معرفی و دانلود کتاب صوتی زنبق دشت | انوره دوبالزاک | آوانامه

40 دقیقه

فصل سوم – بخش پنجم

57 دقیقه

فصل دوم – بخش پنجم

29 دقیقه

فصل سوم: بخش دوم

انوره دوبالزاک نویسنده‌ی فرانسوی در می 1799 در شهر تور به دنیا آمد و در اوت 1850 در پاریس درگذشت. او به‌عنوان یکی از اولین نویسندگان رئالیسم شناخته می‌شود. آثار بالزاک روایتی واقع‌گرایانه از جامعه‌ی فرانسه در قرن نوزدهم است. شخصیت‌های متنوعی از طبقات متفاوت جامعه در کتاب‌های انوره دوبالزاک تصویر می‌شوند. «باباگوریو»، «زن سی‌ساله» و «دل‌شکسته» بخش کوچکی از آثار او است که به فارسی ترجمه شده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

39 دقیقه

فصل سوم – بخش چهارم

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A8%D9%82-%D8%AF%D8%B4%D8%AA/book/76229

انوره دوبالزاک در کتاب صوتی زنبق دشت رابطه‌ی عاشقانه‌ی فلیکس و هنریت، پایبندی به اصول اخلاقی و چالش‌های محافظه‌کاری اخلاقی را روایت می‌کند. سبک رئالیستی این کتاب صوتی تصویری واقعی را از جامعه‌ی فرانسه در قرن نوزدهم می‌سازد.

درباره‌ی کتاب صوتی زنبق دشت

شخصیت‌های زن کتاب زنبق دشت موقعیت مردان را در سلسله‌مراتب مردسالار دچار چالش می‌کنند. (مایکل لستینگر)

 • در بسیاری از بخش‌های متن می‌توان زنبق را به‌عنوان نمادی از پاکی شخصیت‌های زن داستان برداشت کرد. (دوریس کادیش)

 • کتاب صوتی زنبق دشت برای چه کسانی مناسب است؟

  کتاب صوتی زنبق دشت برای علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک، رئالیسم فرانسوی و داستان‌های عاشقانه جذاب خواهد بود.

  با انوره دوبالزاک بیشتر آشنا شویم

  6 دقیقه

  شناسنامه و مقدمه

  23 دقیقه

  فصل سوم – بخش هفتم

  29 دقیقه

  فصل سوم: دو زن – بخش اول

  29 دقیقه

  فصل اول – بخش دوم

  31 دقیقه

  فصل اول – بخش پنجم

  36 دقیقه

  فصل دوم: عشق نخستین – بخش اول

  34 دقیقه

  فصل دوم – بخش هفتم

  هنریت نماد زنی پایبند به ارزش‌های سنتی جامعه‌ی فرانسه است. از نظر بسیاری از منتقدان انوره دوبالزاک در کتاب صوتی زنبق دشت موفق شده جنبه‌های نادیده‌ای از جامعه‌ی فرانسوی را برای مخاطبان خود آشکار کند. متن داستان کتاب صوتی زنبق دشت در قالب نامه‌ی فلیکس به نامزدش ناتالی دو مانرویل (Natalie de Manerville) و پاسخ ناتالی به او شکل گرفته است. از ابتدای رمان متوجه می‌شویم که ناتالی از فلیکس خواسته است تا چیزهایی را برای او بازگو کند که پیش‌ از این با کسی در میان نگذاشته است. فلیکس با وجود بی‌میلی، عشق خود به هنریت و اتفاق‌هایی که بین آن دو افتاده است را برای ناتالی بازگو می‌کند. پس از ناکامی فلیکس در فراروی از عشق‌ورزی انتزاعی به هنریت، او رابطه‌ی عاشقانه‌ای را با لیدی ددلی (Lady Dedley) برقرار می‌کند و آگاهی هنریت از این رابطه، شخصیت‌های کتاب صوتی زنبق دشت را وارد پیچیدگی‌های جدیدی می‌کند. تأثیر حسادت در زندگی هنریت در کنار درگیری‌های اخلاقی، او را دچار بیماری می‌کند.

