معرفی و دانلود کتاب صوتی زرافه‌ی آسانسورچی | مریم زرنشان | شیما

اثر برای کودکان بازه‌ی سنی 6 تا 8 سال مناسب است.

با مریم زرنشان بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب صوتی زرافه‌ی آسانسورچی

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D9%81%D9%87-%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%DA%86%DB%8C/book/71815۷ دقیقه

زرافه‌ی آسانسورچی

مشخصات کتاب صوتی

این نویسنده‌ی کودک و نوجوان در سال 1354 در همدان به دنیا آمد. مریم زرنشان مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی مدیریت امور فرهنگی دریافت کرده است و همکاری با نشریات و مطبوعات مهمی همچون رشد نوجوان، نبات کوچولو و سروش کودکان را در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد. «هیولای مهربان»، «کبوتر می‌شوم» و «کوچه‌ی گلاب» عناوین برخی از کتاب‌های او هستند. مریم زرنشان به‌ترتیب در سال‌های 1389، 1390 و 1391 موفق به کسب جایزه‌ی ادبی دفاع، جایزه‌ی ادبی هگمتانه و جایزه‌ی جشنواره ادبی ملی فارس شد.

در بخشی از کتاب صوتی زرافه‌ی آسانسورچی می‌شنویم

سنجاب مادر گفت: «ما خیلی اینجا رو دوست داریم. یه درخت کاج مهربون با هزارتا همسایه‌ی پرپری و یه عالمه غذا. اما نمی‌تونیم از درخت بالا بریم.» در همین لحظه سروکله‌ی زرافه‌ی گردن‌دراز خال‌خالی از دور پیدا شد. کاج مهربون با شادی هورا کشید و گفت: «آخ جون! هورا! دیگه نگران نباشید. یه فکر خوبی دارم.» کاج مهربون صبر کرد تا زرافه‌ی گردن‌دراز خال‌خالی نزدیک بشه. کاج مهربون بعد از سلام و احوال‌پرسی گفت: «سلام زرافه‌جان. به کمک احتیاج دارم.» و بعد همه‌ی ماجرا رو برای زرافه تعریف کرد. زرافه گردن درازش رو خم کرد و به سنجاب‌های پشمالوی قلمبه زل زد. سنجاب‌ها لبخندی به زرافه زدند. کاج مهربون گفت: «زرافه جان! می‌تونی مثل آسانسور سنجاب‌ها رو به طبقه‌ی دهم ببری؟ همون اتاقه که خالیه.» زرافه به سنجاب‌ها گفت: «وقتی گردنمو پایین پایین آوردم می‌تونید روی سرم بشینید تا شما رو به طبقه‌ی دهم ببرم. خب؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نشر صوتی شیما این کتاب داستان کودکانه را منتشر کرده است.

کتاب صوتی زرافه‌ی آسانسورچی برای چه کسانی مناسب است؟

مریم زرنشان در کتاب صوتی زرافه‌ی آسانسورچی داستان کاج سبز مهربانی را تعریف می‌کند در جنگلی سرسبز زندگی می‌کرد. ریشه‌های کاج خودشان را تا اعماق زمین کشانده بودند و قدّ شاخه‌هایش به ابرهای آسمان می‌رسید. پرندگان بسیاری لانه‌هایشان را روی شاخ و برگ او ساخته بودند و کاج با بخشندگی از آن‌ها مراقبت می‌کرد. تا این که یک روز صدای وحشتناکی کاج مهربان قصه را از خواب ناز بیدار کرد. شما فکر می‌کنید صدای چه چیزی بود؟

در این داستان زیبای کودکانه ماجرای یک کاج و دو سنجاب پشمالو را می‌شنوید که برای کمک گرفتن به سراغ زرافه‌ی قدبلند جنگل می‌روند. کتاب صوتی زرافه‌ی آسانسورچی را مریم زرافشان نوشته است.

درباره‌ی کتاب صوتی زرافه‌ی آسانسورچی

کاج مهربان، دو سنجاب پشمالو و یک زرافه‌ی قدبلند شخصیت‌های اصلی این داستان کودکانه هستند. کاج از سنجاب‌خانم که بچه‌هایش توی شکمش وول می‌خورند و آقاسنجاب می‌خواهد که خانه‌ی جدیدشان را روی تنه‌ی او بسازند. سنجاب‌های پشمالو از این پیشنهاد استقبال می‌کنند اما یک مشکل بزرگ وجود دارد. آن‌ها تصمیم می‌گیرند از زرافه‌ی خال‌داری که از آن حوالی می‌گذرد خواهش کنند تا به آن‌ها کمک کنند که مشکلشان را حل کنند. به نظر شما مشکل سنجاب‌ها چه می‌تواند باشد؟ زرافه‌ی گردن‌دراز چه راهکاری برای آن‌ها دارد؟