معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگینامه من | الکس فرگوسن | آوانامه

حال الکس فرگوسن در کتاب زندگی نامه من (Alex Ferguson: My Autobiography) نقاط برجسته و مهم زندگی‌اش را تعریف کرده و در کنار آن به خوبی سیر تحولات و اتفاقات تلخ و شیرین منچستریونایتد را نیز روایت کرده است.

اگر عاشق ورزش فوتبال، به خصوص لیگ جزیره و فوتبال انگلستان هستید و می‌خواهید خاطرات یکی از بهترین مربیان جهان را بشنوید، کتاب زندگی نامه من از الکس فرگوسن می‌تواند گزینه‌ی جذابی برای مطالعه باشد.

الکس فرگوسن کیست؟

شما قرار است داستان شگفت‌انگیز یک مربی فوتبال را بشنوید که 27 سال از عمر خود را صرف ساختن تیم محبوبش کرد و توانست برای سیزدهمین بار قهرمانی یونایتد را در لیگ جزیره جشن بگیرد. همچنین، موفق شد در سال 2008 برای دومین بار در لیگ قهرمانان اروپا، تیمش را قهرمان کند و نام خود را در تاریخ فوتبال کشورش ماندگار سازد.

زندگی‌نامه‌ی یکی از بزرگ‌ترین مربیان تاریخ فوتبال بریتانیا… الکس فرگوسن در کتاب صوتی زندگینامه من، خاطرات درخشان، الهام‌بخش و سرگرم‌کننده‌ی خود را از دوران مربی‌گری‌اش در تیم منچستریونایتد، بین سال‌های 2000 تا 2013، روایت می‌کند.

درباره کتاب صوتی زندگینامه من

مامور تست‌گیری در آن روز بدون انجام هیچگونه آزمایشی از ریو، کرینتون را ترک کرد و روز بعد مجددا برای تست‌گیری آمد و آزمایش از ریو گرفته شد. اما سازمان لیگ اعلام کرد که طبق قوانین، فردیناند از دادن آزمایش در روز مشخص فرار کرده و جریمه خواهد شد. او از تاریخ 20 ژانویه تا 2 سپتامبر 2004 از انجام بازی فوتبال محروم شد. همچنین او می‌بایست مبلغ پنجاه هزار پوند را به عنوان جریمه پرداخت می‌کرد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%86/book/69499

23 سپتامبر 2003، مامور آزمایش‌گیری وزارت ورزش بریتانیا وارد کرینتون شد و چهار بازیکن ما را برای تست به صورت اتفاقی فراخواند. تمرین معمولی خود را آغاز کردیم، غافل از اینکه آن روز روزی شوم برای ریو، خانواده ریو، و درنهایت باشگاه منچستریونایتد بود.

محرومیت هشت ماهه ریو فردیناند، اتفاقی بود که هسته مرکزی منچستر یونایتد را لرزاند و خشمی را برای من به همراه داشت که تاکنون فروکش نکرده است. با قوانین دوپینگ مشکلی ندارم اما اعتراض من روند آزمایش‌گیری از ریو است.

کمتر کسی‌ست که عاشق فوتبال بریتانیایی‌ها باشد اما دوران پرچالش و جذاب منچستریونایتد را در دوران الکس فرگوسن به یاد نیاورد. دورانی پرشکوه که خاطراتی شیرین را برای هواداران این تیم رقم زد و بازیکنان جوان بااستعدادی همچون کریستیانو رونالدو نیز در کنار آموزش‌های این مربی رشد و پیشرفت کردند.

سر الکس فرگوسن (Alex Ferguson) مربی و بازیکن سابق فوتبال اسکاتلند است که از سال 1986 تا 2013 مدیریت باشگاه منچستر یونایتد را بر عهده داشت. دوران حضور او در این باشگاه باعث شد که فرگوسن به عنوان یکی از موفق‌ترین، تحسین شده‌ترین و مورد احترام‌ترین سرمربیان تاریخ فوتبال شناخته شود. همچنین او موفق شد جوایز و رکوردهای بسیاری را به نام خود ثبت کند؛ از جمله در سال 2008 توانست سومین مدیر بریتانیایی باشد که بیش از یک بار قهرمان جام اروپا شده و 38 جام قهرمانی نیز برای باشگاه خود به ارمغان آورده است. گفتنی‌ست الکس فرگوسن به خاطر خدمات شایان خود در سال 1999 لقب سِر یا شوالیه را کسب نمود.

در بخشی از کتاب صوتی زندگینامه من می‌شنویم

از دیگر خاطرات جذاب فرگوسن در این کتاب، چالش‌های مدیریتی او و ساخت یک تیم قوی است که با خداحافظی تلخ روی کین و دیوید بکهام آغاز می‌شود و با آمدن کریستیانو رونالدو و وین رونی ادامه پیدا می‌کند. او از رقابت‌های بزرگش با تیم‌های قدرتمندی همچون لیورپول، آرسنال، چلسی و منچسترسیتی سخن می‌گوید و در کنار آن‌ها افکار و باورهای خود در زمینه مدیریت و علایق شخصی خود در خارج از زمین سبز فوتبال را برای طرفدارانش شرح می‌دهد. درنهایت فرگوسن در اوج محبوبیت بازنشستگی خود را در سال 2013 اعلام نمود و در همان سال کتاب خاطراتش را نوشت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی زندگینامه من

  • شاهکار! (InternationalSoccerNetwork.com)
  • سر الکس فرگوسن گفت‌وگویی دوست‌داشتنی نوشته است. او هنگام نوشتن از باشگاه و بازیکنان و خود ورزش، حس عاشقانه و پدرانه‌ای به آن‌ها دارد که همین مسئله باعث درخشش کتاب شده است. (SILive.com)

کتاب صوتی زندگینامه من برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی کتاب صوتی زندگینامه من