز را رد می‌کرد. آیهان خانم با حرکاتش افکاری را که در ذهن داشت به روشنی نشان می‌داد. می‌گفت:

آیهان خانم فریاد می‌زد:

معرفی کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟: احساس بی‌ارزشی و درماندگی، ثمره‌ی زندگی در کنار افراد خودشیفته

آنچه کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی را بسیار جذاب کرده، مؤخره‌هایی‌ست که هاکان منگوچ در پایان هر فصل آورده و در آن از داستان‌گویی فراتر رفته و ذهنیت شخصیت‌های داستانش را بررسی می‌کند. در این بخش است که هاکان منگوچ روابط ناشاد و ناآرامی که در سایه‌ی خودشیفتگی قرار دارند را باز می‌کند و راه‌هایی برای فرار از این روابط را ارائه می‌دهد. این کتاب، تنها یک رمان نیست؛ بلکه راهی برای رسیدن به آرامش و آسودگی نیز هست.

کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟ رمانی به قلم نویسنده‌ی مشهور ترکیه‌ای، هاکان منگوچ است. داستان این رمان، درباره‌ی عشق بین آلینا و ارتان است و هاکان منگوچ با نشان دادن مشکلاتی که در رابطه‌ی بین این دو شخصیت به وجود می‌آید، به مسئله‌ی خودشیفتگی و آثار مخرب آن بر روی روابط انسانی می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟

هاکان منگوچ نویسنده، موزیسین و سخنران ترکیه‌ای است. او از سن 14 سالگی نوازندگی نی را آغاز کرد و همین مسئله باعث آشنایی‌اش با اندیشه‌های صوفی‌گرایانه شد. هاکان منگوچ در آثارش تلاش می‌کند آموزه‌های صوفی‌گرایانه را با جهان مدرن سازگار کند و در ترکیه و جهان نویسنده‌ای مشهور به شمار می‌رود. این نویسنده و آهنگساز، استاد آکادمی صوفی تحت‌نظر دانشگاه آمریکایی گیرنه نیز هست و از آثار مشهورش می‌توان به کتاب‌های «راه به قدم‌های تو روشن می‌شود: 21 قاعده مولانا»، «من نی هستم» و «هیچ ملاقاتی تصادفی نیست» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟: احساس بی‌ارزشی و درماندگی، ثمره‌ی زندگی در کنار افراد خودشیفته می‌شنویم

– نه خیر جناب، نه خیر. ممکن نیست من نمی‌پذیرم. پسر من نمی‌تونه این‌قدر سرمست باشه که با بازیگری که به بدنامی مشهوره قدم‌زنان تو ملأعام ظاهر بشه. نمی‌تونه. این بی‌مسئولیتی و حدنشناسیه.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86%DB%8C/book/78206

– پسر من نمی‌تونه با زنی که شرکای عاطفی زیادی داشته صنمی داشته باشه. پسر من مثل اون مردای بی‌بندوبار سوژه‌ی برنامه‌های خاله‌زنکی تلویزیون نمی‌شه. پسرم این کار رو با آبروی ما نمی‌کنه.

کتاب رفتنی‌ام یا ماندنی؟ توسط انتشارات نسل نواندیش و به گویندگی فائزه پورعلی ترجمه شده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب را نشر صوتی ماه آوا به گویندگی حامی قنبرزاده تهیه کرده است.

کتاب صوتی رفتنی‌ام یا ماندنی؟ برای چه کسانی مناسب است؟