معرفی و دانلود کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16 | دن گاتمن | واوخوان

مجبور بودیم کارای زیادی برای مراسم انجام بدیم. هیچ می‌دونستین وقتی آدم فارغ‌التحصیل می‌شه باید کلاه عجیب و غریبی روی سرش بزاره که شکل مربعه؟

کودکان 7 تا 12 ساله که تازه وارد مدرسه شده‌اند و از داستان‌های بامزه و هیجان‌انگیز خوش‌شان می‌آید از شنیدن کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16 لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16 می‌شنویم

معرفی کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16

دن گاتمن پس از اینکه کتاب‌های «جونی بی جونز» نوشته‌ی باربارا پارک را خواند تصمیم گرفت مجموعه کتاب مشابهی، ولی از دید یک پسر را بنویسد. دن گاتمن برای نگارش بهتر داستانش، به مدارس بسیار زیادی سر زد و اطلاعات زیادی از بچه‌ها و مشکلاتی که در مدرسه با آن‌ها مواجه می‌شوند کسب کرد. علت اینکه در مجموعه‌ی مدرسه پرماجرا، معلمان و ناظمان رفتار‌های عجیبی از خود بروز می‌دهند این است که دن گاتمن متوجه شد بچه‌ها دوست دارند در مورد «بزرگ‌سالانی بخوانند که کارهای احمقانه انجام می‌دهند».

شاید برایتان جالب باشد بدانید که تاکنون 23 میلیون نسخه از داستان‌های این مجموعه در سراسر جهان به فروش رفته است؛ رقمی که در نوع خود حیرت‌انگیز به شمار می‌رود.

کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16 برای چه کسانی مناسب است؟

آخرین هفته‌ی مدرسه بود. برای همین معلم‌ها زیاد درس نمی‌دادند. من هم که از این وضع خیلی حال می‌کردم. چون درس‌و‌مشق حوصله‌ی آدم رو سر می‌بره. اما این وضع، تمرکزم رو به هم زده بود. دائم در این فکر بودم که چند روز دیگه تابستون شروع می‌شه. خانم دیزی هم تمرکز درست‌و‌حسابی نداشت. اون یک سرگرمی تازه برای خودش دست‌و‌پا کرده بود. بافتنی. بیشتر وقت‌ها ته کلاس می‌نشست و در حالی که مادر رایان داشت ما رو برای مراسم فارغ‌التحصیلی آماده می‌کرد، بافتنی می‌بافت. بعضی وقتا مادر آندرئا هم همراه خانم دال بود، اما بیشتر وقتش رو به چشم‌غره رفتن می‌گذروند.

کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16 داستانی‌ست خنده‌دار و مهیج از آخرین روز‌های مدرسه‌ی ای. جی و دوستانش. دن گاتمن در این کتاب که جلد دیگری از مجموعه‌ی پرفروش مدرسه پرماجرا است، داستان بامزه‌ی دیگری از ماجراها و اتفاقاتی که برای ای. جی. و دوستان بازیگوش و خرابکارش رخ می‌دهد را تعریف می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16

ماجرای کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16 (Mrs. Dole Is Out of Control) از این قرار است: مدرسه در حال تمام شدن است و ای. جی. و دوستانش در حال فارغ‌التحصیلی از مدرسه هستند. اما زمانی که خانم دول که مادر رایان، یکی از دوستان ای. جی. است رییس جدید انجمن اولیاومربیان می‌شود، تمام برنامه‌ها به هم می‌ریزد. خانم دول می‌خواهد جشن فارغ‌التحصیلی را بسیار حماسی و شکوهمند برگزار کند و حتی می‌خواهد در آن آتش‌بازی راه بیندازد و رییس‌جمهور سابق آمریکا، بیل کلینتون را برای سخنرانی به مدرسه دعوت کند. بعد از اینکه درس معلم‌ها تمام می‌شود، او به مدرسه می‌آید و به بچه‌ها در مورد مراسم و نحوه‌ی رفتارشان آموزش می‌دهد.

– هِی پسر. اون خیلی چشم‌غره می‌ره. احتمالاً چشم‌غره رفتن توی خانواده‌ی آندرئا ارثیه.

معرفی و دانلود کتاب صوتی روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16

در مجموعه‌ی مدرسه پرماجرا (My Weird School) نوشته‌ی دن گاتمن (Dan Gutman)، ما با پسربچه‌ای به نام ای. جی. آشنا می‌شویم که از مدرسه خوشش نمی‌آید. ای. جی. در برابر آندرئا قرار دارد که عاشق مدرسه است و آن‌ها در هر جلد از کتاب با ماجراهای متفاوتی مواجه می‌شوند. معلمان و ناظمان مدرسه‌ی ای. جی. همیشه از خود رفتار‌های عجیب‌وغریبی بروز می‌دهند و هر جلد از این مجموعه کتاب پرفروش به یکی از رفتار‌ها و اعمال آن‌ها اختصاص یافته است.

این سری سرگرم‌کننده و خنده‌دار برای اولین بار در سال 2004 به چاپ رسید و خیلی زود محبوب دل بچه‌ها شد. در همه‌ی عناوین پرتعداد این مجموعه، ماجراها در مدرسه‌ای اتفاق می‌افتد که معلم‌هایش اشخاصی عجیب و دانش‌آموزانش دخترها و پسرهایی سربه‌هوا هستند. معمولاً در هر داستان یکی از معلم‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و قصه پیرامون شخصیت او شکل می‌گیرد. شخصیت اصلی مجموعه مدرسه‌ی پرماجرا (My Weird School) پسری کله‌شق به نام ای. جی (A. J) است.

هیچ‌کس هم نمی‌دونه چرا.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-16/book/78978

کتاب روز آخر مدرسه: مدرسه پرماجرا 16 توسط انتشارات گام و با ترجمه‌ی محمود مزینانی منتشر شده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب را نشر صوتی واوخوان به گویندگی شرگان انورزاده تهیه کرده است.

درباره‌ی مجموعه‌ی مدرسه‌ی پرماجرا

پس از مدت کوتاهی، حتی رایان هم به این نتیجه می‌رسد که مادرش دارد زیاده‌روی می‌کند و نیازی نیست آن‌ها برای جشن فارغ‌التحصیلی آتشی بزرگ را برپا کنند یا کبوترها را از قفس آزاد کنند. اما خانم دول این حرف‌ها سرش نمی‌شود و خیلی سفت‌وسخت به فراهم کردن مقدمات این جشن بزرگ می‌پردازد…