معرفی و دانلود کتاب صوتی زن سی ساله | انوره دو بالزاک | آوانامه

معرفی و دانلود کتاب صوتی زن سی ساله

37 دقیقه

فصل پنجم: دو ملاقات – بخش سوم

انوره دو بالزاک (Honoré de Balzac) داستان‌ها و رمان‌های بسیاری درباره‌ی زندگی در فرانسه‌ی پس از ظهور ناپلئون نوشته است. وجه مشخصه‌ی همه‌ی این داستان‌ها را می‌توان شخصیت‌پردازی دقیق و همینطور نگاه جزیی‌نگر انوره دو بالزاک به حقایق روان‌شناختی و جامعه‌شناختی دانست. این نویسنده‌ی برجسته‌ی فرانسوی، در داستان‌ها و نوشته‌هایش بسیاری از قوانین حاکم بر جامعه‌ی فرانسه را مورد نقد قرار می‌داد. او در کتاب زن سی ساله (A Woman Of Thirty) نیز مانند بسیاری از آثارش، سنت‌های کشورش و به طور ویژه جایگاه زنان را به پرسش می‌گیرد.

35 دقیقه

فصل سوم: سی سالگی – بخش اول

47 دقیقه

فصل ششم: پیری مادری خطاکار

مشخصات کتاب صوتی

39 دقیقه

فصل سوم: سی سالگی – بخش دوم

اگر به داستان‌های کلاسیک و عاشقانه و یا به ادبیات رئالیستی فرانسه علاقه‌مند هستید، شنیدن این کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی زن سی ساله می‌شنویم

31 دقیقه

فصل دوم: رنج‌های ناشناخته – بخش دوم

36 دقیقه

فصل پنجم: دو ملاقات – بخش دوم

28 دقیقه

فصل اول: نخستین خطاها – بخش ششم

یک کلمه هم درباره‌ی سرنوشت آقای اگلوموند در دوره‌ی تجدید سلطنت بشنوید. آیا به مردان زیادی برخورد نکرده‌اید که بیهودگی و بی‌عرضگی عمیق آن‌ها در نظر اغلب کسانی که آن‌ها را می‌شناسند، امری پیچیده و اسرارآمیز جلوه می‌کند؟ مقام رفیع، خانواده‌ی مشهور، شغل‌های مهم، ادب و تربیت ظاهری، رفتار و کردار محتاطانه یا شهرت و نفوذ ثروت، برای آن‌ها به مثابه‌ی قراولانی هستند که نمی‌گذارند خرده‌گیران تا اعماق وجود حقیقی آن‌ها رسوخ یابند. این مردم، به پادشاهان شباهت دارند که چهره‌ی واقعی آنان اخلاق و عادات‌شان را نمی‌توان هرگز خوب شناخت و نمی‌توان درست ارزشش را دریافت. زیرا یا از نقطه‌ی بسیار دور به آن‌ها می‌نگرند و یا از نزدیک. این اشخاص با استعداد مجازی، به‌جای اینکه صحبت کنند، سؤال می‌کنند. با مهارت، دیگران را به بازیگری وا می‌دارند، از ترس اینکه مبادا خود بازیگر شوند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

40 دقیقه

فصل دوم: رنج‌های ناشناخته – بخش اول

41 دقیقه

فصل چهارم: تقدیر خداوند

معرفی کتاب صوتی زن سی ساله

41 دقیقه

فصل پنجم: دو ملاقات – بخش چهارم

38 دقیقه

فصل پنجم: دو ملاقات – بخش اول

کتاب زن سی ساله توسط انتشارات نگاه منتشر شده و علی اصغر خبره زاده آن را ترجمه کرده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب، توسط نشر صوتی آوانامه و به گویندگی سحر بیرانوند تهیه شده است.

کتاب صوتی زن سی ساله برای چه کسانی مناسب است؟

33 دقیقه

فصل اول: نخستین خطاها – بخش پنجم

36 دقیقه

فصل اول: نخستین خطاها – بخش سوم

کتاب زن سی ساله، به زندگی یکی از زنان اشراف‌زاده‌ی فرانسوی به نام ژولی می‌پردازد که عاشق افسری نظامی می‌شود و علی‌رغم توصیه‌ی پدرش با او ازدواج می‌کند. پس از مدتی، ژولی متوجه می‌شود که همسرش همانطور که پدرش به او می‌گفت، فردی ساده‌لوح است که برخلاف خانواده‌ی ژولی از ادب و احترام بهره‌ی چندانی نبرده است. پس از اینکه دختر ژولی به نام هلنا به‌دنیا می‌آید، ژولی عاشق مرد دیگری می‌شود و به همسرش خیانت می‌کند؛ ولی این خیانت تبعات و عواقبی برای ژولی دارد که تا آخر زندگی‌اش از شرشان رها نمی‌شود.

انوره دو بالزاک، در اولین سال‌های داستان‌نویسی‌اش، این کتاب را در قالب پنج داستان بلند منتشر کرده بود. همه‌ی این داستان‌ها شخصیت زنی را در محوریت خود داشتند و یکی از ویراستاران بالزاک به او گفت شاید تمام این شخصیت‌ها، در حقیقت یک زن باشند. انوره دو بالزاک در آغاز این مسئله را رد کرد ولی پس از گذشت چند سال، داستان بلند دیگری نوشت که به‌نوعی پنج داستان بلند قبلی‌اش را به هم متصل می‌کرد و در اینجا بود که کتاب زن سی ساله متولد شد.

47 دقیقه

فصل اول: نخستین خطاها – بخش اول

39 دقیقه

فصل اول: نخستین خطاها – بخش چهارم

43 دقیقه

فصل اول: نخستین خطاها – بخش دوم

کتاب صوتی زن سی ساله نوشته‌ی انوره دو بالزاک، رمانی‌ست درباره‌ی زندگی زنی به نام ژولی که در ازدواج شکست خورده و به همسرش خیانت می‌کند. این خیانت، تبعات و عواقب پیش‌بینی‌نشده‌ای برای ژولی دارد. بالزاک با بررسی دقیق زندگی ژولی، جایگاه زنان در جامعه‌ی فرانسه‌ی قرن نوزدهم را نقد می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی زن سی ساله

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%D9%86-%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87/book/79446