معرفی و دانلود کتاب صوتی رکسانه و اسکندر | جوآن کریسپی | آوانامه

سطور فوق را بدان جهت نوشتیم که کتابی درخشان و جذاب را در باب اسکندر مقدونی به شما معرفی کنیم. این کتاب، رکسانه و اسکندر (Roxane und Alexander) نام دارد. اثر مذکور توسط جوآن کریسپی، نویسنده‌ی سرشناس اهل آلمان، به رشته‌ی تحریر درآمده است. کریسپی در این رمان درخشان، ضمن بهره‌گیری از انبوهی از مستندات تاریخی، روایتی گیرا و جذاب از حیات و ممات اسکندر مقدونی به دست داده است. روایتی که راویِ آن، زنی به نام رکسانه است.

24 دقیقه

فصل دهم – بخش سوم

24 دقیقه

فصل سیزدهم – بخش چهارم

33 دقیقه

فصل سوم – بخش اول

29 دقیقه

فصل دوازدهم – بخش چهارم

کمتر کسی را می‌توان یافت که نام اسکندر مقدونی را نشنیده باشد. این حاکم قدرقدرتِ دوران باستان، یکی از نخستین فرمانروایان تاریخ بود که جامه‌ی آرزو از ایده‌ی جهان‌گشایی به درآورده، بدان لباس واقعیت پوشانید. اسکندر مقدونی شاگرد ارسطو، فیلسوف نامدار یونانی، بود. او به تاریخِ 21 ژوئیه‌ی 356 پ.م، در شهر پلا متولد شد. نوجوانی بیش نبود که پی به جاه‌طلبی‌هایی بزرگ در درونِ خویش برد. همه‌ی خواسته‌ی اسکندر این بود که سری در میان سرها درآورد و بدل به مردی شود که نامش تا تاریخ زنده است، چون خورشید می‌درخشد. این جاه‌طلبی چگونه می‌توانست ارضا شود؟ جز از طریق ورود به عرصه‌ی سیاست عملی، که آن زمان بارزترین نمود آن حکومت‌داری بود؟ باری، اسکندر به سی‌سالگی نرسیده، خود را حاکمِ یکی از بزرگ‌ترین امپراتوری‌های زمانه یافت؛ قلمروِ تحت تصرفِ او از دریای یونان آغاز می‌شد و تا رشته‌کوه‌های هیمالیا ادامه می‌یافت. با این همه، هرچه گستره‌ی فرمان‌روایی او وسیع بود، عمر آن کوتاه بود. بهار کامیابی اسکندر خیلی زود به خزان ناکامی بدل شد، و دستِ تقدیر با رقم زدن مرگی تراژیک برای او، نشان داد که حتی مردی به عظمت اسکندر نیز از بازی‌های سرنوشتِ شوم و بی‌رحم در امان نیست.

جوآن کریسپی (Joanna Crispi) نویسنده‌ی مطرح اهل آلمان است. او در کالج اسمیت و دانشکده‌ی حقوق هاروارد تحصیل کرده و اینک ساکن نیویورک سیتی است. کتاب «رکسانه و اسکندر» تنها اثرِ منتشرشده از اوست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

36 دقیقه

فصل دوازدهم – بخش ششم

34 دقیقه

فصل دوم – بخش اول

30 دقیقه

فصل دوازدهم – بخش سوم

در منابع تاریخی از رکسانه به عنوان همسر اسکندر مقدونی یاد شده است. اسکندر رکسانه را پس از فتح ناحیه‌ی سغد (واقع در سمرقند امروزی) به عقد خود درآورد. رکسانه را می‌توان با دزیره، معشوقه‌ی ناپلئون بناپارت، مقایسه کرد؛ هر دو این زنان به وصلت با بزرگ‌ترین مردانِ عصر خود تن دادند، و هر دو نیز در نهایت چندان طرفی از این وصلت نبستند. اگرچه در عشق این دو زن -دزیره و رکسانه- به معشوق‌های اسطوره‌ای‌شان جای هیچ شک و تردیدی نیست.

29 دقیقه

فصل چهارم – بخش اول

27 دقیقه

فصل یازدهم – بخش سوم

27 دقیقه

فصل یازدهم – بخش اول

31 دقیقه

فصل چهارم – بخش دوم

20 دقیقه

فصل سوم – بخش دوم

24 دقیقه

فصل دوازدهم – بخش دوم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%B1/book/76457

33 دقیقه

فصل یازدهم – بخش پنجم

18 دقیقه

فصل دهم – بخش چهارم

25 دقیقه

فصل ششم – بخش اول

25 دقیقه

فصل سیزدهم – بخش دوم

27 دقیقه

فصل دوازدهم – بخش اول

22 دقیقه

فصل سیزدهم – بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

21 دقیقه

فصل نهم – بخش دوم

29 دقیقه

فصل سیزدهم – بخش سوم

کتاب صوتی رکسانه و اسکندر داستانی تاریخی و عاشقانه به قلم جوآن کریسپی، نویسنده‌ی سرشناس اهل آلمان، است. کریسپی در این داستان خواندنی، زندگی اسکندر مقدونی، حاکم قدرقدرت دنیای باستان را از زبان همسرش، رکسانه، روایت کرده است.

درباره کتاب صوتی رکسانه و اسکندر

26 دقیقه

فصل دهم – بخش اول

33 دقیقه

فصل نهم – بخش اول

25 دقیقه

فصل سیزدهم – بخش اول

30 دقیقه

فصل دوازدهم – بخش پنجم

26 دقیقه

فصل ششم – بخش سوم

35 دقیقه

فصل ششم – بخش دوم

31 دقیقه

فصل دهم – بخش دوم

علاقه‌مندان به داستان‌ها و رمان‌های تاریخی، بیش از همه از گوش سپردن به کتاب صوتی رکسانه و اسکندر لذت خواهند برد.

با جوآن کریسپی بیشتر آشنا شویم

کتاب رکسانه و اسکندر توسط عبدالحمید فریدی عراقی به زبان فارسی ترجمه شده، و از سوی انتشارات آوانامه به نسخه‌ی صوتی پیش رو بدل گشته است. نسخه‌ی متنی این اثر توسط نشر ققنوس به چاپ رسیده است.

کتاب صوتی رکسانه و اسکندر مناسب چه کسانی است؟

28 دقیقه

فصل یازدهم – بخش چهارم

19 دقیقه

فصل دوم – بخش سوم

25 دقیقه

فصل دوم – بخش دوم

35 دقیقه

فصل یازدهم – بخش دوم

معرفی کتاب صوتی رکسانه و اسکندر