معرفی و دانلود کتاب صوتی رویاها | زیگموند فروید | انتشارات جیحون

اغلب آثار مهم زیگموند فروید به زبان فارسی ترجمه شده‌اند. از میان این آثار می‌توان به عناوینی چون «ایگو و اید»، «تأویل رویا» و «موسی و یکتاپرستی» اشاره کرد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7/book/76383

در اهمیت کتاب صوتی رویاها، هرچه بگوییم کم گفته‌ایم. فروید با این اثر بود که برای نخستین بار نظریات متعدد خود در باب سازوکار ناخودآگاه را در قالب متنی منسجم، صورت‌بندی کرد. اغراق نیست اگر بگوییم فهم ماهیت نظریه‌ی روانکاوی فروید، در گروِ فهم دقیق مدعاهای او در کتاب رویاهاست.

شاید بیراه نباشد که بگوییم در میان سه متفکری که نامشان را ذکر کردیم، فروید بیشترین و عمیق‌ترین تأثیر را بر فرهنگ و جامعه‌ی انسانی بر جای نهاده است. آرای او، ظرف مدت زمانی کوتاه، در سراسر جهان فراگیر و پذیرفته شدند؛ به نحوی که هر جا سخن از ماهیت آدمی و ساختار روان او می‌رفت، حتماً نامی از فروید و نظریات او نیز به میان می‌آمد.

نسخه‌ی صوتی کتاب رویاها توسط انتشارات جیحون در اختیار شما قرار گرفته است. ترجمه‌ی این اثر با صبا راستگار، و خوانش آن با افشین اعتماد بوده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی رویاها

  • کتابی مهم و دوران‌ساز. (Economist)
  • اثری پیشگامانه که تاریخ روانشناسی را متحول نمود. (Time)
  • یک قرن پس از انتشار آثار فروید، ایده‌ها و نظریات او چنان میان مردم فراگیر شده که اغلب افراد بی‌آن‌که بدانند از آن‌ها پیروی می‌کنند. (New York Times)

کتاب صوتی رویاها مناسب چه کسانی است؟

کتاب صوتی رویاها یکی از مهم‌ترین آثار زیگموند فروید، روانشناس نامدار اتریشی‌ست. فروید در این اثر جذاب و چالش‌برانگیز، رویاهای فردی را بر مبنای آموزه‌های روانکاوانه تأویل و تفسیر نموده است. گفتنی‌ست که این اثر جایزه‌ی Schlegel-Tieck را از آن خود ساخته است.

درباره کتاب صوتی رویاها

علاقه‌مندان به مباحث حوزه‌ی روانکاوی، مخاطبین اصلی کتاب صوتی رویاها به شمار می‌روند.

با زیگموند فروید بیشتر آشنا شویم

در میان آثار زیگموند فروید، کتاب رویاها (The Interpretation of Dreams) جایگاهی مهم و یکتا دارد. فروید در این اثر تأمل‌برانگیز که اول‌بار به سال 1899 به انتشار رسید، قرائتی روانکاوانه از رویاها و کابوس‌های آدمی به دست داده است.

زیگموند فروید (Sigmund Freud)، روانشناس و پزشک نامدار اهل اتریش، به سال 1856 دیده به جهان گشود و در سال 1939 روی در نقاب خاک کشید. او به واسطه‌ی بنیان‌گذاریِ شاخه‌ی روانکاوی در روانشناسی عمومی شناخته می‌شود. آرای فروید و کشفیات او، تأثیر به‌سزایی در رشد و تحول علم روانشناسی در طول سده‌ی بیستم داشته است. به نحوی که به گواه اغلب صاحب‌نظران این حوزه، علم روانشناسی به پیش و پس از ظهور فروید تقسیم می‌شود.

مشهور است که سه متفکر، با نظریات خود جهانی را از خواب غفلت بیدار ساختند. نخستین متفکر کوپرنیک بود که با اثبات زمین‌مرکز نبودنِ کائنات، بنیان علمِ زمانه‌ی خود را زیرورو کرد. دومین متفکر، داروین، دانشمند نامدار بریتانیایی بود، که نشان داد تبار آدمی به جانداران خویشاوندی نظیر شامپانزه‌ها و بوزینه‌ها می‌رسد. و سومین متفکر، زیگموند فروید بود، که با کشف ضمیر ناخودآگاه، آدمی را با واقعیتی هولناک درباره‌ی ذات خویش آشنا کرد: این‌که اعمال و افکار انسان‌ها، نه چنان‌که می‌پندارند سراسرْ آگاهانه و برآمده از اراده‌ای آزاد، بلکه معلول سلسله‌ای از فعل‌وانفعالات درونی‌ست، که اغلب خارج از دایره‌ی آگاهی و اراده‌ی ما حادث می‌گردند.

معرفی کتاب صوتی رویاها

بنا بر دیدگاه فروید، رویاهای ما تجلیاتِ تغییر شکل‌یافته‌ی امیال و آرزوهایمان‌اند. بخش ناخودآگاه روان ما، هرآنچه را که نمی‌تواند به شکلی سرراست و مستقیم بروز دهد، در رویاها متجلی می‌سازد. فروید در کتاب صوتی رویاها نشان می‌دهد که این فرایند چگونه و تحت چه شرایطی رقم می‌خورد.