معرفی و دانلود کتاب صوتی زن دوم | ماری کوبیکا | آوانامه

در پایان شایسته است از فرشاد شالچیان (مترجم)، آموت (ناشر متنی) و نشر صوتی آوانامه برای آماده‌سازی این اثر قدردانی کنیم که جدیدترین‌های ادبیات را در اختیار علاقه‌مندان داستان و رمان قرار می‌دهند.

جوایز و افتخارات کتاب زن دوم

– هیجان‌انگیز و شگفتی‌آفرین! (Entertainment Weekly)

رمان زن دوم در ژانر تریلر-روان‌شناختی تالیف شده، داستانی سراسر تعلیق که تاب‌آوری روانی شما را به چالش می‌کشد. این کتاب پرپیچ‌وخم‌ترین، غیرقابل‌پیش‌بینی‌ترین و هیجان‌انگیزترین اثر نویسنده است. هیچ بعید نیست میانه‌ی شنیدن آن از فضای ترس‌آلودش بهراسید و نتیجه بگیرید علی‌رغم مهارت نویسنده در قصه‌پردازی تحمل این حجم از ابهام را ندارید. اما اگر با صبر به پیچیدگی ذهن ماری کوبیکا گوش بسپارید، ناگهان درمی‌یابید مهمان خلاقیت و نبوغی جنون‌آور هستید که در ادبیات معمایی-روان‌شناختی کمتر همانندی برای آن وجود دارد.

– ماری کوبیکا هزارتویی از فریب و رازهای خانوادگی را درهم می‌تند که هر یک تکان‌دهنده‌تر از دیگری هستند! اگر شک دارید او استاد این ژانر است، کتاب «زن دوم» نظر شما را تغییر خواهد داد. (سامانتا داونینگ، نویسنده پرفروش کتاب همسر دوست داشتنی من)

کتاب صوتی زن دوم مناسب چه کسانی است؟

– کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز

– اثر پیشنهاد شده توسط Entertainment Weekly ،People ،Marie Claire ،PopSugar و Bustle

نکوداشت‌های کتاب زن دوم

خیابانی رو به دریا، منظره‌ی درختان بلند و سبز که مثل حصاری خانه را در برگرفته‌اند و هوایی سرشار از عطر چوب خیس تصویری رویایی است. افراد بسیاری حاضرند تمام دارایی‌شان را ببخشند تا در محله‌ای با این مشخصات ساکن باشند؛ اما زیبایی گاه به‌جای زندگی، آواز مرگ سر می‌دهد و کتاب صوتی زن دوم (The Other Mrs) از ماری کوبیکا (Mary Kubica) درباره‌ی چنین قصه‌ای است.

داستانی دلهره‌آور از نویسنده‌ی پرفروش، ماری کوبیکا! کتاب صوتی زن دوم روایت خانواده‌ای آمریکایی است که به‌ناچار به شهری کوچک مهاجرت می‌کنند و در آن جا با معمایی ترسناک و گیج‌کننده مواجه می‌شوند. این اثر تحسین‌های بسیاری از سوی منتقدان دریافت کرد و به‌سرعت در میان پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت.

درباره‌ی کتاب صوتی زن دوم

خیابان ما چیز خاصی ندارد، مانند همه‌ی خیابان‌های دیگری که در سرتاسر جزیره کشیده شده‌اند. تنها چیزی که دیده می‌شود مشتی کلبه‌های چوبی و خانه‌ی ویلایی است که دسته‌های درختان از هم تفکیکشان می‌کند. خود جزیره کمتر از هزار نفر جمعیت دارد. ما در قسمت شلوغ‌تر زندگی می‌کنیم، جایی که تا اسکله در حد پیاده‌روی فاصله دارد و از سراشیبی خیابانمان می‌توان شهر را دید که در دوردست کوچک به‌نظر می‌رسد اما با این حال، دیدنش به من آرامش می‌دهد.

