معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی در شب | دنیس لهین | استودیو نوار

کمپانی برادران وارنر یک فیلم سینمایی با اقتباس از این رمان به کارگردانی بن افلک و تهیه‌کنندگی لئوناردو دی‌کاپریو تولید کرد. این فیلم در سال 2016 در آمریکا اکران شد و واکنش‌های گسترده‌ای را از سوی مخاطبان و منتقدان برانگیخت.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی زندگی در شب

جو از ماسو خواسته بود برای یک ماه اول اقامت او در فلوریدا اتاق رزرو کند. او نیم خواست در این مدت فکری به چیزی غیر از کار مشغول باشد، چیزهایی از قبیل اینکه کجا و کی غذا بخورد، چگونه یا چه وقت ملافه‌ها یا لباس‌هایش شسته خواهد شد و نفر قبلی که وارد توالت شده قصد دارد چقدر آن جا بماند. ماسو به او گفته بود برایش در هتل خلیج تامپا جا رزرو شده که هرچند کمی غیرقابل تصور بود، در کل قابل قبول به نظر می‌رسید چرا که او پیش خود فکر می‌کرد این احتمالا یکی از هتل‌های بین راه با تخت خواب‌هایی عادی اما تمیز، غذاهای آماده اما سالم و متکاهای نه چندان پف‌دار خواهد بود. اما در عوض دیون ماشین را جلوی یک بنای لب آب، کنار ساحل دریاچه پارک کرد…


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A8/book/68570

معرفی کتاب صوتی زندگی در شب

لازم به ذکر است که این نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز موفق شده جوایزی از قبیل ادگار و آنتونی را نیز از آن خود کند.

در بخشی از کتاب صوتی زندگی در شب می‌شنویم

در سراسر کتاب شاهد موقعیت‌های بحرانی بسیاری هستیم که یکی پس از دیگری برای جو رقم می‌خورد. در بحبوحه‌ی این اتفاقات و تعقیب و گریزها یک ماجرای عشقی بغرنج هم برای او پیش می‌آید. جو در ابتدا یک دزد معمولی است که به‌ تدریج در روند داستان به یک قاچاقی حرفه‌ای تبدیل می‌شود. در فرایند این تغییر اتفاقات عجیب‌وغریب زیادی برای او می‌افتد؛ اتفاقاتی که باعث رشد این شخصیت می‌شود اما رشد نه به‌معنای مثبت. این یکی از ویژگی‌های ژانر ادبی «سیاه» است که کتاب صوتی زندگی در شب یکی از نمونه‌های موفق آن به شمار می‌رود. جو قهرمان این رمان است اما نه در قالب شخصیتی مثبت. او قهرمان فساد و قباحت و زشتی است و شاید به همین دلیل بتوان او را یک ضدقهرمان دانست.

اقتباس سینمایی از کتاب زندگی در شب

داستان یک قاچاقچی معروف که فرزند پلیس ارشد شهر است… دنیس لهین کتاب صوتی زندگی در شب را با الهام از یک برهه‌ی اجتماعی مهم در دهه‌ی بیست میلادی در آمریکا نوشته است: دوران ممنوعیت تولید و معامله‌ی هر گونه مشروبات الکلی. او با نگارش این کتاب در ژانر ادبیات داستانی جنایی که روایتی حماسی دارد، جایزه‌ی ادگار را از آن خود کرده است.

درباره‌ی کتاب صوتی زندگی در شب

– زندگی در شب از چیزهای آشنا فراتر می‌رود و واقعیتی غیرقابل‌انکار را در نظر می‌گیرد. پرتره‌ی دقیق از گذشته‌ی ملی خشن ما. (دنیای کتاب واشنگتن پست)

دنیس لهین (Dennis Lehane) نویسنده‌ای آمریکایی است که در دنیای فیلمنامه‌نویسی هم قلمی توانا دارد. او با انتشار اولین اثر خود در سال 1995، جایزه‌ی بهترین کتاب اولی سال را از به دست آورد. لهین تا امروز 14 رمان، 11 فیلمنامه و یک داستان کوتاه منتشر کرده است. «به تاریکی»، «دستم را بگیر»، «بچه‌ی گم‌شده»، «دعا برای باران»، «مقدس» و «شب‌زنده‌داران» دیگر آثار دنیس لهین هستند.

داستان کتاب صوتی زندگی در شب (Live by Night) در دهه‌ی بیست میلادی آمریکا رخ می‌دهد؛ زمانی که ممنوعیت تولید و خرید و فروش مشروبات الکلی باعث پدید آمدن باندهای زیرزمینی و قاچاق گسترده شده بود. شخصیت اصلی این رمان پسر جوانی به‌نام «جو» است که سردستگی گروهی از این قاچاقچیان و خلافکاران را بر عهده دارد. اما چیزی که این شخصیت را در موقعیتی پیچیده و دراماتیک قرار می‌دهد، این است که پدر جو پلیس ارشد شهر است. این تضاد شگرف میان پیشه‌ی پسر و شغل پدر که باعث شده آن‌ها درست در مقابل یکدیگر قرار بگیرند، رمان دنیس لهین را به اثری هیجان‌انگیز تبدیل کرده است.

– اثری که استادانه نوشته شده است. لهین یک داستان کامل و اساساً آمریکایی خلق کرده که هم برای خوانندگان داستان‌های ادبی جذاب خواهد بود و هم برای خوانندگان داستان‌های جنایی. (هفته‌نامه‌ی ناشران)

کتاب صوتی زندگی در شب مناسب چه کسانی است؟

– جایزه‌ی ادگار برای بهترین رمان (2013)

– نامزد جایزه‌ی بَری برای بهترین رمان (2013)

– نامزد جایزه‌ی یادبود بروس الکساندر (2013)

– مقام طلای جایزه‌ی کتاب فلوریدا برای داستان عمومی (2012)

نکوداشت‌های کتاب صوتی زندگی در شب

– رمان لهین جایگاه منحصر‌به‌فردی در زمینه‌ی بازه‌ی تاریخی ممنوعیت مشروبات الکی در آمریکا دارد. این رمان تجسمی است از مضامین بزرگی همچون داستان‌های عامه‌پسند، جنایت، خانواده، هیجان و خیانت، که در بستری تاریخی به‌خوبی ارائه شده است. (Booklist)

اگر طرفدار فضاهای داستانی جنایی و گانگستری هستید، شنیدن این کتاب تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای برای شما رقم خواهد زد. همچنین اگر به داستان‌هایی که با الهام از برخی برهه‌های سیاسی و اجتماعی مهم نوشته شده‌اند علاقه‌مندید، از این کتاب خوشتان خواهد آمد.

با دنیس لهین بیشتر آشنا شویم