معرفی و دانلود کتاب صوتی رها کردن گربه | هاروکی موراکامی | واوخوان

۳۴ دقیقه

داستان دوم- بابیتل‌ها

۲۳ دقیقه

داستان اول – قسمت دوم – رها کردن گربه

گروه انگلیسی راک-پاپ اهل لیورپول که گروه آن‌ها شامل جان لنون، پائول مک کاترنی، جورج هریسون و رینگو استار می‌شد و دردهه‌ی 1960 فعالیت موسیقی خود را آغاز کردند. آن‌ها بعد از ده سال همکاری در سال 1970 میلادی، از هم جدا شدند. سال 1964 بود و اوج شیفتگی به بیتل‌ها. با آغاز فصل پاییز مدرسه‌ها باز شده بود و همه چیز به روال همیشگی جریان داشت. آن دختر با عجله از راهروی تاریک و دراز ساختمان قدیمی مدرسه رد می‌شد. درحالی‌که لبه‌‌ی دامنش بالا و پایین می‌رفت. فقط من آنجا بودم. او صفحه‌ی بیتل‌ها را مثل شیء گرانبهایی محکم به سینه‌اش چسبانده بود. صفحه‌ی بابیتل‌ها با عکس سیاه و سفید چشمگیری از اعضای گروه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نکته‌ی عجیب در مورد پیر شدن، این نیست که سن‌وسالم بیشتر می‌شود یا اینکه جوانی‌ام بی‌آنکه درکش کنم گذشته. آنچه مرا به تعجب وا می‌دارد پیر شدن هم‌نسلانم است. آن دخترکان زیبارو و دلربا که می‌شناختم، حالا آنقدر پیرند که چندین نوه دارند. این قضیه کمی گیج‌کننده و غم‌انگیز است. وگرنه این واقعیت که من هم مثل دیگران پیر شده‌ام اصلا ناراحتم نمی‌کند. پیر شدن دخترهایی که می‌شناختم ناراحتم می‌کنم. چراکه مجبورم این واقعیت را بپذیرم که رویاهای جوانی‌ام از بین رفته‌اند. مرگ یک رویا می‌تواند غم‌انگیزتر از زندگی آدمی باشد. دختری هست،‌ منظورم زنی است که قبلا دختر بود که خوب به خاطر دارمش. گرچه اسمش را نمی‌دانم و طبیعتا نمی‌دانم اکنون کجاست یا چه می‌کند. فقط این را می‌دانم که او هم در همان دبیرستانی بود که من درس می‌خواندم و همسن بودیم. زیرا نشان روی پیراهنش هم رنگ نشان من بود و دیگر اینکه او عاشق گروه بیتل‌ها بود.

داستان کوتاه یکی از پرطرفدارترین ژانرهای ادبی در دنیاست که نویسندگان زیادی نیز در آن خودنمایی کرده‌اند. زمانی که به خواندن داستان کوتاه مشغول می‌شوید، یک روایت یا برش کوتاه از حوادث را می‌خوانید که عموماً نویسنده آن را ساخته و پرداخته است و شما را در طول داستان با خودش همراه می‌کند.

شنیدن این کتاب صوتی زیبا،‌ شما را از هیاهوی این دنیا رها می‌کند و به دل سه روایت متفاوت و دوست‌داشتنی می‌برد.

کتاب صوتی رها کردن گربه برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب صوتی رها کردن گربه اثر جذاب و شنیدنی هاروکی موراکامی شما را با سه داستان کوتاه بی‌نظیر از میان خاطرات پدرش همراه می‌کند. برای آنکه این سه قصه‌ی زیبا را بشنوید،‌ همین حالا این کتاب صوتی را دانلود کنید.

درباره‌‌ی کتاب صوتی رها کردن گربه

معرفی کتاب صوتی رها کردن گربه

۲۸ دقیقه

داستان دوم – قسمت دوم – بابیتل‌ها

همه‌ی علاقه‌مندان به داستان کوتاه و ادبیات معاصر ژاپن، از شنیدن کتاب صوتی رها کردن گربه لذت می‌برند.

با هاروکی موراکامی بیشتر آشنا شویم

هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) یکی از نویسندگان چیره‌دست ادبیات ژاپن به شمار می‌رود که در زمینه‌ی نگارش داستان کوتاه مهارت زیادی دارد و از خواندن روایت‌های جذاب و بی‌نظیرش لذت خواهید برد. کتاب رها کردن گربه (Abandoning a Cat: Memories of my Father) از جمله آثار محبوب و ماندگار این نویسنده‌ی ژاپنی است. این اثر که سه داستان کوتاه شنیدنی به نام‌های «رها کردن گربه»، «بابیتل‌ها» و «اعترافات یک میمون شیناگاوا» را در برمی‌گیرد و نکته‌ی جذاب درباره‌ی آن این است که قصه‌های جذابی که در آن وجود دارند، به سبک خاطره نوشته شده‌اند.

۲۰ دقیقه

داستان سوم- اعترافات میمون شیناگاوا

یکی از محبوب‌ترین نویسندگان حال حاضر جهان، هاروکی موراکامی است. این نویسنده‌ی ژاپنی مشهور، تاکنون بیش از 30 عنوان کتاب را تألیف کرده و به چاپ رسانده و برای نگارش بسیاری از آن‌ها، موفق به دریافت جایزه شده است.جایزه‌ی جهانی فانتزی، جایزه‌ی بین‌‌المللی داستان کوتاه فرانک اوکانر، جایزه‌ی اورشلیم و جایزه‌ی فرانتس کافکا از جمله افتخارات اوست. قدرت نویسندگی موراکامی عجیب است و قلم پرجاذبه‌ی او باعث شده که بسیاری از کتاب‌هایش به بیش از پنجاه زبان گوناگون در دنیا ترجمه شوند. این نویسنده‌ی پرفروش ژاپنی آنقدر شهرت دارد که استیون پول در روزنامه‌ی گاردین، او را جزو بزرگ‌ترین نویسندگان دنیا قرار داده است. از هاروکی موراکامی می‌توانید کتاب‌های «کافکا در ساحل»، «شهر گربه‌ها»، «اول شخص مفرد» و «به آواز باد گوش بسپار» را بخوانید.

در بخشی از کتاب صوتی رها کردن گربه می‌شنویم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D9%87%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D8%A8%D9%87/book/69692

۲۳ دقیقه

داستان اول – رها کردن گربه

۲۲ دقیقه

داستان سوم- قسمت دوم – اعترافات میمون شیناگاوا