معرفی و دانلود کتاب صوتی رمز قهرمانی: درس‌هایی از زندگی افرادی که قهرمانانه زیستند | ویلیام اچ. مک ریون

اغلب اوقات زمانی که کلمه‌ی «قهرمان» را می‌شنویم،‌ آدم‌هایی با قدرت‌های ماورایی، همراه با شنلی بر دوش یا لباس‌های عجیب‌وغریب و شاخص در ذهنمان نقش می‌بندند. اما،‌ ویلیام اچ. مک ریون (William H. McRaven) تصویر واقعی و تأمل‌برانگیزی را از قهرمانان ارائه می‌دهد که ذهن شما را برای همیشه اصلاح می‌کند و از این طریق می‌توانید از رویا و خیال‌پردازی به سمت آنچه در حقیقت وجود دارد، حرکت کنید. واقعیت این است که برای قهرمان بودن و یا یافتن قهرمان‌های واقعی نیازی نیست که مسیر عجیبی را انتخاب کنید و به دنبال نشانه‌های ویژه و خارق‌العاده در آن‌ها بگردید. فقط کافی‌ست دو ویژگی را در افراد پیدا کنید تا بفهمید با یک قهرمان حقیقی روبه‌رو هستید یا خیر: شجاعت و انسانیت.

معرفی کتاب صوتی رمز قهرمانی: درس‌هایی از زندگی افرادی که قهرمانانه زیستند

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/book/70058

۲۱ دقیقه

فصل نهم – شوخ‌طبعی

مشخصات کتاب صوتی

اگر از شنیدن داستان‌های الهام‌بخش از قهرمانان واقعی دنیا علاقه‌مند هستید، حتما این کتاب اثرگذار و جذاب را بشنوید.

با ویلیام اچ. مک ریون بیشتر آشنا شویم

۱۵ دقیقه

فصل هشتم – امید

۱۷ دقیقه

فصل اول – شجاعت

– بسیار ساده، عالی، هوشمندانه و مختصر! (Forbes)

– خوانندگان علاقه‌مند به فعالیت‌های نیروهای ویژه نظامی، از ماجراهای مک ریون الهام می‌گیرند. (Kirkus)

– این کتاب بیش از آنکه یک زندگی‌نامه باشد، روایتی تاریخی و مجموعه‌ای از تجربیات برجسته است. (Booklist)

– داستان‌های شگفت‌انگیز ریون، بینش بسیار خوبی را از زندگی رهبران دوره‌ی جنگ ارائه می‌دهد. (Publishers Weekly)

– کتاب بی‌نظیری که مانند یک فیلم هیجان‌انگیز است و اقدامات تاریخی و مهم نیروی دریایی را به‌تصویر می‌کشد. (The Washington Times)

کتاب صوتی رمز قهرمانی برای چه کسانی مناسب است؟

با گوش سپردن به این اثر جذاب، می‌آموزید که برای قهرمان بودن نیازی به ویژگی‌های خارق‌العاده یا شرایط غیرطبیعی نیست. بلکه کافی‌ست شجاعت و شفقت را درون خودتان پرورش دهید تا به فردی ماندگار و تأثیرگذار و قهرمانی حقیقی تبدیل شوید. نویسنده در این کتاب یادآوری می‌کند که درون شما قهرمانی وجود دارد که از ابتدای تولدتان وجود داشته و برای بیدار کردن آن باید به دنبال فضائل اخلاقی و پرورششان باشید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی رمز قهرمانی

ویلیام اچ. مک ریون از بازنشستگان پرافتخار نیروی دریایی ایالات متحده است که با خدماتی بی‌نظیر و منحصربه‌فرد به نیروی دریایی خدمت کرد. او توانست در سن سی‌وهفت سالگی به‌عنوان یک سرباز ویژه معرفی شود و در سطح فرماندهی زبانزد بود. امروزه مک ریون ریاست دانشگاه تگزاس را برعنده دارد و مشهورترین کتاب او که در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی قرار دارد با نام «تختخوابت را مرتب کن» به چاپ رسیده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی رمز قهرمانی

