معرفی و دانلود کتاب صوتی ساعت نحس | گابریل گارسیا مارکز | انتشارات جیحون

معرفی کتاب صوتی ساعت نحس

جالب است بدانید بعضی از شخصیت‌های کتاب صوتی ساعت نحس در داستان صد سال تنهایی نیز حضور دارند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ساعت نحس

از آن لحظه تا دو بعد از ظهر که به زنش قول داد هجونامه را به فراموشی بسپارد، او به هزار جور استدلال متوسل شده بود تا آرام و قانعش کند. عاقبت راه حلی را از سر ناچاری پیشنهاد داده بود: برای اثبات قطعی بی‌گناهی‌اش، ‌داوطلب شد به صدای بلند و در حضور شوهرش نزد پدر روحانی آنخل اعتراف کند. فقط با قبول تن دادن به این خفت بود که موفق شد او را مجاب کند. مرد، با وجود سردرگمی‌اش، جرئت نکرد گام بعدی را بردارد و کوتاه آمد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D9%86%D8%AD%D8%B3/book/68172

روبرتو آسیس، که شب را در اتاق خواب بی قرار می‌چرخید و سیگار به سیگار می‌گیراند بی آنکه خواب به چشمش بیاید، ‌دم صبح نزدیک بود کسی را که هجونامه‌ها را می‌چسباند موقع ارتکاب جرم غافلگیر کند. صدای خش‌خش کاغذ و تماس مکرر دست‌هایی را که آن را روی دیوار صاف می‌کردند جلوی منزلش شنیده بود. اما دیر پی برد قضیه چیست و هجونامه چسبانده شد. پنجره را که باز کرد، ‌میدان خالی بود.

اگر به ادبیات داستانی آمریکای لاتین و سبک رئالیسم جادویی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

با گابریل گارسیا مارکز بیشتر آشنا شویم

از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «پاییز پدرسالار، گزارش یک مرگ، از عشق و شیاطین دیگر» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی ساعت نحس می‌شنویم

او به خاطر نوشتن رمان مشهور صد سال تنهایی (1967) و عشق در زمان وبا (1985) شهرت و محبوبیت فراوانی پیدا کرد و به طور کل آثار این نویسنده علاوه‌بر آنکه در آمریکای لاتین طرفداران فراوانی دارد، در سراسر دنیا منتقدان و مردم نوشته‌هایش را تحسین می‌کنند. همچنین یکی از ویژگی‌های جذاب نثر گابریل گارسیا استفاده از سبک ادبی رئالیسم جادویی‌ست که عناصر و رویدادهای جادویی و افسانه‌ای را وارد تجربیات واقعی زندگی می‌کند.

مارکز در دانشگاه بوگوتا تحصیل کرد و بعدها به عنوان یک خبرنگار در روزنامه کلمبیایی ال اسپکتادور مشغول به فعالیت شد و برای تهیه گزارش به شهرهایی نظیر رم، پاریس، بارسلونا، نیویورک و کاراکاس سفر کرد.

گابریل خوزه دلا کنکوردیا گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez) رمان‌نویس، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار کلمبیایی بود که در کشور زادگاهش به اسم «گابو» شهرت داشت و یکی از برجسته‌ترین نویسندگان قرن بیستم محسوب می‌شود. او موفق شد در سال 1982 برنده جایزه نوبل ادبیات شود.

– موفقیتی باشکوه. (Times)

– بهره‌مند از لطافت طبع و احساس. (Washington Star)

– جزء بهترین آثار مارکز، به هیچ عنوان نباید این کتاب را از دست داد. (Financial Times)

– این کتاب دقیقاً همان صدسال تنهایی با باران‌های فراوان است! (بوستون گلوب – روزنامه آمریکایی)

– توصیف‌های خیره‌کننده، صحنه‌های رنگارنگ و شخصیت‌های این داستان یک‌بار دیگر شگفت‌زده‌ام کرد. (The New Republic)

– رمانی سیاسی که مردم آن سرزمین را در برابر نیروهای ستمگر قرار می‌دهد… دارای فضایی شوخ‌طبعانه است و شالوده رمان‌های بعدی نویسنده بر آن بنا شده. (جاناتان یاردلی)

کتاب صوتی ساعت نحس مناسب چه کسانی است؟

کتاب صوتی ساعت نحس یکی دیگر از آثار خواندنی گابریل گارسیا مارکز است. این داستان ماجرای شهر کوچکی است که با پخش شایعاتی تفرقه‌انگیز و شرم‌آور به هرج‌ومرج کشیده می‌شود…. این اثر با محتوایی سیاسی – اجتماعی توانست جایزه literary prize in Colombia سال 1962 را کسب کند.

درباره‌ی کتاب صوتی ساعت نحس

یکی دیگر از آثار خواندنی ادبیات کلمبیا، داستانی که به عنوان پیش درآمد کتاب صد سال تنهایی شناخته می‌شود و در جذابیت دست کمی از دنباله‌ی خود ندارد. وقایع کتاب صوتی ساعت نحس (In Evil Hour) از نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات ، در شهری خیالی از کلمبیا اتفاق می‌افتد، جایی که تمام ساکنانش همدیگر را می‌شناسند. در جایی که هیچ راز پنهانی وجود ندارد و همه از ریزترین جزئیات زندگی دیگری باخبرند، فردی ناشناس شروع به پخش هجونامه‌هایی می‌کند که وقایعی شرم‌آور را به اهالی نسبت می‌دهد.

از طرف دیگر رقابتی پنهان میان کلیسا و بخشدار وجود دارد که هر کدام سعی دارند به شکلی کنترل امور را در دست بگیرند. وضعیت مسئولین و مردم شهر مانند انبار باروتی است که هر لحظه احتمال انفجار آن می‌رود و در نهایت یک قتل، آتش بزرگ را برپا می‌کند. بخشدار بعد از این اتفاق وارد عمل شده و رسما سعی می‌کند قدرت را در دست بگیرد، درحالی که کشیش نفوذش را به آرامی گسترش می‌دهد و گروهی از مومنین را دور خود جمع می‌کند. مردم میان این دو سردرگم مانده و از تماشای این کشاکش در شهر کوچشان متعجب شده‌اند، اما آن‌ها هم خیلی زود در دوراهی انتخاب بین سیاست و ایمان قرار می‌گیرند. نزاع میان اهالی بالا می‌گیرد و در پایان جنگی داخلی برپا می‌شود…