  در مسیر واسازی مفهوم فضیلت، کتاب زنبق دشت بسیاری از ساختارهای ادبیات رمانتیک را نیز واسازی می‌کند. (پیتر بروک)

 • 29 دقیقه

  فصل اول – بخش چهارم
 • 40 دقیقه

  فصل اول – بخش هشتم

  32 دقیقه

  فصل اول – بخش هفتم

  34 دقیقه

  فصل اول – بخش ششم

  37 دقیقه

  فصل دوم – بخش چهارم

  32 دقیقه

  فصل سوم – بخش هشتم

  کتاب زنبق دشت نقدی بدبینانه به اصول محافظه‌کارانه‌ی بالزاک است؛ او در این کتاب هم نیاز به این اصول و هم ورشکستگی نهادهای تقویت‌کننده‌ی این اصول را نمایش می‌دهد. (لئو برسانی)

 • 21 دقیقه

  فصل سوم – بخش نهم
 • 33 دقیقه

  فصل دوم – بخش ششم

  یکی از نکات جالب کتاب صوتی زنبق دشت شباهت بین شخصیت هنریت و لور آنتوانت دو برنی (Laure Antoinette de Berny) از دوستان واقعی انوره دوبالزاک است که 22 سال از او بزرگ‌تر بوده و همیشه او را به نوشتن تشویق می‌کرده است. در کتاب صوتی زنبق دشت انوره دوبالزاک از کوشکی به نام آزای لو ریدو (Azay-le-Rideau) یاد می‌کند که هنوز نیز به همان سبک قرن نوزدهمی نگه داشته می‌شود و گردشگران می‌توانند در آنجا اقامت کنند.

  کتاب صوتی زنبق دشت توسط نشر صوتی آوانامه و با صدای محسن بهرامی و سحر بیرانوند تولید شده است. این کتاب صوتی بر اساس ترجمه‌ی مهدی سجودی مقدم و با همکاری انتشارات مهراندیش منتشر شده است.

  اقتباس‌ تلویزیونی از کتاب زنبق دشت

  39 دقیقه

  فصل دوم – بخش سوم

  32 دقیقه

  فصل اول – بخش سوم

  21 دقیقه

  فصل دوم – بخش دهم

  52 دقیقه

  فصل سوم – بخش ششم

  14 دقیقه

  فصل سوم – بخش دهم

  مشخصات کتاب صوتی

  شخصیت اصلی کتاب صوتی زنبق دشت، فلیکس دو واندنس در خانواده‌ای پرجمعیت بزرگ شده است. والدین فلیکس کمترین توجه را به او نشان داده‌اند و عشق خود را صرف دیگر فرزندان می‌کردند. کمبود عشق مادرانه در زندگی فلیکس او را به رابطه‌ی عاشقانه‌ای با هنریت دو مورتسف سوق می‌دهد. هنریت که چند سال از فلیکس بزرگ‌تر است نیز عشق مادرانه‌ی خود را نثار فلیکس می‌کند. مرز باریک بین عشق افلاطونی و میل دگرجنس‌خواهانه، احساس مبهمی برای این دو شخصیت کتاب صوتی زنبق دشت ایجاد می‌کند. علاقه‌ی هنریت به همسر و فرزندانش مانع بزرگی برای تغییر شکل رابطه‌ی او با فلیکس است. از طرفی، حسادت او اجازه نمی‌دهد که رابطه‌ی فلیکس با دیگران را بپذیرد. داستان رابطه‌ی فلیکس و هنریت موضوع پژوهش‌های روان‌شناسی زیادی قرار گرفته است.

  32 دقیقه

  فصل سوم بخش سوم

  در سال 1970 فیلم تلویزیونی فرانسوی به نام زنبق دشت (Le Lys dans la vallée) به کارگردانی مارسل کرون (Marcel Cravenne) بر اساس رمان زنبق دشت تهیه و تولید شد.

  نکوداشت‌های کتاب زنبق دشت

  30 دقیقه

  فصل دوم – بخش نهم

  34 دقیقه

  فصل دوم – بخش دوم

  معرفی کتاب صوتی زنبق دشت

  31 دقیقه

  فصل اول: دو نوع دوران کودکی – بخش اول