چند لحظه چشمانتان را ببندید و به قهرمان زندگی‌تان فکر کنید. چه کسی به خاطرتان آمد؟! ویلیام اچ. مک ریون نویسنده‌ی مشهور آمریکایی در کتاب صوتی رمز قهرمانی درباره‌ی کسانی صحبت می‌کند که عمر خود را برای نجات بشر صرف کرده‌اند. این اثر الهام‌بخش در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی رمز قهرمانی

۱۶ دقیقه

فصل پنجم – همدردی

– عالی‌ترین ویژگی یک رهبر درستکاری است.

– انسان‌های ضعیف توانایی بخشیدن ندارند.

– حس همدردی ما را با دیگران پیوند می‌دهد.

– زندگی کردن بدون امید،‌ به معنای دست‌چیدن از زندگی است.

– کسی که می‌خواهد چیز اندکی به دست بیاورد،‌ باید اندکی فداکاری کند.

در بخشی از کتاب صوتی رمز قهرمانی می‌شنویم

مک ریون در کتاب صوتی رمز قهرمانی (The Hero Code: Lessons Learned from Lives Well Lived) تأکید می‌کند که معرفی شدن به‌عنوان قهرمان وظیفه‌‌ی بسیار دشواری است که پیش از هر چیز به حفظ ارزش‌های اخلاقی نیاز دارد. او در این اثر درخشان و تأثیرگذار، از افرادی نام برده که در طول زندگی خود با آن‌ها روبه‌رو شده و هر کدام را به‌عنوان قهرمان نجات‌دهنده‌ی بشر شناخته است. ریون کتاب خود را با بیان آرزوهای دوران کودکی‌اش آغاز می‌کند و از رویای خود برای به‌تن‌کردن شنل،‌ داشتن قدرت‌های ماورایی و قهرمانی حرف می‌زند. او در هر فصل از این کتاب به بیان ویژگی و صفت‌هایی می‌پردازد که وجود آن‌ها در یک فرد،‌ از او قهرمان می‌سازد. او این ویژگی‌ها را در شجاعت، مهربانی،‌ فروتنی، بخشش، همدلی و … خلاصه می‌کند.

۱۳ دقیقه

فصل دوم – فروتنی

۱۷ دقیقه

فصل چهارم – درستکاری

۱۸ دقیقه

فصل ششم – پشتکار

روی پلاک برنجی تیره‌رنگ بیرون اتاق نوشته شده بود: «سناتور جان مک کین – آریزونا». من که یونیفرم آبی‌رنگ نیروی دریایی را به تن داشتم،‌ بعد از صاف کردن کراواتم در را باز کردم. در داخل اتاق،‌ جوانی که پشت میز نشسته بود، از من استقبال کرد. از من خواست تا زمان ورود سناتور به اتاق، روی صندلی بنشینم. روی یکی از سه صندلی کوچکی که بیرون از اتاق سناتور قرار داشت نشستم. دیدار با مک کین اولین دیدار امروزم بود. من را برای ارتقا به درجه‌ی دریاسالار چهار ستاره و انتصاب به‌عنوان فرمانده‌ی ستاد فرماندهی عملیات ویژه‌ی ایالات متحده‌ی آمریکا معرفی کرده بودند. اما قبل از قطعی شدن هریک از این موارد، سنا باید انتصاب من را تأیید کند. این جلسه، به‌عنوان جلسه‌ی تایید صلاحیت بود. قبل از جلسه‌ی تایید صلاحیت،‌ قرار بود با سناتورهای اصلی ملاقات کنم تا آن‌ها از من شناخت پیدا کنند. لحظاتی بعد مک کین وارد اتاق شد. درحالی‌که لبخند بزرگی بر لب داشت،‌ با یکدیگر صمیمانه دست دادیم و حضورم در دفتر کارش را خوش‌آمد گفت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۳ دقیقه

فصل سوم – فداکاری

۲۸ دقیقه

فصل هفتم – وظیفه‌شناسی