معرفی و دانلود کتاب صوتی سادی | کورتنی سامرز | انتشارات آوای چیروک

کتاب صوتی سادی از جمله پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین رمان‌های نوجوان است و به تمام نوجوانان و همین‌طور علاقه‌مندان به داستان‌های معمایی، جنایی و هیجان‌انگیز پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی سادی می‌شنویم

کورتنی سامرز کتاب سادی را در سال 2018 منتشر کرد. این کتاب در همان سال موفق شد تا به‌عنوان منتخب مخاطبانِ سایت گودریدز برگزیده شود. سادی از زمان انتشار توانسته جوایز بسیاری را به خود اختصاص دهد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به جایزه‌های زیر اشاره کرد:

  • برنده‌ جایزه ادگار (2019)
  • برنده‌ جایزه آئودی (2019)
  • برنده‌ جایزه سیبلیس (2019)
  • برنده جایزه اودیسه (2019)
  • برنده‌ جایزه‌ بهترین کتاب صوتی سال (2019)

نکوداشت‌های کتاب صوتی سادی

  • سادی اثری به شدت هیجان‌انگیز و عجیب‌‌و‌غریب است و چندان به افراد حساس توصیه نمی‌شود. (نیویورک تایمز)
  • کتاب سادی شبیه یک سفر جاده‌ایِ بسیار جذاب و پر خطر است. تمام برنامه‌های خود را لغو کنید. تا زمانی که کتاب را به پایان نرسانده‌اید، هیچ‌جا نمی‌توانید بروید. (استفانی پرکینز، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز)
  • کتاب سادی، دلهره‌آور و دلخراش اما قانع‌کننده است. (ورونیکا راث، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز)
  • سادی کتابی است فشرده و پر از تعلیق که به موضوع سوءاستفاده و قدرت می‌پردازد. (پابلیشرز ویکلی)

کتاب صوتی سادی برای چه کسانی مناسب است؟

کورتنی سامرز برای بیان رویدادهای کتاب صوتی سادی از ترکیب دو زاویه‌ی دید متفاوت استفاده کرده است. داستان گاهی از زبان سادی، قهرمان اثر، و گاهی از نگاه فردی به نام وست مک‌کری در پادکست جنایی دختران روایت می‌شود. این اقدام نویسنده باعث شده تا رمان، علاوه بر جذابیت روایی، به لحاظ ویژگی‌های فنی نیز برجسته باشد. کتاب صوتی سادی را رضا اسکندری آذر به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب به‌همت انتشارات آوای چیروک و به خوانش سحر توکلی منتشر شده است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی سادی

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%DB%8C/book/79260

کورتنی سامرز، نویسنده‌ی مشهور کاناداییِ داستان‌های نوجوان است. از سامرز تاکنون آثار متعددی به انتشار رسیده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به «این یک آزمون نیست» و «تمام خشم من» اشاره کرد. سامرز، کتاب سادی را در سال 2018 به انتشار رساند. این کتاب بلافاصله توجه مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کرد، در فهرست آثار پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفت و جوایز متعددی را برای نویسنده‌ی خود به ارمغان آورد.

کورتنی سامرز (Courtney Summers) در کتاب صوتی سادی (Sadie)، داستان زندگی دختری تنها و رنج‌کشیده به نام سادی را روایت می‌کند. سادی، خواهری کوچک‌تر از خودش به نام متی دارد. این دو خواهر به هم نزدیک هستند و رابطه‌ی خوبی با یکدیگر دارند. سادی به عنوان خواهر بزرگ‌تر، همیشه تلاش کرده تا شرایط زندگی را برای خودش و خواهرش بهتر کند. او مانند یک پشتیبان واقعی، همراه متی است و در مشکلات، راه چاره را نشانش می‌دهد. اما پس از مفقود شدن و مرگ متی، زندگی سادی نیز به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. سرنوشت غم‌انگیز خواهرش او را بیش‌ از اندازه آزار می‌دهد. سادی باید با درد و رنج جانکاهِ قتل خواهرش کنار بیاید و تنهایی خودش را بپذیرد. او در نهایت تصمیم می‌گیرد خودش برای یافتن قاتل خواهرش دست‌به‌کار شود. پس به این ترتیب، سادی عازم سفری می‌شود که بسیار پرخطر و مملو از ناشناخته‌هاست…

سوییچ برق ماشین را روشن می‌کنم تا ساعت را چک کنم. هشت صبح. خدایا. می‌بث همیشه می‌گوید از ادب به دور است اگر قبل از ساعت نه صبح مزاحم کسی بشوی. تازه در همان حالت هم رأس ساعت نه در خانه‌ی مردم را زدن کار درستی نیست، مگر در موارد اضطراری. پشت گردنم را می‌مالم و کوله را از کف ماشین برمی‌دارم. داخلش را می‌گردم و یک بطری نیمه‌پر آب، مسواک و خمیردندانم را پیدا می‌کنم. دندان‌هایم را مسواک می‌زنم، در ماشین را باز می‌کنم، خم می‌شوم و از باقی‌مانده‌ی آب برای شستن دهانم استفاده می‌کنم. شکمم قاروقور می‌کند. می‌توانم چیزی بخورم. نصف کیسه چیپس سرکه‌نمکی توی داشبورد دارم. برش می‌دارم، خالی‌اش می‌کنم و بعد طعم نمک و سرکه را از روی انگشت‌هایم می‌لیسم. متی اگر حین انجام این کار می‌دیدم، حسابی از کوره در می‌رفت، بهم می‌گفت محال است اجازه بدهم خودش همچو صبحانه‌ی مضری بخورد. دلیش هم این است که هر کاری از من سر می‌زد، او هم دلش می‌خواست انجام دهد. خواهرهای کوچک همین‌طوری هستند.

کتاب صوتی سادی اثر کورتنی سامرز داستانِ زندگیِ هیجان‌انگیز و غمناک دو خواهر به نام‌های متی و سادی را روایت می‌کند. سادی خواهر بزرگ‌ترِ متی است. هنگامی که خواهر کوچک مفقود و سپس کشته می‌شود، سادی در مقابل اندوه و رنجی که می‌برد، راهی نمی‌یابد جز آنکه دست به انتقام بزند. خشم، انتظار، ترس و امید کتاب سادی را به یکی از بهترین رمان‌های معمایی نوجوان تبدیل کرده است. سادی جوایز زیادی از جمله جایزه‌ی ادگار و آئودی را در سال 2019 به خود اختصاص داده است.

درباره‌ی کتاب صوتی سادی

معرفی کتاب صوتی سادی

معرفی و دانلود کتاب صوتی سادی

احتمالاً بهش می‌گفتم، جلو رشدت رو می‌گیره. نمی‌خوام تا آخر عمرت همین‌طور فسقلی بمونی.

فهرست مطالب کتاب صوتی