از افتخارات متعدد ماری کوبیکا می‌توان به این موارد اشاره کرد: نامزد جایزه‌ی منتقدین برای اولین کتاب نویسنده، نامزد بهترین کتاب جنایی و معمایی در سایت گودریدرز، نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز و نویسنده پرفروش یو. اس. ای. تودی (USA Today) اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی زن دوم می‌شنویم

– کوبیکا بدون شک یکی از ماهرترین نویسندگان در خلق تعلیق و ابهام است. (مجله نیویورک‌تایمز)

معرفی کتاب صوتی زن دوم

آن دورها دنیایی وجود دارد که من می‌بینمش حتی اگر دیگر جزئی از آن نباشم. با سرعت کمی در سربالایی می‌رانم. درخت‌ها حالا دیگر از برگ عریان شدند و برگ‌ها زمین را پوشانده و با عبور من زیر چرخ‌های ماشینم خرد می‌شوند. به زودی زیر برف مدفون خواهند شد. از درز کوچکی که شیشه‌ی ماشین را پایین داده‌ام بوی نمک دریا وارد می‌شود. هوا خنک است و اولین نشانه‌های پاییز قبل از رسیدن یخبندان زمستان حس می‌شود. ساعت از شش غروب گذشته و آسمان تاریک شده است، بالاتر آن دست خیابان در فاصله‌ی دو خانه جلوتر از خانه من جنب‌وجوشی مقابل خانه‌ی بینزها در جریان است … .


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%D9%86-%D8%AF%D9%88%D9%85/book/70753

سیدی که از ابتدا هم علاقه‌ای به زندگی در مِین نداشت به‌شدت تحت فشار قرار می‌گیرد. بعد از آن اتفاق تکان‌دهنده خواب‌هایش آشفته و روزهایش به دلیل چالش‌های ایموجین به دشواری سپری می‌شوند. او که نمی‌تواند خطر حضور یک قاتل در محله را نادیده بگیرد سعی دارد راز آن شب را کشف کند، اما باز شدن هر گره ترس بیشتری را تولید می‌کند. شخصیت اول کتاب صوتی زن دوم می‌فهمد حل این معما ممکن است به فروپاشی خانواده‌اش منجر شود و ناتوان از تصمیم‌گیری، هر روز کمی بیشتر در جنون فرو می‌رود… .

– بازگشت ملکه‌ی ترس و هیجان! او مانند همیشه با گره‌ها و پیچش‌های تکان‌دهنده‌ی داستان نفس شما را بند می‌آورد. (HelloGiggles)

ماری کوبیکا نویسنده‌ی آمریکایی است. رمان «دختر خوب» اولین اثر او بود که شهرتی جهانی یافت و بیشتر از بیست میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت. بعد از اثبات مهارت و شایستگی او در این ژانر، ‌کوبیکا سبک ادبی مناسب خود را یافت و کتاب‌های «زن دوم»، «آخرین دروغ»، «Just The Nicest Couple»، «Local Woman Missing» و «When The Lights Go Out» را در همین ژانر نوشت.

سیدی و ویل فاست همراه با فرزندانشان در شهر بزرگ و شلوغ شیکاگو زندگی می‌کردند. آسمان خوشبختی آن‌ها گاه با اختلافات کوچک ابری می‌شد تا اینکه درگذشت خواهر ویل، ارثیه‌ای عجیب برایشان به جا گذاشت. سرپرستی ایموجین دختر شانزده ساله‌ی او برعهده‌ی خانواده‌ی فاست قرار گرفت. آن‌ها به دلایل مختلف چاره‌ای جز مهاجرت به مِین، شهری ساحلی در شرق آمریکا و زندگی در خانه‌ی زن فوت شده نداشتند. ویل این اتفاق را به چشم یک شروع تازه می‌دید ولی سیدی در این احساس شریک نبود.

شنیدن این اثر صوتی را به تمامی دوستداران ژانر معمایی-جنایی که از داستان‌های سرشار از ابهام و تعلیق لذت می‌برند پیشنهاد می‌کنیم.

با ماری کوبیکا بیشتر آشنا شویم

– طرفداران تریلر و معمایی باید این داستان پیچیده را به لیست خود اضافه کنند. (خبرگزاری هافینگتون)

همه چیز خانه‌ی جدید برای او بوی کهنگی و زوال می‌داد. فرسودگی وسایل و رنگ کدر دیوارها او را می‌ترساندند و ایموجین بدخلق هم اوضاع را آشفته‌تر می‌کرد. از نظر سیدی، راوی کتاب صوتی زن دوم امکان نداشت شرایط از این بدتر شود، تا اینکه مرگ بی‌مقدمه در محله‌ی آرام آن‌ها فرود آمد. ناگهان جسدی در خانه‌ی همسایه خانواده‌ی فاست پیدا می‌شود. پلیس در تکاپوی یافتن قاتل آن جا را زیر نظر می‌گیرد و نگاه ساکنین قدیمی به سمت تازه‌واردها برمی‌گردد.